Naci İris için bu mail servis edildi

SASKİ'de teftiş kurulu başkanlığına adı geçen ancak göreve atanamayan Naci İris için bugün gazeteler ve internet sitelerinin haber merkezlerine 'SASKİ'de Naci İris neden hedef gösterilmiştir' diye yorum içeren mail gönderildi..

Gazeteler ve internet sitelerinin iletitiş adreslerine gönderilen mailde  Naci İris'e yönelik bir algı operasyonu yapıldığı ima edilerek şöyle denildi..

 ''Naci İRİS, Adapazarı Belediyesinde Başkan Yardımcılığı, Büyükşehir Belediyesinde Genel Sekreter Yardımcılığı, SASKİ de Genel Müdür Yardımcılığı yapmış daha sonra uzman kadrosuna atanmıştır.

SASKİ de geçici olarak, Teftiş Kuruluna vekâleten atanmasını, atıl kalan personeli değerlendirme amaçlı, yönetim anlayışının bir gereği olarak yapılmıştır.

Naci İRİS in vekâletinin sonlandırılması, çeşitli yorumlarla haber konusu yapılmıştır. Gereksiz yere kurumun yıpranmaması ve bir personelimizin haksız yere hedef haline getirilmemesi için olayın aslının açıklanması zarureti doğmuştur. Bilgi kirliliğinin de bu açıklama ile önlenmesi sağlanmış olacaktır.

Naci İRİS in vekâlet görevine atanırken yapıldığı ifade edilen, Güvenlik Soruşturması Ve Arşiv Araştırması Yönetmeliği; İlk defa veya yeniden, üst düzey kamu hizmetine atanacakları kapsamaktadır. Atanan personel bu kapsamda değildir. (Kapsam başlıklı 2. Maddesi)

Naci İRİS ilk defa mı atanmıştır? Hayır. Bu personelimiz zaten görev başında ve Uzman kadrosundadır. Yeniden üst düzey kamu hizmetine mi atanmıştır? Hayır. Üst düzey kamu hizmetine atanmamıştır. (Yönetmeliğin Tanımlar başlıklı, 4 / l maddesi "(Üst kademe yöneticileri: Bakanlıklar ile kamu kurum ve kuruluşların üst kademelerinde görev alan ve genel devlet politikası içerisinde, kuruma verilmiş olan kamu hizmetlerinin sevk ve idaresinde yetkiyi haiz olup, sorumluluk taşıyan, en üst düzeyde yönetsel politika konularında karar verme sorumluluğuna sahip olan, kuruluşun planlama, örgütlendirme, personel ve kadrolarını yönetme, denetim ve temsil gibi işlevlerini yapan en az genel müdür ve benzeri düzeyde ki kişileri, ifade eder.) sonuç itibariyle, bu yönetmelik en az Genel Müdür düzeyinde yetki sahibi olan, üst düzey atamaları kapsamaktadır.

Kişilerin durup dururken, itibarını sarsmak, onu hedef haline getirmek, itibarsızlaştırmak, hukuken de ahlaken de doğru bir şey değildir.

Basın ahlak yasası ve ilkelerini hatırlatmak isterim. Kişilerin lekelenmeme haklarını, mesnetsiz ve asılsız suçlamalardan korunma haklarını, suçun şahsiliği ilkesini hatırlatmak isterim. Her hangi bir yöneticimiz veya personelimizle ilgili olarak; görevlerine veya

yükselmelerine engel teşkil eden, hukuken geçerli bir belge veya adli mercilerin bir kararı var ise bunu lütfen bize veya yasal mercilerine ulaştırsınlar.

Kurum personelinden bazı kişilerin, gizli kalması gereken bilgileri, amacı dışında, basına servis ederek, adli ve idari yönden suç işledikleri anlaşılmaktadır.

Naci İRİS aynı zamanda Bilirkişilik yapmaktadır. Yani bilen varsa arşiv araştırması ve güvenlik soruşturması yapılmadan kendisine böyle bir unvan resmi olarak verilemiyor.

Bunların yayınlanması da kanaatimizce suçtur. Emniyet ve güvenlik birimlerinden edinilen, bağlayıcı nitelikte olmayan bazı bilgiler, gizliliği korunarak ilgili / birimlerce değerlendirilebilir. Ancak bu bilgilerin gizliliği asla ihlal edilemez. Kişilerin ve kurumun zarar görmesine neden olacak şekilde haber yapılması ve yaptırılması etik değildir. Yasal da değildir. Bu nedenle halen yayında olan bu nevi haberlerin bir an önce sonlandırılması gerekir.'

05 Tem 2019 - 13:10 - Arka Kapı --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.778.672 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Medyabar editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medyabar değil haberi geçen ajanstır.

14

Halil ibrahim FİDE - Sayın Naci İRİS Bundan 19 Yıl Evvel Sakarya Anadolu Teknik Lise-Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde Öğrencilerine Önce İnsan Olmayı Öğreten ve Benimde Adam Olmamı Sağlayan Cok Kıymetli bir Eğitimci ve Yöneticidir.Eğitimci Hayatı bir yana O yıllarda Sakarya için bu Şehrin Evlatları için Çalışmak istedi ve bir çok görev aldı Ben Biliyorum..Onun Nasıl Bir kişiliği olduğunu yakın çalışma arkadaşları ve Etrafına Sorun.

Koltuk Sevdası Eğer Bir İnsan Altını Pisletti İse Ordan Kalkmak İstemez Siyasette Böyledir.

Naci İRİS Hocam Siyasi Olamak İstese Hep Ön Planda Olurdu Zaten Sakaryalı Onu ADAM Diye Tanır. Çıkar Çevreleri Onu Kendine Rakip görüp Boşuna Çamur Atmasın, Atamazda Sakarya'da Onun Sikletinde :) Kimse Yok Çünkü.

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 05 Temmuz 13:10
13

Abdul Cevap çıkar - Rüstem Keleş yanlış yaptı sırf kendisi ike ilgili dosyaların kendisini ve Saski yi çok iyi bilen Naci İris in teftiş kurulu başkanı olarak ele almasını önlemek için böyle bir çamur at izi kalsın mantığıyla Naci beyi en azından itibarsızlaştırmak için attığı çamur geri yüzüne sıçradı.Rustem Keleşi iyi tanırım komployla iftira ve ithamla insanları yıpratıp ayaklarının altına dinamit koyma isleriniiyi bilir. Kendiside beni iyi tanır hiç unutamaz o iyi bilir bizi vesselam.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 05 Temmuz 13:10
12

alibulut_54@hotmail.com - Bu adam a çamur atanlara yazıklar olsun 20 yıl önce meslek lisesinden tanıdığım hak hukuk adalet sağlayan değerli bir eğitim ci dir inşallah hak yerini bulacaktır

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 05 Temmuz 13:10
11

alibulut_54@hotmail.com - Bu adam a çamur atanlara yazıklar olsun 20 yıl önce meslek lisesinden tanıdığım hak hukuk adalet sağlayan değerli bir eğitim ci dir inşallah hak yerini bulacaktır

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 05 Temmuz 13:10
10

doruk türkoğlu - yaklaşık 30 yıldır tanıdığım, karakteriyle ,davranış ve üst yönetimi ile planlama ve iş disiplini ile otoriter ve ahlaklı bir yöneticidir. Naci bey Sakaryamızın değeri ve öz evladıdır.Ekrem Yüce başkanımız bu hafif kırıcı haberlere rağmen Naci İris i hakettiği göreve bir an önce taşıyarak gönüllerimizi yapacaktır.

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 05 Temmuz 13:10
09

Cem oooo - Çok iyi tanıdığım Naci bey görev yaptığı her makamda hakkaniyetli çalışmış mükemmel bir insandır kumpascılara inat sayın Ekrem Yüce'nin daha üst bir makama getireceğine inanıyorum Allah yolunu açık etsin güzel insan

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 05 Temmuz 13:10
08

predator - başkanın atadığı naci irisi genel müdür görevden alıyor hukuksuz gerekçeyle .şu saatte başkanın yapması gereken naci irisi genel müdür olarak atayıp otoritesini sağlamaktır.

naci iris bu görevi layıkıyla yapacak sakaryanın öz evladıdır.

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 05 Temmuz 13:10
07

Ali Gündoğar - Bırakın artık çamur at izi kalsın ı kardeşim . ortada suç varsa mahkemece kesinleşmiş karara olur ben bu adamın çevresine faydasından başka bir şeyini görmedim kulaktan dolmayla değil gören bilen varsa gitsin savcılığa suç duyurunda bulunsun insanlar bir yerlere aday olunca hemen kulp takmayın İŞİ HAK EDENE YAPABİLECEK KİŞİLERE VERİN Kİ BİRİLERİNİN KUKLASI OLMASINLAR VESSELAM

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 05 Temmuz 13:10
06

Ali Türkoğlu - Naci beyin SASKİ de yeniden atanması ile liyakat yerini bulmuş Yeni Büyükşehir Belediye başkanımız Sayın Ekrem Yüce halkımızın takdirini toplamıştır. Ancak hakkın yerini bulması birileri tarafından engellenmeye çalışılması da bir okadar üzücüdür. Rabbim hakkı yerden tutup kaldırabilenlerden etsin.

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 05 Temmuz 13:10
05

Felsefikhaylaz - Beyefendi ile ilgili iddiaları doğrular bir yazı olmuş. O zaman haberlerin kaldırılmasını niye istiyorsunuz ki?

Yanıtla . 0Beğen . 3Beğenme 05 Temmuz 13:10
04

Hüseyin Cumasız - Karakterli adam bu adam. SASKİ nin SASKİ olmasında emeği çok. Allah yolunu açık etsin. Şehrimizin yüz akı yöneticilerinden... Tez zamanda kendisine önemli bir görev teslim edileceğine eminiz. Bu açıklama yureklere şu serpmiştir.

Teşekkürler Medyabar.

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 05 Temmuz 13:10
03

Ender - Lütfen Türkçe bilişim kelimeleri kullanalım.

https://eski.tbd.org.tr/index.php?sayfa=sozluk&mi1&tipi=ara&harf=A&arama=e-mail

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 05 Temmuz 13:10
02

YÜKSEL ÖZ - Naci Hocam 1.nci meslekte Öğretmenimdi.çok mevzu yaptığımız için bize vurmaz hep uyarırdı.Basarılarının devamını dılerım Hocam.Biz yine aynıyız :).Daha iyi yerlerde olman dileği ve duasıyla Hocam Saygılar ...

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 05 Temmuz 13:10
01

Adam Adam - Bir insanı itibarsızlaştırmak bu kadar kolay işte. yeterki yaptıkları planlar tutsun. saski'nin eski usul devam etmesini isteyen zihniyet ve tiroller kendisini yetiştirmiş Sakarya'da çok büyük hizmetler etmiş insanları yok etmenin planlarını maalesef yapmaktadırlar. Birde eski yönetim ile ters düşen veya onları mahkemelere veren insanların bugün onlara yapan yarın sizlere ne yapmaz tarzında itibarsızlaştırmasını anlamayan insan insan olamaz. Şu an Saski yönetimi halen aynı eski yönetim ve kadrolarıyla yoluna devam ediyor ve edilmesinin planları yapılıyor yazık devletimize, bu kadar makam ve mevki koltuk davasına yapmadığımız kalmıyor. ömür boyu bir yerlere gelmesin diye yapılan yanlışlar yanlışlar işte...

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 05 Temmuz 13:10Anket İlerleyen hayatınızda memleketinize (köyünüze) yerleşmek gibi bir planınız var mı?