Otobüs traktöre böyle çarptı. Kaza anı kamerada

Karasu Adapazarı Duble Yolu Tuzla mevkinde meydana gelen kazada yolcu otobüsü sollama yapan traktöre arkadan çarptı. Kaza anı bir araç kamerası tarafından an be an görüntülendi..

Video için play'e tıklayın

Yaz aylarında araç yoğunluğu yaşanan Adapazarı-Karasu Duble Yolu'nda bir otobüs ve traktören karıştığı trafik kazasının görüntüleri bir aeraç kamerası tarafından görüntülendi..
Kamera görüntülerinde traktör içerisinde kamera bulunan aracı sollarken, arkasındangelen otobüs traktöre hızla çarpıyor. Çarpmanın şiddetiyle traktör sürüklenerek römorkundan ayrılıp devriliyor.
Kazada traktör sürücünün yaralandığı öğrenildi

25 Ağustos 2019 Sakarya/ Karasu- Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.937.755 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

24

Dreal - bu kazada kameranın oldugu arac suclu.. ne işin var emnıyet serdınde yolcu ındırıp bındırıyosun

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 28 Ağustos 10:27
23

alidayı - ben o vib turizmin otobusunu gördüm herkesi sollayarak gidiyordu sonunda kaza yapmış

Yanıtla . 2Beğen . 2Beğenme 27 Ağustos 22:25
22

Tamer Atak - Videoya bakılırsa görüntü karasu kocaali minibüsünde çekilmiş. Bu görüntünün çekildiği araç adeta trafiği katletmiş kazaya karışmamış kazaya sebebiyet verme oranı %90 ın altında değil.

1. Hata, emniyet şeridinde yolcu indirmiş veya bindirmiş.

2. Hata, arkasını kontrol etmeden tekrar şeride girmeye çalışmış.

3. Hata, yarı emniyet şeridi, yarı normal şeritte hareket ederek arkadan traktörü karasız bırakmış.

4. Hata, Traktör sürücüsü minibüse çarpmamak için sola kaçmaya çalışmış, şerit ihlali yapmış.

5. Hata, Yolcu otobüsü takip mesafesine uyması gerekir uymamış.

6. Hata, Yolcu otobüsü şoförünün profesyonel olması gerekir, az 100 metre geriden olabilecek durumları analiz etmesi, ona göre hareket etmesi gerekir.

Ama yollarımız minibüsçülerin, her şey onarın hakkı, istediği yerde durur, istediği zaman hareket eder herkes onlara uymak zorunda.

Otobüsçülerimiz sağ olsun onlarca can taşıyor ama hızlar her zaman üst limitte takip mesafesi diye bir şey yok.. Otobüs değil sanki F1 aracı kullanıyor frene bastığında, retarder çektiğinde hemen duracak zannediyor ama durmuyor işte videoda görüldüğü üzere.

Bunca hataya rağmen kaza yine de ucuz atlatılmış herkese geçmiş olsun

Ayrıca Recep Bayraktar adlı yorumcu yazdıklarından anladığım kadarı ile otobüs şöförü.. 2 şeritli yolu 3 şerit görüyor çünkü :) yol iki şeritlidir emniyet şeridinde araç kullanılmaz

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 27 Ağustos 16:05
21

Ccc - Bence;

1.hata: kaydi yapan özel halk otobusu durak harici yolcu indirmek icin seridin yarısını işgal edecek sekilde duruyor.

2.hata: karayolunda en sağ şeritte ilerlemesi gereken traktör sollama yapıyor. Mecburi diyenler olmuş, mecburi diye birşey yok sollama yapamaz, sol şeritte işi yok. Önünde araç durduysa o da duracak.

3.hata: 2918 nolu karayolları trafik kanununa göre arkadan çarpan her zaman hatalıdır ( çünkü öndeki aracı güvenli takip mesafesi ile takip etmek zorundadır) şehirlerarası otobüsün düz yolda önündeki aracı görmeyerek çarpması şoförün yolu takip etmediğini gösteriyor.

Bence hatalar silsilesi var. Şahsi kanaatimdir katilmayabilirsiniz. Allah acil şifalar versin.

Yanıtla . 8Beğen . 1Beğenme 27 Ağustos 12:13
20

Etu - Dolmuş ya yolcu alıyor ya indiririyor durak harici kazaya davetiye çıkarıyor

Traktör onu solama yapıyor ama

Otobüs hızlı olduğundan kaza kaçınılmaz oluyor

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 27 Ağustos 10:15
11

Recep Bayraktar - Arkadaşlar öncelikle herkese geçmiş olsun inşallah kötü bir durumları yoktur ama hepinizin bildiği gibi traktör bir kara yolu aracı deyil tarım aracı ve sadece sağ şeridi kullanması gerekiyor bir tarım aracı duble yolda araç solluyamaz traktörün tek suçu budur dikkat ederseniz orta şeritte manevra yapıyor ve otobüsün yoluna giriyor ve kaza kaçınılmaz

Yanıtla . 19Beğen . 3Beğenme 26 Ağustos 15:11
18

Guest - @Recep Bayraktar 11 nolu yoruma cevabı: Recep Bayraktar gerçekten bu kadar saf olabilir misin traktör sağa yanaşırken otobüs kasaya vuruyor bundan dolayı traktör tekrar sola SAVRULUYOR lütfen dikkatli seyredin ve hakka girmeyin

ANNELER : Lütfen ilk 6 ay anne sütü çok önemli

Yanıtla . 4Beğen . 15Beğenme 26 Ağustos 18:44
10

saf koylu - minibus 30 saniye beklese traktor yoluna gircek minibusun hareket etmedi butun hesaplari bozmus mini buscudende bu incelik dusunce beklenmez zaten eminim vicdanida rahattir

Yanıtla . 12Beğen . 0Beğenme 26 Ağustos 14:43
07

Mkö - Yolcu minibüsü kazaya sebebiyet vermiş açıkça belli, her yerde yolcu indirip-bindiriyorlar, traktörün geldiğini göre göre hala devam ediyor belki hareket etmeseydi traktör kendi şeridine geçebilirdi...

Yolcu otobüsleri sanki jet zaten onların hızını herkes biliyor..

Yanıtla . 25Beğen . 2Beğenme 26 Ağustos 08:55
06

Kuşçu5461 - kaydı alan aracın şerit ihlali yaptıgı ortada traktör zorunlu sollama yapıyor. suç halk otobüsünde

Yanıtla . 18Beğen . 1Beğenme 26 Ağustos 08:23
08

Mertcanbee - @Kuşçu5461 06 nolu yoruma cevabı: o otobüsün neresi halk otobüsü? Bildiğimiz şehirler arası otobüs. Git kendine bir çift göz satın al bence.

Yanıtla . 2Beğen . 20Beğenme 26 Ağustos 10:19
05

hahahaa - acil olarak çözüm ve denetleme gerekli traktör facialarına milletin efendisi köylü traktörle kasaplıgı bırakmalı ve eğitilmeli çevreyollarının korkulu ruyası oldular

Yanıtla . 7Beğen . 11Beğenme 26 Ağustos 08:18
04

Kerim Serdaroğlu - Arkadaşlar yorumlarınız doğru fakat eksik o tirak törün aynası varmı sinyali varmı yok ben oyolda tır kullanıyorum bunların sıkıntısını sürekli yaşıyorum umarım sizlerinde dediğiniz ğibi emniyet ve jandarma bunları takip edip tırafikten men eder

Yanıtla . 10Beğen . 5Beğenme 26 Ağustos 02:02
01

Ahmet - Emniyeti göreve davet ediyorum, bu kayıtı yapan özelhalk otobüsü müşteri sebebiyle arıza şeridindeyse gereği yapılması için. Duble yolda özelhalk otobüsü arıza şeridinde yavaş sürerek neden gider??? Traktör özelhalk otobüsünü sollamak zorunda kalmış.

Yanıtla . 69Beğen . 3Beğenme 25 Ağustos 17:45
09

Mertcanbee - @Ahmet 01 nolu yoruma cevabı: yapman gereken şey kendine bir çift göz satın almak olmalı zira koskoca şehirler arası otobüsü halk otobüsü zannetmen büyük bir sorun.

Yanıtla . 2Beğen . 13Beğenme 26 Ağustos 10:21
02

Merto - @Ahmet 01 nolu yoruma cevabı: Kesinlikle kazayla alakası yok gibi görünsede kazaya sebebiyet verdiği aşikar. Karasu-Adapazarı yolunda bu araçlar kavşaklarda dahi yolcu indirip bindiriyor hepimiz biliyoruz.

Yanıtla . 33Beğen . 2Beğenme 25 Ağustos 20:06