Türk Ocakları'ndan Kırım açıklaması

Sakarya Türk Ocakları Başkanı Prof. Dr. Gürsoy Alagöz, Kırım'da yaşanan olaylara dikkat çekerek, "Yüreklerimiz bu kez Kırım için yanıyor" dedi.

İnsanlık dramı
Kırım'ın Rusya Ordusu tarafından işgal edilmesine yönelik olarak tepkisini ortaya koyan Türk Ocakları Başkanı Porf. Dr. Gürsoy Alagöz, "Tüm dünyanın gözleri önünde yine bir insanlık dramı yine vatansızlaştırma senaryosu ve yine Türklere karşı bir yok etme hareketi yaşanıyor. Yüreklerimiz Kırım'ın Rusya tarafından işgali karşısında bir kez daha yanıyor. Türk'ün anavatanlarından biri olan Kırım, bir kez daha Türk'ün kan ve gözyaşı ile yoğruluyor. Tarihi büyük insanlık suçları ile dolu olan demokrasiyi, insan haklarını ve özgürlükleri kendi çıkarları için önemli birer mekanizma olarak kullanan hümanizm simsarları susuyor" dedi.

Senaryo aynı
Kerkük, Musul, Halep, Karabağ ve Doğu Türkistan da izlenen dramın bugün aynı şekildeKırım'da yaşandığına dikkat çeken Alagöz, "Türk Milliyetçileri olarak hem insanlık suçu işleyen ve Kırım'ı işgal eden Rusya'ya, hem de buna sesiz kalan batıya ve Türk Milleti'ne hasmane tutum gösteren mihraklara karşı sabrımız tükenmiştir. Artık, bugün için başta Kırım olmak üzere Kerkük, Musul, Karabağ, Telafer ve Doğu Türkistan'da ne akan bir damla gözyaşına, ne de bir damla kana sabrımız kalmamıştır" dedi.

Selam olsun
Alagöz yazılı açıklamasına şöyle devam etti; "Yaklaşık 1400 yıldır öz ve öz Türk Yurdu olan Kırımda bugün katliamlar ve zoraki göçlerin neticesinde Türk nüfusu azaltılmış ve sözüm ona demokratik bir referandum kisvesi altında bir dayatmayla Moskof toprağı yapılmaya çalışılmaktadır. Bu yapılanlar tam bir soykırımı tarif etmektedir. Kırımda yaşayan bir avuç Türk Mustafa Cemiloğlu önderliğinde Rusya başta olmak üzere tüm Türk düşmanlarına karşı onurlu bir mücadele vermektedir. Türk Ocakları olarak soydaşlarımızın bu onurlu mücadelesini gönülden destekliyor, Al Bayraktan Gök Bayrağa selam gönderiyoruz. Ne Mutlu Türküm Diyene.".

14 Mart 2014 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 4.421.377 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.



Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?