Halk Demokrasi Meydanında

15 Temmuz hain darbe girişiminin 3. yıldönümünde Sakarya'da binlerce kişi Demokrasi Meydanı'nda buluştu.

Haber Resmi
Haber Resmi
+73
Haber albümü için resme tıklayın

"15 Temmuz milletimizin kahramanlık destanı yazdığı gecedir"

15 Temmuz hain darbe girişiminin 3. Yıldönümünde Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen programda konuşan Başkan Ekrem Yüce, "15 Temmuz; milli iradenin vesayete, milletimizin hainlerin karşısında vatanı, bayrağı, özgürlüğü için ortaya koyduğu duruşun adıdır. 15 Temmuz; meydanlara koşan, tanklara silahlara göğsünü siper eden milletimizin kahramanlık destanı yazdığı gecedir. Bu destan unutulmadı, unutulmayacak" derken; Vali Nayir, "Selaların darbeyi durduracağını hesap etmediler. O gece vatanı uğruna can vermeye hazır vatandaşlarımızı hesap etmediler" dedi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz ise hainlere hadlerini bildiren millete teşekkür etti.

15 Temmuz hain darbe girişiminin 3. yıldönümünde Sakarya'da binlerce kişi Demokrasi Meydanı'nda buluştu. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programlarına Vali Ahmet Hamdi Nayir, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, İl Jandarma Komutanı Cengiz Yiğit, SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, BAM Başkanı Nuri Koçer, Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, SESOB Başkanı Hasan Alişan, 15 Temmuz Milli İrade Derneği Genel Başkanı Ali İnci, Baro Başkanı Av. Abdurrahim Burak, ilçe belediye başkanları, STK temsilcileri ve binlerce vatandaş katıldı. Gecenin sonunda Uğur Işılak, sahne alırken; 15 Temmuz Demokrasi Zaferi'nin yüzyıllar boyunca unutulmaması gerektiğine dikkat çekti.

Dualar ve Kur'an-ı Kerim tilaveti

Büyükşehir Belediyesi Mehteren Takımı'nın dinletisiyle başlayan program Orhan Camii İmam-Hatibi Alaaddin Beşel'in Kur'an-ı Kerim tilaveti ile devam etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Atatürk Havalimanı'nda halka hitaplarının canlı olarak yayınlandığı Sakarya Demokrasi Meydanı'nda program İl Müftüsü İhsan Açık'ın gerçekleştirdiği dua ile sürdü. Yüzlerce vatandaş hep birlikte aynı duaya el açtı.

15 Temmuz kahramanlık destanı yazılan gecedir

Gecenin ilk konuşmasını Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce yaptı. 15 Temmuz'da kahramanlık destanı yazıldığını söyleyen Başkan Yüce, "15 Temmuz hain darbe girişiminin 3. yıldönümünde şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize sağlıklı bir yaşam diliyorum. 15 Temmuz; milli iradenin vesayete, milletimizin hainlerin karşısında vatanı, bayrağı, özgürlüğü için ortaya koyduğu duruşun adıdır. 15 Temmuz; meydanlara koşan, tanklara silahlara göğsünü siper eden milletimizin kahramanlık destanı yazdığı gecedir. Bu destan unutulmadı, unutulmayacak" dedi.

15 Temmuz'u unutmayacağız

15 Temmuz hadisesinin hiçbir zaman hafızalardan silinmeyeceğini ifade eden Başkan Yüce, "Çocuklarını, eşini, anne, babası ile helalleşip, ülkesi için sokaklara koşan şehitlerimizi unutmayacağız. Gözünü kırpmadan kurşunların karşısına dikilen, tankların altına yatan gazilerimizi unutmayacağız. Milletin tankını, topunu, tüfeğini millete tutan cuntacıları ve destek verenleri unutmayacağız. FETÖ'nün başarılı olması için bekleyenleri, darbecilerin yanında yer alanları unutmayacağız. Dost bildiklerimizin sessiz kalışlarını unutmayacağız" dedi.

Milletimiz darbecilere fırsat vermedi

Başkan Yüce, "Türkiye dünya mazlumlarının umudu, o gece bizden iyi bir haber bekleyen gönül coğrafyamızın son kalesidir. O gece Bosna'nın, Semerkand'ın, Somali'nin, Kudüs'ün, Filistin'in, Arakan'ın ve nice mazlum ve mağdur coğrafyanın gözü ülkemizin üzerindeydi. Dillerinde dualar, o geceyi bizlerle birlikte yaşadılar. Hamdolsun zalimler değil, mazlum ve mağdurlar sevindi. Milletimiz hainlere, darbecilere fırsat vermedi" dedi.

Birlik ve beraberlik vurgusu

Başkan Yüce, "15 Temmuz'u unutmamak ve unutturmamak sadece şehitlerimize, şehit yakınlarımıza ve gazilerimize değil, tarihimize karşı da en büyük sorumluluğumuzdur.15 Temmuz'da yaşadıklarımızı asla unutmayacağız, unutturmayacağız. Birlik ve beraberliğimizi güçlendireceğiz. Kardeşlik bağlarımızı sıklaştıracağız. Hainlere, ülkemizi bölmek isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Gözünü ve kalbini ülkemize yöneltmiş milyonların umudunu yaşatmaya devam edeceğiz. Rabbim ülkemizin üzerinde emelleri olan hainlere fırsat vermesin. Ülkemizi ve milletimizi korusun" dedi.

Her zaman milletimizle olacağız

Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem, "3 yıl önce muhtarlar olarak Demokrasi Meydanı'nda nöbetteydik. Biz muhtarlar olarak bayrağımızın dalgalandığı en uç noktada dahi demokrasinin devamını sağlayan tek grubuz. Her zaman vatanı savunmaya devam edeceğiz. Tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum. İnşallah her zaman milletimizle birlikte olacağız" dedi.

Rabbim tekrarını yaşatmasın

15 Temmuz Milli İrade Derneği Genel Başkanı Ali İnci, "15 Temmuz gecesi şehit olan kardeşlerimize mevlam cennetine nasip eylesin, gazi olanlara sıhhat ve afiyet versin. O geceyi her birimiz ayrı ayrı yaşadık. Ülkemizin her yerinde vatandaşlarımız sokaklara çıktı. Canını hiçe sayarak vatanı, milleti, bayrağı, devleti için sokağa çıkan kardeşlerime teşekkür ediyorum. O gece Valilikte gazilerimiz oldu. Milletimizin silahlarını milletimize tutan eşkiyaların elinden aldık. Rabbim bir daha milletimize 15 Temmuz gecesini yaşatmasın" dedi.

Esnaflar demokrasinin her zaman yanında

SESOB Başkanı Hasan Alişan, "Sakaryalı olmaktan gurur duyuyorum. Demokrasi hiçbir bireyin hiçbir iradenin emrinde değil. Sizler demokrasinin sahibi olduğunu ilan ettiniz. Bu sene 3. yıldönümü geride bırakıyoruz. Sizleri tebrik ediyor, hizmet ediyor olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Esnaf arkadaşlarımızla birlikte demokrasinin bekçisi olmaya devam edeceğiz. Şehit olanlara Allah'tan rahmet, gazilerimize şifalar diliyorum" dedi. SATSO Başkanı Akgün Altuğ, Demokrasi Meydanı'nda bulunan Sakaryalılara selamlarını iletti.

Dünyaya demokrasi ve özgürlük dersi verdik

AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, "15 Temmuz, milli iradenin vesayete, cesaretin ihanete, milletin hainlere karşı galip geldiği, insanlık tarihine altın harflerle yazılmış büyük bir demokrasi mücadelesinin adıdır. Bu mücadelenin ve zaferin asli sahibi o gece meydanlara çıkan aziz milletimizdir. Tıpkı Sakarya'da olduğu gibi aziz vatanımızın dört bir tarafında vatandaşlarımız darbecilere karşı direndi. İnsanımız tek yürek oldu ve özgürlüğüne, devletine ve haklarına sahip çıktı. Bu şanlı direniş ile birlikte dünyaya karşı büyük bir demokrasi ve özgürlük dersi verdik. Milletimizin ve devletimizin şanlı tarihinden aldığı feraset, milli ve manevi değerlerimizin kazandırdığı iman ve cesaretle bu kahpe girişimi hep birlikte bertaraf ettik. Bu bağımsızlık örneğini asırlar boyunca unutmayacak ve unutturmayacağız. Hiç şüphesiz şehitlerimiz kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceklerdir" dedi.

Nitelikli insan yetiştireceğiz

SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, "15 Temmuz'da meydanlarda demokrasiye sahip çıkan, canını ortaya koyan milletimizi saygıyla selamlıyorum. 15 Temmuz hainlerin ortaya çıktığı bir gündür. Hainlerin kendi kardeşine silah doğrulttuğu bir gündür. Biz üniversite olarak hainlere geçit vermeyecek insan yetiştirmeyeceğiz. İnsana saygılı vatandaşlar yetiştireceğiz. Çünkü her işin başı nitelikli insandır. Daha çok çalışacak daha çok gayret göstereceğiz. Bu vatan için canlarını şehit veren şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize uzun ömürler diliyorum" dedi.

Destan yazan bir millet

SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, "3 yıl önce bu meydanda destan yazdınız. Liderimizin sesini duydunuz ve güvendiniz. Ülkemizi hainlere teslim etmediniz. 28 Şubat'ı, 27 Nisan'ı, 27 Mayıs'ı unutmadınız. Şehitler verdik. Şehadet makamına ulaşamayan ama yaralananlar oldu. Onlara borcumuz var ve bu borcu en iyi şekilde ödemeliyiz. Bizim gibi icraat makamında olanlar daha çok çalışmalı. Daha ileriye gitmek için daha çok çalışmalıyız. Çıtayı her zaman daha yukarıya çıkarmalıyız. İşte bu kararlılıkla hareket etmeliyiz" dedi.

Söz konusu vatansa gerisi teferruattır

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, "Milletin parasıyla alınan silahları milletimize doğrultan, bombalar atan hainlere hadlerini bildirdiniz. Tankları durdurdunuz, silahları susturdunuz. Sizlere ne kadar teşekkür etsek azdır. Bütün dünya biliyor ki; söz konusu vatansa ölümü göze alıp Atatürk Havalimanı'na inan Cumhurbaşkanımız var. Şehit olmayı göze alan milletimiz var. Şairin dediği gibi sahipsiz olan memleketin batması haktır, sizler sahip oldukça vatan batmayacaktır. Rabbim yar ve yardımcımız olsun" dedi.

Birliktelikle binler olduk

15 Temmuz gecesi gazi olan isimler adına konuşan 15 Temmuz Gazisi Ali Kasımoğlu, "Rabbim bizlere her zaman birlik olmamız gerektiğini emretti. Birlik olunca yüzler Allah'ın izniyle binler oldu. Bu halk yola çıkan hainlerin ellerinden silahları, tankları aldı. Bizler bir olmaya devam etmeliyiz. Birlik olup, dik durup hakkı haykırmaya devam etmeliyiz. Biz birlik olunca var olmaya devam edeceğiz. Rabbim bizleri tek bir vücut altında bir kılsın. Yar ve yardımcımız olsun" dedi. Protokol üyeleri programın devamında şehit yakınları ve gazilere plaket takdim etti.

251 şehidimizi unutmayacağız

Vali Ahmet Hamdi Nayir, "Unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız. Bu öyle bir ihanettir ki bin yıl yaşadığımız bu topraklarda emsali gözükmedi. Ama başaramadılar. Kara bir gece olan bu gece unutulmadı. O gecenin lideri Cumhurbaşkanımıza Sakaryamızdan binlerce selam gönderiyoruz. O gece vatanı uğruna can vermeya hazır vatandaşlarımızı unuttular. Bütün şehitlerimize Sakarya'dan selamlar gönderiyoruz. Selaların darbeyi durduracağını hesap etmediler. Darbeyi durduran selalar okundu. Hiçbir şeyi hesaba katmadılar. Bizler 251 şehidi hatırlayıp unutmayacağız. Bizi en zayıf yerimizden vurmaya çalışanları unutmayacağız. Bugün bu ruhu tekrar yaşatmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Allah'a emanet olun" dedi.

15 Tem 2019 - 21:37 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.794.968 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Medyabar editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medyabar değil haberi geçen ajanstır.

29

VATAN - Şaşırdım bak şimdi Türk bayrağı taşımak yasak değil miydi ne zaman serbest oldu? ne mutlu TÜRK ÜM diyene

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 15 Temmuz 21:37
28

Recep - Türk bayrağı neredeyse yasaklanacakti.akpnin fetö ile beraber pkk li günlerindei bayragimizi asmaya korkuttular

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 15 Temmuz 21:37
27

Hasan - Olaylardan haberi olmayan masum mehmetcikleri katleden isid görünümlülere lanet olsun

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 15 Temmuz 21:37
26

erhan taş - Ben Ak Partili yim vatanını milletını seven bırıyım Gelsınler pamukovaya en önde yürüyenlere baksınlar. At izi it izine karısmıs.Ben bunların arkasında yürüyemem.Yazıklar olsun o yürüyen fetonun yalamalarına

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 15 Temmuz 21:37
25

Astala vista - Vatan için sonuna kadar önden gideriz. Güzel program yapmışlar ama havai fişek atmak ne demektir Arkadaş onu anlayamıyorum.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 15 Temmuz 21:37
24

Huzur - 3 yıl önce bunlar kanka değilmiydi zamanında içlerinde değillermiydi bu neyin bayramı feto nun akp siyasi uzantılarını neden açıklamıyor bu millet akp nin yaptığı yalnışı 15 temmuzda canıyla ödedi hiç kimse ve hiç bir parti milletten güçlü değildir çünkü Türk milletinin başka yaşayacak bir toprağı yok bu yüzden 15 temmuzda Türk milleti sokakta meydanlarda pis ve lanet siyasi feto oyunlarına yok dedi.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 15 Temmuz 21:37
23

Atila sari - Yorumlara bakıyorumda,feto kalintilari yine kudurmus. Yok masum askermis, yok bilmem ne. Ss biat edeceksiniz. Bundsn sonra milli iradeye yan bakanin 15 temmuzda oldugu gibi gözü oyulur

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 15 Temmuz 21:37
22

Fatih - Heyşey hoş güzel okadar sehıt verdik hawai fişekle gösteri yaptınız oda güzel. Bu kadar harcanan paralar yardıma ihtiyacı olanlara cocuk esirgeme kurumlarına bu tarz yerlere gitse o şehitlerimizin ruhuna bagışlansa daha makbule gecmezmiydi???

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 15 Temmuz 21:37
21

Atatürk Sen Çok Yaşa - Zamanında birlikteydiniz hoca efendi diye dibinden ayrilmiyodunuz şimdi mi vatan geldi aklınıza.bir suru şehit verdik bı suru vatandas vefat etti neden hiç uyarılar dikkate alınmadı cemaatle ilgili.akpli bütün siyasiler yapılanmanın farkındaydı sadece onları basamak olarak kullandılar.Allah bu vatana zeval vermesin.aziz şehitlerimize Allah rahmet etsin ailelerine sabir versin.NE MUTLU TURKUM DİYENE...

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 15 Temmuz 21:37
20

Ülkücü - Darbe olmasaydı yada müsade edilmeseydi sizce başkanlık sistemi refandumu evet olarak geçermiydi? Benim şehitlerime hiç lafım yok ALLAH rahmet eylesin. Ama ali cengiz oyunu döndüğünü düşünüyorum. inşallah ben yanılıyorumdur yoksa sonumuz iyi olmaz.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 15 Temmuz 21:37
19

send işçi - neyse olan bizim gençliğimize oldu. şu fetöyle işimiz olmadığı için ne belediye ne kamuda çalışamadık. şimdi düşünüyorum da doğru bildiğimizden sapmadık en azından 3 kuruş para için şunlarla hayatım boyunca yanyanada gelmedim. ne mutlu bana .d şehitlerimize Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı, bu vatan hainlerine de bi bardak su bile vereninde belasını versin. saygılar

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 15 Temmuz 21:37
18

Sakaryalı54 - 15 temmuz hain darbe girişimi araştırılsın mi,hayır..peki öyleyse o meydandaki kalabalık niye var,neden cekiniyorsunuz,siyasi ayağının deşifre olmasından mı.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 15 Temmuz 21:37
17

ADEM ÖZTÜRK - Havai Fişek nedir Ben onu anlıyamadım ? bilen biri varsa bizi aydınlatabilirmi.. çünkü soruyorum şehitlerimiz var allah rahmet eylesin güzel dua edip güzel kuranı kerim okutuluyor ama peşindeki havayi fişek gösterileri ne işe yarıyor sanki bi dua edip sanki bir anda disko ortamı gibi havayi fişekler ne işe yarıyor cözemedik ? milli beraberlik gününde lütfen şu çirkin havayi fişek gösterileri iptal edilsin dalga geçer gibi

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 15 Temmuz 21:37
16

nino - havai fişeklere laf atanlar zafer bayramında şampanya patlatırkende böyle hasasas olsaydı şu anda bu darbe olmazdı ;)

Darbe için oyun diyenler chp den iyi partiye oyunla geçerken neredeydi ;)

Yok bunlarla beraberken iyiydi diyenlerin zihniyetleri menderes ile beraber iken onu astıranlarla aynı ;)

Evet bazı konularda haklı olabilirsiniz onlarda siyasi değil insani kısımların bazıları.siyasi olanlar ya FETÖ YADA TERERÖRİS zihniyeti ;)

mesela bu kutlama halkın kutlaması protokol yerine halk ile iç içe olmalıydı ;)

bu arada kutlamalara kızanlar siz KUTLU ZAFER BAYRAMINDA EVİNİZDE CAMİLERDE HATİMLERMİ HEDİYE EDİYORSUNUZ ? ben bunu anlamadım ;) atatürk ve silah arkadaşlarına bir fatiha nız yasini şerifiniz yok buradan ahkam kesmeyin ;)

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 15 Temmuz 21:37
15

GANi - Fetönün desteklediği bütün referandum maddeleri yemi bir referandumla iptal edilmelidir

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 15 Temmuz 21:37
14

CumaNamazi - Cunhurbaskanimizin 15 temmuzda cuma namazini kilip ,etttigi mubarek dua ile girisimden kil payi kurtulmasina sebep olan camide niye etkinlik yapilmiyor? O caminin adi neydi sahi? Bilen var mi? Yoksa cumayi 16 temmuz cumartesi mi kildi...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 15 Temmuz 21:37
13

Havai Fişek - Havai fişek kutlaması ne alaka ailecek çok garipsedik.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 15 Temmuz 21:37
12

VATAN - Şaşırdım, Türk bayrağı taşımak yasak değil miydi? Ne zaman serbest oldu, Ne Mutlu TÜRK'ÜM diyene

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 15 Temmuz 21:37
11

MİLLET - fetoş tüm yönleriyle ortaya çıkarılmalıdir Yargı gerçekten bagımsız sa bunu yapmalıdır..fetoş itine muhterem diyenler ve dedirtenlerde yargılanmalıdır. enine/ boyuna yargı çıkarsın ne var ne yok çıksın ortaya. siyasi ayagı siyasi ayagıııııııııııııııııııııı /diplomalarrrrrrrrrrrrrr

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 15 Temmuz 21:37
10

Yunus E. - Ya bu şey değil mi? 11,5 Trilyon para verip tadilat yapılan meydan?....

Arkadaşlar biraz gözünüzü açın. Açmadığınız için bu haldeyiz ! İnsanların duygularının üzerinden menfaat kasıp para kazanıyorlar.

Şimdi diyeceksiniz ki bu ne demek? Ya kardeşim meydanın ismini demokrasi meydanı olarak değiştirip 2-3 tane değişiklik yapıp 11,5 trilyon fatura kesildi :) bir de ihalede en yüksek parayı veren aldı...

Kaç kişi cebini doldurdu?

Hiç soruyor musunuz kendinizi neden bu akp nin yönettiği iller borç batağında?

neden hepsi ağlıyor? yandaşların karnını cebini doyuracağız diye belediyeleri bitirdiler.

Ama hak ediyor bu halk ! görmemezlikten geldiği sürece devam edecek !

haksızlığın karşısında susan dilsiz şeytandır !

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 15 Temmuz 21:37
09

sakarya - anlamadığım 2 konu var

1. Havai fişek ne için atıldı

2. Ali inci neden konuşma yaptı

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 15 Temmuz 21:37
08

Port - Havai fişek mutlu günlerde patlatılır.bence 15 temmuz ile birlikte feto den kurtulduk.cok mutlu olduk.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 15 Temmuz 21:37
05

Seçmen - Fetonun siyasi ayağı ortaya çıkarılıp, cezalandırılmadığı sürece bu kutlamalar yapmacık kalıyor ve bizim içimizi soğutmuyor. Haberiniz olsun !

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 15 Temmuz 21:37
04

mustafa uzun - Ufku havai fişekten öte geçemeyenlerle neyi başarabilirsiniz..Tek başarılı oldukları alan boş muhalefet..Rabbim bu ülkenin aklı selim insanlarının yolunu açık etsin..Bu ülkeye hizmetlerini daim etsin..Amin..

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 15 Temmuz 21:37
03

mustafa uzun - Ufku havai fişekten öte geçemeyenlerle bu ülkede neyi başarırız bilmem ..!

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 15 Temmuz 21:37
02

Kalender - Hep goz boyama, issizlik almis basini gidiyo, herseye zam, Egitim mahvolmus, yeni nesil komple cahil geliyo, suriyeliler ayri bir sorun, hem birlik beraberlik deniyo hem kilicdaroglu yuhalatiliyo, sonucta onu seven insanlarda var, Anca iste dirilis dizisi reklam siir milleti avutun !!

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 15 Temmuz 21:37
01

Pascal - Darbe, Din, Dil, Sağ, Sol, Vatansever, Kominist, Faşist falan filan.. Uğraşmaya doymadığımız kavramlar.. Anestezi verilmiş gibi uyutuluyoruz.. Dünya çok hızlı dönüyor bizi yerimizde saydırıyorlar.. Bırakın devlet işini devlet yapsın siz kişisel gelişiminizle topluma fayda sağlayın..

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 15 Temmuz 21:37Anket İlerleyen hayatınızda memleketinize (köyünüze) yerleşmek gibi bir planınız var mı?