Yönder Okullarını tanıyalım..

İlimizde geçen yıl eğitim ve öğretime başlayan Yönder Sakarya Okulları uluslararası geçerlilikleri almış bir eğitim ve öğretim modeli ortaya koyuyor

Haber Resmi
Haber Resmi
+7
Haber albümü için resme tıklayın

Eğitimin Yönder'i ve önderi olan, "Yarınlara Sözümüz Var."sloganıyla hayat bulan Yönder Okulları, her bir öğrencinin biricik ve özel olduğunu benimseyerek eğitim öğretimini sürdürdüğü Türkiye'nin çeşitli illerindeki okullarının ardından Sakarya'da da bu misyonu devam ettirmek üzere yola çıkıyor.
 

Sakarya Yönder Okulları,  Üstün Dökmen Yaşam Boyu Gelişim ve Eğitim Akademisi'ne bağlı bir kuruluştur. Anasınıfı, ilkokul, ortaokul düzeyinde

yüksek kalite ve standartta bir eğitim hizmeti vermek için yola çıkmıştır.

Yönder Okulları olarak öğrencilerin eğitim ve öğretim etkinliklerinden keyif alabilecekleri, öğrencinin eğitim etkinliklerinin en önemli aktörü olarak rol alacağı, dünyanın çağdaş ülkeleri tarafından uluslararası geçerlilikleri almış bir eğitim-öğretim modeli ortaya koyuyoruz.

VİZYONUMUZ

Farklılıkları ve özgünlüğü ile eğitim dünyasının yönderi ve önderi olmak.

MİSYONUMUZ

Pozitif bilimi rehber edinmiş Atatürk ilkelerini ve devrimlerini benimsemiş Klasik eğitim ve öğretim kavramlarının dışında öğrencinin araştırma, öğrenme sorumluluğunu aldığı ve yaşam boyu sürdürdüğü Keyifli ve zenginleştirilmiş öğrenme ortamlarına sahip Temel evrensel değerlerin önemsendiği Kültürlerarası anlayışa sahip Sanat ve spor etkinliklerinin eğitimin ayrılmaz bir parçası haline geldiği Bireyin biricikliğini önemseyen ve koruyan bir eğitim kurumu olmak ve bu kurumların ülkemizin dört bir yanında çoğalmasını sağlamaktır.

EĞİTİM ANLAYIŞIMIZ

Temel eğitim anlayışımızda öğrenci, öğrenme sorumluluğunu alan, araştıran, yaratıcı fikir ve projeler üreten, yönderi ve arkadaşları ile işbirliği yapan, sınıfta (öğrenme merkezi) ve laboratuvarda  (deneme - araştırma merkezinde) faaliyetlere aktif bir biçimde katılan, eğitim faaliyetlerinin en önemli aktörüdür.

DÜNYA İLE ENTEGRASYON

Yönder Okulları, dünyanın önde gelen ülkelerinin kabul ettiği, uluslararası geçerlilikleri almış IBO gibi en önemli uluslararası eğitim örgütleriyle işbirliğini aralıksız sürdürmektedir.

"Primary Years Programme (PYP)" olarak bilinen İlkokul Programı, 3-12 yaş arasındaki öğrencilerin sınıf içinde ve dışında keşfedici yönde gelişmelerine odaklanan bir programdır. PYP, bilginin tek başına yeterli olmadığını belirtmekte, beceri ve tutumların da geliştirilmesi gerektiğini vurgulamaktadır.

ANASINIFI PROGRAMI

Özbakım becerilerinin kazandırılmasını amaçlar. İlkokula hazırlar. Yaratıcılığı geliştirici etkinlikler içerir. Gelişimsel bir programdır. Proje yöntemine yer verilir. Çocukların merakını besler. Süreç çok yönlü değerlendirilir. Aile katılımına önem verilir. Rehberlik hizmeti programa entegredir. Yabancı dil eğitimi ile eşzamanlıdır.

İLKOKUL PROGRAMI

Okulumuz, MEB'e bağlı ulusal bir Türk Okulu ve aynı zamanda IB PYP müfredat çerçevelerini esas almış ve MEB - PYP müfredatlarını akademik kaynak olarak kabul etmiş özel bir okuldur. YÖNDER Okullarında her bir ders saati; her bir dersin öğretmeni, zümre başkanı ve program geliştirme uzmanı tarafından ortaklaşa çalışılarak oluşturulur. Programa ilişkin amaçlarımızı gerçekleştirebilmek için her bir ders saatini, etkinliği, materyali ve teknolojik araç - gereçleri ile bir ekip çalışmasının ürünü olarak görüyoruz.

ORTAOKUL PROGRAMI

Yönder Okulları, tüm öğrencilerimizi ulusal ve uluslararası sınavlara hazırlamayı amaçlar.
Bu kapsamda temellendirilen Yönder Eğitim Programı, aşağıdaki çalışmalarla öğrencilerimizi sınavlara  hazırlar:

Akademik hazırlık (Türkçe, matematik, sosyal bilgiler, fen bilimleri, İngilizce, Almanca, din kültürü ve ahlak bilgisi dersleri) Psikolojik hazırlık (Sınav kaygısı, özgüven, heyecan vb.) Öğrenme stratejileri Zaman yönetimi Hızlı okuma Test teknikleri Deneme sınavları Öğrenme eksiklikleri tamamlama   Öğrencilerimiz, öğretim yılı süresince; 

Hazırbulunuşluk Sınavı Kurumsal Deneme Sınavları Genel Değerlendirme Sınavları Yılsonu Olgunluk Sınavı ile sınav provası yapar.   Öğrencilerimizin girdikleri tüm sınavlar, sonuçları doğrultusunda ölçme değerlendirme uzmanları tarafından analiz edilir ve raporlaştırılır. Bu raporlar, eğitim lideri, eğitim lideri yardımcısı, branş öğretmenleri, program geliştirme uzmanı ve psikolojik danışman ile paylaşılır.  Ayrıca her bir öğrencimiz için özel hazırlanan sınav karneleri, hem öğrencilerimizle hem de velilerimizle paylaşılır. Öğrencilerimizde çıkan eksik kazanımlar doğrultusunda özel tamamlama programları hazırlanır. Bu programlar kapsamında bireysel ya da küçük gruplar halinde etüt çalışmaları yapılır.

YABANCI DİL PROGRAMI

Yabancı dil edinimine başlama yaşı son derece önemlidir  ve erken yaşlarda yabancı dil edinimi çocukların eğitim süreçlerinin ayrılmaz bir parçasıdır. Bu nedenle Yönder Okullarında, öğrencilerimizin İngilizceyi anadilleri gibi konuşmaya ve anlamaya başlamaları hedeflenmiştir. Okulumuzda anasınıfından başlayarak İngilizce yanında 2. Yabancı dil olarak Almanca eğitimi verilmektedir.

REHBERLİK ve PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK

Yönder Okulları'nda önleyici ve gelişimsel temelli rehberlik hizmetleri sunulur. Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri öğrencilerde sağlanacak olumlu bireysel değişim ve gelişimde önemli rol oynar.

ETKİNLİK DERSLERİ

Öğrencilerimizin içinde bulunduğu akademik çalışmalarının yanı sıra seçmeli dersler kapsamında bilim, sanat ve spor başlıkları altında beceri alanlarının geliştirilmesi sağlanır. Öğrencilerimiz 4 çeyrek dönemden oluşan okul takvimimizde "her çeyrek dönemde yeni ve farklı" seçimler yapabilir.  

(Bu bir tanıtımtır)


25 Tem 2019 - 15:30 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.809.838 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Medyabar editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medyabar değil haberi geçen ajanstır.

01

Ali Bey - Devlet okullarında öğrenciler öğretmenlerini kendileri seçsin bakın neler neler değişiyor. Çalışmayan öğretmenler az tercih edilmeye başlayınca ve ders saatleri düşünce mecburen nasıl çalışmaya başlarlar hep birlikte görürüz. Devlete kapağı atanların iyi bir kısmı kendisini salmış durumda. Ve kendini parçalayan öğretmenlere de ekstra motive edici primler, ödüller getirilmeli. Çalışan ve çalışmayan arasındaki kalın bir çizgiyle belirlenmeli. Yoksa istediğiniz eğitim sistemini getirin değişen hiçbir şey olmaz. Olsa olsa yepyeni özel okullara kapı açılır...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 25 Temmuz 15:30Anket İlerleyen hayatınızda memleketinize (köyünüze) yerleşmek gibi bir planınız var mı?