Miraç Kandili kutlama mesajları...

Miraç Kandili dolayısıyla kamu kurum ve kuruluşları, STK'lar ve siyasi parti temsilcileri kutlama mesajları yayınladı...

İl Müftüsü İlyas Serenli'nin mesajı:

03 Mayıs 2016 Salı gününü Çarşambaya bağlayan gece, mukaddes bir yolculuğun manevi bir yükselişin ve insanlığın, Cenab-ı Hakkın yüksek huzuruna kabulünün ifadesi olan Miraç Kandilini idrak etmiş olacağız.
Miraç, manâ âleminde yükselip ilahî rahmet ve huzura erişmenin, öncelikle gönül ve ruh temizliğinden, ahlakî erdemlere yükselişten, her şeyin sahibi olan Yüce Allah'a bağlılık ve boyun eğmeden geçtiğini hatırlatan bir fırsattır.
Miraç, göklere olduğu kadar, insanın iç dünyasına doğru da yapması gereken bir yolculuktur. Mescid-i Harâm, Mescid-i Aksâ ve göklerde Hz. Peygamber'le gerçekleşen bu kutlu yolculuk, bugün bizim için manevî merkez olan gönül dünyamızda gerçekleşmelidir.
Bu gece beş vakit olarak farz kılınan ve Peygamberimiz tarafından mü'minlerin miracı olarak nitelenen namaz da, iç dünyamızdaki yükselişi ve arınmayı ifade eder. Çünkü mü'min, namazda Rabbinin huzurunda durarak, sadece O'na ibadet etme ve sadece O'ndan yardım isteme hazzını yaşar. Namazda sadece bedeni ile değil; özüyle, gönlüyle, duygu ve düşüncesiyle Allah'a yönelen ve Rabbi ile baş başa kalmanın mutluluğunu yakalayan mü'min, dâima O'nun gözetimi ve desteği altında olduğunu hatırından hiç çıkarmaz, bu bilinçle hayat çizgisini anlamlı kılar.
Miraç mucizesi, Kur'ân-ı Kerimde âyetlerle anlatılmış ve varlığı inkâr edilemeyecek bir şekilde ortaya konmuştur. Bu îlâhî yolculuğun ilk merhalesi olan Mescid-i Aksâya kadarki safha Kur'ân'da şöyle anlatılır: "Âyetlerimizden bir kısmını ona göstermek için kulunu bir gece Mescid-i Haram'dan alıp çevresini mübarek kıldığımız Mescid-i Aksâ'ya seyahat ettiren Allah, her türlü noksandan münezzehtir. Şüphesiz ki O her şeyi hakkıyla işiten, herşeyi hakkıyla görendir." (İsra Suresi, 1) Miracın ikinci merhalesi de Peygamberimiz (sav)'in Mescid-i Aksâdan başlayarak semânın bütün tabakalarından geçip tâ İlâhi huzura varmasıdır.
Bu kutsal gün ve geceler, bizlere, bireysel ve toplumsal olarak iman, ibadet ve ahlak bakımından kendimizi yenileme, geleceğimizi Allah'ın rızası doğrultusunda planlama, ümitlerimizi tazeleme, birbirlerimize yönelme ve birbirilerimizi yüceltme fırsatları sunar. Bu fırsatları ganimet bilerek, günahlarımızdan temizlenmek için Rabbimize tövbe etmeli, rızasına uygun yaşayabilmek için O'ndan yardım istemeliyiz. Unutmayalım ki, içtenlikle yapılan dua ve tövbe, kendimizi bulma ve bilmenin, bir başka deyişle bize "şah damarımızdan daha yakın olan" Yüce Yaratıcı'nın huzuruna kabulün en güzel yollarından biridir.
Bu duygu ve düşüncelerle tüm Sakarya'lı hemşerilerimin, Miraç Kandilini tebrik ediyor, bu gecede Yüce Allah'a açılan ellerin, yapılan dua ve yakarışların, İslam âleminin birlik, dirlik ve beraberliğine, toplumsal birlikteliğimizin güçlenmesine, başta İlimiz olmak üzere bütün ülkemizin, İslam âleminin ve insanlığın barış ve huzuruna vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ederim.

-----------------------

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul'un mesajı:

Başkan Kösemusul mesajında;"Üç aylar olarak tabir edilen, mukaddes ve bereketli bir zaman dilimindeyiz. Bu mübarek zamanlar af ve bağışlanmak için bir fırsat ve imkân olarak bahşedilmiştir. Miraç'ın özünde her türlü kötülükten arınma, fedakârlık, paylaşma, sorumluluk, zamanın önemini kavrama ve insanlığa hayırlı hizmetlerde bulunma gibi önemli değerler vardır.

Miraç mucizesi, ilahi rahmet ve huzura erişmenin, yücelmenin, yükselmenin maddi ve manevi kalkınmanın da gönül ve ruh dünyasının temizliğinden, ahlaki erdemlere yükselişten geçtiğinin de bir işaretidir. Gerek ülkemizdeki gerekse de din kardeşlerimizin ve soydaşlarımızın değişik coğrafyalardaki hüzün ve acılarının tekerrür etmemesi için bizlere yüce ve anlamlı ufuklar açan Miraç değerlerinin bilinci ile yaşamanın nasip olmasını ümit ediyoruz.

Unutmayalım ki kandiller ve diğer kutsal zaman dilimleri bizi birbirimize yaklaştıran milli birlik ve beraberliğimizi güçlendiren unsurlardır. Her zamankinden daha fazla sevgi, huzur ve barışa ihtiyacı olan toplumumuzun huzuruna vesile olması için bu geceyi bir fırsat olarak değerlendirmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası camiası adına tüm üyelerimizin ve vatandaşlarımızın mübarek Miraç Kandili'ni kutluyor, bu müstesna gecenin İslam âlemine huzur, mutluluk ve bereket getirmesini Yüce Allah'tan niyaz ediyorum." ifadelerini kullandı.

-----------------------------------

AK Parti Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu'nun mesajı:

Başkan Hatipoğlu'nun kandil mesajı şu şekilde;
Alemlere rahmet olarak gönderilen Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)'in önce Mescid-i Aksa'ya daha sonra semaya yaptığı yolculuğu ifade eden bu güzel gecenin tüm İslam coğrafyasına huzur mutluluk ve barış getirmesini diliyorum. Özellikle Halep'te yaşanan olaylar sebebiyle zorda kalan Müslüman kardeşlerimiz için dualarda buluşmayı dilerim. Şüphesiz ki kandiller, biz inananların en büyük silahı olan duanın Allah katında kabul olduğu gecelerdir. Bu vesileler ile tüm İslam aleminin Miraç Kandilini kutlar, hayırlara vesile olmasını temenni ederim.

-------------------------

Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü'nün mesajı:

Başkan Püsküllü, feyiz ve bereketin coştuğu mübarek Miraç Kandili'nin, sevgi ve birlik hislerini de kuvvetlendirdiğini belirterek; "Miraç Kandili'nin manevi yükselişimiz için bir merdiven olmasını diliyorum. Bu mübarek gece vesilesi ilekardeşliğin, barışın ve huzurun hakim olduğu günlerin ömür boyu sürmesini temenni ediyorum. Bu manevi iklimden istifade ederek aramızdaki çekişmeleri, kin ve kırgınlıkları bertaraf etmeli, elimizi ve gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açmalı, sevgi ve gönül huzuru ortamının kurulmasına, kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlaki meziyetlerin yeniden yeşermesine gayret göstermeliyiz. Bu mübarek gecenin Hendek'imize, Sakarya'mıza, ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesi temennisi tüm İslam aleminin Miraç Kandilini kutlarım" dedi.

--------------------------------

AK Parti Hendek İlçe Kadın Kolları Başkanı Emine Kavakçı Tosun'un mesajı:

Kadın Kolları Başkanı Emine Tosun, feyiz ve bereketin coştuğu mübarek Miraç Kandili'nin, sevgi ve birlik hislerini de kuvvetlendirdiğini belirterek; "Miraç Kandili'nin manevi yükselişimiz için bir merdiven olmasını diliyorum. Feyiz ve bereketinden sonuna kadar istifade etmemiz gereken bu mübarek geceler, hayır hasenâtın arttığı, dualarla geçirilen, maneviyatın yükseldiği anlamlı gecelerdir. Allah'ın bir kez daha idrakini nasip ettiği bu mübarek gece de; yapılacak ibadetler, hayırlar, infaklar ve dualarla Hendek halkına ve İslâm âlemine hayırlar getirmesini niyaz ediyor, tüm İslam aleminin Miraç Kandilini kutluyorum" dedi.

--------------------------------

Ak Parti Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik'in mesajı:

Çelik kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi:''Miraç, Peygamber efendimizin Cenab-ı Hakkın huzuruna mucizevi bir yolculukla çıkarak, Yüce Allah (cc) tarafından ihsan ve lütufla şereflendirildiği müstesna bir gecedir. Rahmet kapılarının sonuna kadar açıldığı mübarek gün ve gecelerden bir tanesi olan Miraç kandiline kavuşmanın hazzı ve mutluluğu içindeyiz. Birlik, kardeşlik duygularına yoğun şekilde ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde, bu mübarek gecenin hürmetine, ülkemizde yaşanan terör faaliyetlerinin ve İslam dünyasında yaşanan çatışmaların son bulmasını, ülkemize, dünyaya barış, huzur ve kardeşlik getirmesini diler, tüm İslam Alemi'nin Miraç Kandilini tebrik ederim''.

----------------------------

SAKARYAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan KORKMAZ'ın mesajı:

Üç aylar içerisinde ki mübarek gecelerden olan Miraç Kandiline erişmenin huzuru ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Hazret-i Muhammed (SAV)'in şahsında, insanlığın önüne açılan sınırsız bir yükseliş ufku olan Miraç, insanların kurtuluşuna vesile olan merhamet kapılarının ardına kadar açıldığı, arınma ve yükselme anlamında mübarek bir gecedir.

Manevi duyguların yeşerdiği bu müstesna geceyi, kalplerimizin kin ve nefret duygularından arındırmasına, kardeşliğimiz ve beraberliğimizin güçlenmesine vesile olması için bir fırsat olarak görmeliyiz.

Bu gecenin, manevi dünyamızdaki tüm kötü hasletlerden bizleri arındırmasını, iç huzurumuzu, muhabbet ve kardeşliğimizi daim kılmasını ve bu mübarek gecenin yüreklerimize ebedi bir diriliş getirmesini dileyerek, tüm İslam aleminin ve sizlerin Miraç Kandilini şahsım ve yönetim kurulumuz adına tebrik ediyorum.

---------------------------

Ak Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak'ın mesajı:

AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, Miraç Kandili dolayısıyla yayımladığı kandil mesajıyla tüm İslam Âleminin kandilini kutladı.

"İslam âlemi olarak duaların kabul edildiği, rahmet ve bereket gecesi olarak bilinen, Ramazan ayını bizlere müjdeleyen Miraç Kandiline ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz" diyen ilçe Başkanı Mustafa Ak Kandil Mesajında şunları söyledi.

"Miraç Kandilinde Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V) Mescid-i Haramdan Mescid-i Aksa'ya ve oradan göğe çıkarak maddi ve manevi olarak gerçekleştirdiği yolculuktur.Bu önemli gecede İslam âlemi için, dünya'nın dört bir yanında zulme uğrayan Müslümanlar ve insanlar için dua edelim. Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan ayını bizlere müjdeleyen tüm İslam âleminin Miraç Kandilini en kalbi duygularımla kutluyor, selamlarımı sunuyorum"

02 May 2016 - 23:29 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.778.672 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Medyabar editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medyabar değil haberi geçen ajanstır.

03

harun kan - her kesin miraç kandilini kutlar mevladan hayırlara vesile kılmasını dilerim.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 02 Mayıs 23:29
02

harun kan - her kesin miraç kandilini kutlar mevladan hayırlara vesile kılmasını dilerim.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 02 Mayıs 23:29Anket İlerleyen hayatınızda memleketinize (köyünüze) yerleşmek gibi bir planınız var mı?