STB çalışanları: ‘Onu katleden kurşun normalleşmemeli’

Ticaret Borsası çalışanları başkan vekili Ahmet Erkan'ın öldürülmesi sonrasında Duygularını yazdılar.. Borsa Başkanı Adem Sarı ‘Ahmet ile birlikte var ettiğimiz ve edeceğimiz birçok toplumsal katkıyı da kaybetmiş oldum” sözleriye dile getirirken, “Ahmet'e Allah'tan rahmet, sevdiklerine ve ailesine sabır, katillere ve insanlığımıza azıcık akıl, devlet büyüklerimize ve nefret söylemini nalıncı keseri gibi kullanan herkese insaf diliyorum” dedi.

Sakarya Ticaret Borsası Başkanı Adem Sarı ve çalışma arkadaşının ölümünden sonra kaleme aldığı yazı şöyle:

”İnsanın ölümü uzun bir aradan beri öteki canlılar gibi doğal yaşam döngüsüyle gerçekleşmiyor. Daha dün yeni bir ölüm nedeni tespit edilmişken, bugün o neden çoktan kanıksanmış ve normalleşmiş oluyor: "Para", "Silah", "Ticaret", "Rekabet", "Hınç", "Devlet", "Bayrak", "Spor", "Fanatizm", "Kanser", "Hastalık", "Sel Baskını", "Gurur", "Namus", "Din", "İdeoloji", "Yoksulluk", "Cinnet" saymakla bitmeyecek bir yığın o, bu, şu şeyler... Çoktan insan olduğumuzu, ölümlü bir varlık olarak elimizdeki en değerli şeyin sadece iyilik, güzellik üretmek ve paylaşmak olduğunu unuttuk, unutuyoruz. Bugün ana akım medyada, yandaş medyada, yerel ve uluslararası medyada çarşaf çarşaf, o ya da bu gerekçeyle ölüm haberlerini duyup duruyoruz!.. Gerçekten yaşamın bilgeliğinden öğrenemiyoruz, o zaman ölümün felaketinden ders çıkarmayı çok geç olmadan öğrenmeliyiz. Bu kıyıcılıktan, yıkıcılıktan, saygısızlıktan ve sevgisizlikten kaçınmanın yolunu bulmalıyız. Her geçen gün ölümü, bir köşe başından fırlayıp boğazımıza birileri tarafından dayatılan bıçak gibi kavramak istemiyoruz. Çünkü bu hayata, kör bir hırstan daha fazlasını katan insanlar olmak için çalışıyoruz.                                             

 Sevgili dostum Ahmet Erkan'ı, gerekçesi ne olursa olsun, Cumartesi günü sevdiklerinden, ailesinden, dostlarından, hayattan ve güzel düşlerinden bir ölüm kopardı, üstelik katledildi!..


Ahmet Erkan, Sakarya'nın ve Türkiye tarımının gurur duyabileceği bir üretici, iş insanı. Ürettiği hibrit tohumla Türkiye'de tarım endüstrisine katkı sunmuş ve bu yüzden onurlandırılmış biri. Bu yüzden şunu gönül rahatlığı ile ifade edebilirim. Ben sadece dostumu, çalışma arkadaşımı, Ahmet'imi kaybetmedim. Ahmet ile birlikte var ettiğimiz ve edeceğimiz birçok toplumsal katkıyı da kaybetmiş oldum. Telafisi olmayacak anılara, fikirlere sahibim, tam da bu nedenle de, bu erken ölümü, Ahmet'e layık görene hasta, psikopat vesaire gözüyle bakmıyorum. O, bir katil, üstelik kendisini kolayca katil yapacak kadar vasat biri!.. Ayrıca bu ölümden kendime çıkardığım bir ders de var: Ahmet Erkan'ı katleden kurşunu Ahmet'i sevenler ile birlikte normalleştirmemek, çünkü ölümün bu kadar kalleşcesini normalleştirmek ikinci kez Ahmet'i ve insan oluşumuzu katletmek olur.                                                                                 

Ahmet'e Allah'tan rahmet, sevdiklerine ve ailesine sabır, katillere ve insanlığımıza azıcık akıl, devlet büyüklerimize ve nefret söylemini nalıncı keseri gibi kullanan herkese insaf diliyorum. Yeter artık!.. Ahmet Erkan'a uzanan el, acaba Ahmet'in onda biri, yüzde biri kadar çevresine, topluma, ülkesine katkı üretmiş midir acaba? Tekrar başımız sağ olsun!..

01 Eylül 2019 Sakarya/ Adapazari- Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.077.529 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

06

Ci̇ca 54 - Rabbim gani gani rahmet eylesin mekanı cennet olsun RABBİM geride kalan lara sabr-ı ceyil EYLESİN ,ahmet erkan abi

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 02 Eylül 23:45
05

Abdullah - değerli başkanım isyanınızda o kadar haklısınız ki ne denir ne yorum yapılır bilemedim.toplum da akılalmaz bir dezerfarmasyon var.çok üzgünüz...tekrar tüm ailesine sevenlerine ve borsa camiaasına sabırlar diliyorum.kabri nur olsun.

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 02 Eylül 09:47
04

Duygu - Biz tüm sevenleri olarak onu kaybettiğimiz için çok üzgünüz. Bir çok insanın ekmek kapısı, fikir babası en yardımsever insanımızı yitirdiğimiz için ruhumuz çöktü. Her zaman bizimle olacagını bilip, onun yarım bıraktığı hedeflerine hep birlikte koşacağız. Sadece yakınlarına tanıdıklarına değil topluma faydalı olan en iyi yürekli adamı kaybettik. Allah mekanını cennet eylesin. Dualarımızı eksik etmeyelim. Buna ona sebep olan ve yapanların da yaşatanların da Allah bian evvel cezasını versin.

Yanıtla . 9Beğen . 0Beğenme 01 Eylül 21:56
03

Ali Kayabasoglu - Adem ağzına ve yüreğine sağlık,yazık oldu sakarya genç bir müteşebbisini erkan aileside babalarını kaybetti ne büyük ve telafisi mümkün olmayan bir kayıp,yazik cok yazik oldu.kardesim Ahmet nurlar icinde yat seni hic unutmuyacagiz,mekanin cennet olsun.

Yanıtla . 9Beğen . 0Beğenme 01 Eylül 21:27
02

Duygu - Biz tüm sevenleri olarak onu kaybettiğimiz için çok üzgünüz. Bir çok insanın ekmek kapısı, fikir babası en yardımsever insanımızı yitirdiğimiz için ruhumuz çöktü. Her zaman bizimle olacagını bilip, onun yarım bıraktığı hedeflerine hep birlikte koşacağız. Sadece yakınlarına tanıdıklarına değil topluma faydalı olan en iyi yürekli adamı kaybettik. Allah mekanını cennet eylesin. Dualarımızı eksik etmeyelim. Buna ona sebep olan ve yapanların da yaşatanların da Allah bian evvel cezasını versin.

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 01 Eylül 20:48
01

Duygu - Onu bizden çalanlara Allahım günyüzü göstermesin inşallah. Manevi babamın mekanı cennet olsun. Bunu yapan kalleşliği de Allah kimsenin yanına bırakmasın .

Yanıtla . 8Beğen . 0Beğenme 01 Eylül 19:11Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?