"Sanki memlekette boşta hiç öğretmen yok"

Sınıf öğretmenleri erken emekliye ayrılınca, sınıfa yeni öğretmen atamaktansa öğrencileri dağıtma kararı alan Serdivan Mehmet Zorlu İlkokulu yönetimine velilerden tepki var. Veliler; son senelerinde bu şekilde başka sınıflara dağıtılmalarının öğrenciler üzerinde travma yaratacağı görüşünde.

Büyütmek için resme tıklayın

www.medyabar.com ihbar hattına gelen bir mesajla tepkilerini dile getiren velilerden gelen mesaj şöyle; "İyi günler oğlum bu sene Mehmet Zorlu İlkokulu son sınıfına geçti 3 senedir eğitim aldıkları öğretmen bir sene daha bekleyemeyip emekli oldu çocuklar tanımadıkları başka bir öğretmen ile okuyacaklar derken bu gün bi haber aldıkki sanki memlelektte boşta hiç öğretmen yokmuş gibi bize öğretmen bulamadıklarını Eylül ün 2 sinde kura çekilişi yapacaklarını ve 3 senedir beraber oldukları arkadaşlarından ayırıp tanımadıkları bir sınıfa tanımadıkları bir öğretmene düşürecekler. Sizden ricamız sesimize ses olmanız sesimizi duyurmanız"

28 Ağustos 2019 - Sizden Gelenler --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.961.448 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

18

Cancağazım - Dargın, konuşmadığı bir öğretmenin isminde öğrencisi vardı. O öğrenciye ismiyle hitap etmiyordu. İki heceli isminin gecelerini değiştirerek hitap ediyordu. Özel hayat ile iş hayatı birbirine karıştırılmamalı....

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 31 Ağustos 20:13
15

Bıkkın - Öğretmen,bir yıl daha bekleyememiş.Emekli olunca,maaşı yarıya düşecek."OKUL MÜDÜRÜ"denen kişiliksizler çalışan öğretmene nasıl mobing yapıyor,bilen var mı

Yanıtla . 9Beğen . 1Beğenme 29 Ağustos 12:08
17

Cancağazım - @Bıkkın 15 nolu yoruma cevabı: Yanlış, öğretmen başka bir öğretmene mobing uygulamaya çalıştı. Haksız olduğu için devamını getiremedi. Sorunlarını kendi içinde değil başka yerlerde aradı.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 31 Ağustos 20:09
16

Erken Emeklilik - @Bıkkın 15 nolu yoruma cevabı: Demek ki veliler bıktırmış öğretmeni. Dayanamamış adam.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 29 Ağustos 17:13
11

Pinar - Benim oğlum da 8. Sınıf geçti Serdivan Hakkı Demir ilköğretim okulunda ama bu sene yarı döneme kadar Zübeyde hanım da olacak çünkü okulların açılmasına bir ay kala tadilat başlandı ➡️ Okulun bakıma girmesine karşı değilim de Hiç kimse düşünmüyor bu çocuklar seneye lise yerleştirme sınavına girecek bütün düzen gitti Sınıf arkadaşlarının hepsini dağıttılar ve Zübeyde hanım da öğlenciler etüd merkezine yazdıramıyacağız çünkü Adapazarı da okullar 9/3 saatlerinde sistemi ona göre ayarlamış etüd merkezleri

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 29 Ağustos 01:26
09

Erken Emeklilik - EYT Erken emeklilik çıktı da heberimiz mi yok mu? Öğretmen nasıl erken emekli olabilir? Süresi dolunca emekli olmuştur. Çocuk bunlar 1 günde kaynaşır.

Yanıtla . 12Beğen . 1Beğenme 28 Ağustos 18:50
08

HLL - OĞLUM 5. SINIFA SERDİVAN'DA BİR ORTAOKULDA BAŞLADI, 6. SINIFA GEÇTİĞİNDE YENİ YAPILAN BİR OKULLA BÖLÜNDÜLER. ŞİMDİ 7. SINIFA GEÇTİ SINIFLARDA KARMA YAPILACAKMIŞ.İLK OKULUDA KATARSA K 4 SENE 4 FARKLI SINIF. BİR DE KONULARA VELİLER AÇISINDAN BAKIN. ÇOCUKLARIN SOSYAL KİMLİKLERİ BİRBİRİNDEN ÇOK FARKLI BİRİ HEMEN ARKADAŞLIK KURABİLİRKEN BİR DİĞERİ İÇİN BU AYLAR ALIR. İKİSİ İÇİNDE DURUM ÇOK TEHLİKELİ BENCE. VELİ TAM ÇOCUĞUN ARKADAŞ ÇEVRESİNİ, O ARKADAŞLARIN AİLELERİNİ TANIMAYA BAŞLIYOR HOPPP YENİ BİR ÇEVRE YENİ ÇABALAR. ZATEN VELİLERİN GÜNÜMÜZ KOŞULLARINDA O KADAR ÇOK TEDİRGİNLİKLERİ VAR Kİ BİRDE ÜZERİNE BU EKLENİYOR. OKUL SOSYALLEŞME YERİ DEĞİLDİR DİYEBİLİRSİNİZ AMA MAALESEF GÜNÜMÜZ ÇOCUKLARININ SOSYALLEŞEBİLECEĞİ TEK YER OKUL AMA HER SENEDE ÇOCUĞUMUN HAYATINA FARKLI 30 KİŞİ GİRSİN İSTEMİYORUM.

Yanıtla . 9Beğen . 2Beğenme 28 Ağustos 18:16
07

Öğrtmn - Güvenip okula çocuğunuzu verdiğinizde göre yine güvenin bir bildikleri vardır elbet böyle yapmalarının. Ayrıca hiçbirşey onaysız yapılmaz milli eğitim demekki onay vermiş demek ki sorun yok. Çok fazla karışamamak gerek bırakın eğitimciler işini yapsın...

Yanıtla . 5Beğen . 15Beğenme 28 Ağustos 17:10
13

Okuyucu - @Öğrtmn 07 nolu yoruma cevabı: Gerçekten öğretmen isen senin öğrencilerinin allah yardımcısı olsun fındık kadar b.ynin yok senin bu yorumundan dolayı ben taa buradan onu anladıysam kimbilir kimler neler anladı..

Yanıtla . 0Beğen . 3Beğenme 29 Ağustos 09:10
10

Kedi - @Öğrtmn 07 nolu yoruma cevabı: milli eğitimin onay vermiş olması yapılan işin doğru olduğu anlamına gelmez..yasal olduğu anlamına gelir..

mesela bir tecavüzcüye kanunen indirim yaparsınız,ilk kez yaptı fiili diye,,ki haktır.yasa böyledir...bu durum sorun olmadığı anlamına gelmez..sadece sizin indirim yapmanız yasal olmuş olur..

Yanıtla . 6Beğen . 1Beğenme 28 Ağustos 21:00
06

Ali - veliler eğitime gereğinden fazla karışır oldu, zaten şöyle olacak böyle olacak diye diye eğitim sistemi bu hale geldi. Biraz rahat bırakın lütfen, eğitimciler çocuklarınıza odaklansın.

Yanıtla . 7Beğen . 15Beğenme 28 Ağustos 15:50
05

Erkan - Burada okul idaresinin bir keyfi uygulaması var gibi görünüyor. Zira okullarda norm kadro uygulaması diye bir şey vardır. Yani bu okulda bir öğretmen bir şekilde ayrılırsa kadrosu boşa çıkmış olur. Bu kadroya atama veya görevlendirme sureti ile öğretmen verilir. Verilecek veya atanacak öğretmen yok ise ücretli dışarıdan görevlendirme yapılır. Zira bu şekilde görevlendirme bekleyen yüzlerce öğretmen var. Bir okulda sınıf kapatmak için öğrenci sayısının 10 dan aşağı düşmesi gerekir. Bildiğim kadarı ile bu okulda öğrenci sayısı oldukça fazla. Şunu da belirtmek isterim ki , diğer sınıfların öğrenci sayısı da artacağı için, bu uygulama diğer öğrenci ve öğretmenleri de olumsuz etkileyecektir. Siz veli olarak ilçe millî eğitim müdürlüğüne yazılı başvuru yapın. Konunun düzeltileceği kanaatindeyim..

Yanıtla . 22Beğen . 1Beğenme 28 Ağustos 15:14
19

Veli - @Erkan 05 nolu yoruma cevabı: Zaten bunu yapan ilçe milli eğitim ile il milli eğitim müdürü

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 08 Eylül 21:24
04

Vatandas - Hayat tecrubesi demissiniz ilk yorumda o tecrube icin daha yaslari cok kucuk.benimde ilkokula giden cocugum var ve ben bu durumu yasamak istemem.ilkokul cagindaki cocugu bu tur seyler etkiliyor.ozellikle arkadaslarindan ayrilmasi.insallah baska bir cozum bulunur.

Yanıtla . 8Beğen . 3Beğenme 28 Ağustos 11:10
03

Hoca - Boşta öğretmen nedir kardeşim? Herşeyin bir kuralı kaidesi var öğretmenler norm açılırsa tayin ister yeni görev yerine geçer. Tabiki de boşta öğretmen diye birşey yok. Yedek kulubesinde oyuna girmeyi bekleyen öğretmen kadrosu mu var sanıyorsunuz? Biz de okurken çok öğretmen değiştirdik hiç de birşey olmuyor bu kadar herşeyi büyütmeye gerek yok. Sınıf değiştirirlerse o yaşta çocuk 1 hafta bocalar sonra hiçbir şey olmamış gibi devam eder. Her fırsatta okulu, okul idaresini ve öğretmenleri suçlamaktan vazgeçin artık.

Yanıtla . 23Beğen . 11Beğenme 28 Ağustos 11:02
14

Okuyucu - @Hoca 03 nolu yoruma cevabı: Sen hocasın nasıl bir üsluptur bu.. ! sen öğrencilerinede mi bu şekilde eğitim veriyorsun yazık çok yazık... diyecek o kadar çok cümlem var ki sana tenezzül edip etmiyorum çünkü içi boş kör bi kuyuya taş atmak gibi bişey olur bu.. Otur bir köşede lütfen mesleğinden utan..

Yanıtla . 0Beğen . 2Beğenme 29 Ağustos 09:18
02

Sare - Tanımadıkları öğretmen ve öğrenci o okulda değildir zaten son sınıfa geçen bir öğrencide az çok okuldaki öğretmenleride öğrencileri de tanır yada sizin dediginiz gibi tanımamış olsada adamın emeklilik yaşı geldiyse mecbur emekli olucak yada öğretmen emekli olmayıp görevine devam etse ve dönem içinde vefat etse o zaman çocuğunuzu okuldan mi alıcaksınız tanımadığı öğretmen gelmesin diye...

Yanıtla . 20Beğen . 14Beğenme 28 Ağustos 10:45
01

Tuncer - tanışırlar, arkadaş olurlar , hayat tecrübeleri tecrübeleri artar.yeni sınıf yeni hayat demektir.

Yanıtla . 24Beğen . 16Beğenme 28 Ağustos 10:35