Adapazarı'na kentsel dönüşüm gündemde

Adapazarı Belediyesi Eylül Ayı Meclis Toplantısında konuşan Başkan Mutlu Işıksu, stratejik plan, kentsel dönüşüm, şehir müzesi, mülteciler ve şehir aidiyeti konularında önemli açıklamalarda bulundu

+7
Haber albümü için resme tıklayın

 Adapazarı Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu başkanlığında, Adapazarı Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. 10 maddeden oluşan meclis gündeminde, bir madde imar ve bayındırlık komisyonuna, bir madde plan ve bütçe komisyonuna havale edilirken, sekiz madde ise oy birliği ile kabul edildi.

Kentsel Dönüşümü Hayata Geçirmek İstiyoruz

Meclis üyelerinin konuşmalarına istinaden önemli açıklamalarda bulunan Başkan Mutlu Işıksu, kentsel dönüşüme verdikleri önemin altını çizdi. Kentsel dönüşüm çalışmalarını hayata geçirmek istediklerini ifade eden Başkan Işıksu, “Adapazarı Belediyesi olarak seçim taahhütlerimiz arasında da yer alan kentsel dönüşümü mutlaka ama mutlaka yapmak istiyoruz. Belediyemizin öncü olacağı, hemşehrilerimizin de sürece aktif olarak katılacakları bir dönüşüm anlayışı ile çalışarak Adapazarı’mızı daha ileri noktalara hep birlikte ulaştıralım istiyoruz. Kentsel dönüşümde iyi bir örnek ortaya koymamız gerekiyor. Her ayrıntıyı dikkate alarak çalışıyoruz. Kentsel dönüşüm meselesinde tabii ki tek başımıza yol alamayız, böyle bir arzumuz da yok. El birliği ile inşallah çok güzel hamleler yaparak ada bazlı kentsel dönüşüm çalışmasını da gerçekleştirmeyi arzu ediyoruz.” diye konuştu.

 Ensar Olmayı ve Dikkatli Çalışmayı Sürdüreceğiz

Geçici koruma statüsünde olan misafirlerle ilgili de konuşan Işıksu,  “Misafirlerimizin şehir yaşamına adaptasyonu ve ticari faaliyetlerde bulunmaları hususunda Adapazarı Belediyesi olarak mevzuata uygun çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Zabıta ve Ruhsat Denetim Müdürlüklerimiz gayretle çalışıyorlar. Hem insanlık hem de inancımızın gereği olan ensar olmaya biz devam etmemiz, birlikte çok güzel bir şekilde yaşamamız gerektiğini düşünüyorum. Her konuda olduğu gibi bu konuda da adım adım ve dikkatli çalışmalar yürütmeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

 Şehir Müzesi İçin Teşekkür

Şehir Müzesi ile ilgili gerçekleşen çalışmalarla ilgili bilgi veren Başkan Işıksu, “Şehir Müzesi ile ilgili seçim öncesinde çalışmaya başladık ve seçim taahhütlerimizde aynı kentsel dönüşümde olduğu gibi Şehir Müzesi’ne de yer verdik. Seçim sonrasında da konunun üzerinde durarak ve desteklerle, Türk Ticaret Bankası ile yaptığımız görüşmelerle hamdolsun tarihi bina ile ilgili meclis toplantımızda gündemimiz yer aldı. Şehir Müzesi ile ilgili de hepimizin çok anıları var. Tarihi bina gündemimizi yıllarca epey meşgul etti ve hamdolsun Çevre Şehircilik Bakanımız Sn. Murat Kurum, AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Sakarya Milletvekilimiz Sn. Ali İhsan Yavuz, Milletvekillerimiz Sn. Çiğdem Erdoğan Atabek, Sn. Recep Uncuoğlu ve Sn. Kenan Sofuoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Ekrem Yüce, İl Başkanımız Sn. Yunus Tever, İlçe Başkanımız Sn. Metin Kurtuluş’a buradan bir kez daha teşekkür etmek istiyorum, sürece ciddi katkıları olmuştur. Tarihi Bina’da Türk Ticaret Bankası ile birlikte gerekli çalışmaları tamamlayarak şehrin kültür ve deprem tarihini, Türk Ticaret Bankası’nın tarihini ve şehrin hikâyelerini yansıtan güzel bir çalışmayı da hayata geçirmiş olacağız.” dedi.

 Güçlü Aidiyet Hedefe Ulaştırır

Şehir aidiyeti ile ilgili düşüncelerini paylaşan Başkan Mutlu Işıksu, “Adapazarı’mızın kültür ve sosyal yaşantısı daha ileri noktalara taşınsın arzusundayız ve bu konuda ciddi kafa yorduğumuzun bilinmesini rica ediyorum. Seçim sonrası ilk meclis toplantısında Kültür İşleri Müdürlüğümüzü kurduk. Kültür ve sanat çalışmalarına daha çok yer vermek arzusundayız. Başarı çıtasını daha yukarı çekmek, aidiyet kültürünü daha da güçlendirmek istiyoruz. Her konuda, her görüş ve öneriye, hiçbir ayrım gözetmeksizin her zaman açığız. Adapazarı’mızın derdi ile dertlenen hemşehrilerimizle inşallah Adapazarı’nı Çok Seviyoruz Platformunu da hayata geçirecek ve ortak akıl ve işbirliği ile hep birlikte hedeflerimize ulaşacağız. Sürekli sahadayız. Esnafımızla, hemşehrilerimizle buluşuyoruz. Dostlarımıza tekrar ediyoruz gibi de gelebilir ama söylemlerin üzerinde hususiyetle duruyorum. Sonuçtan da gayet memnunum. Çünkü evet, esnafımızın yüzü gülerse, hemşehrilerimiz de bizimle birlikte yaşadığı şehri daha çok severse, aidiyet çok daha güçlenir ve hedeflerimize ulaşma hızımız artar. Aidiyetin de bu noktada güçlenmeye başladığını hemşehrilerimizin bizlerle olan iletişiminden müşahede ediyorum. Hız kesmeden aynı yolda gayretle çalışmaya, kapılarımızı sonuna kadar açık tutmaya, gün ve saat ayırt etmeksizin hemşehrilerimizle beraber olmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

 Stratejik Plan Rehberimiz Olacak

Stratejik Plan çalışmalarını tamamladıklarını belirten Başkan Işıksu, “Tüm çalışmalarımızı, plan ve hedeflerimizi, misyon ve vizyonumuzu içeren, başucu rehberimiz olan 2020-2024 Stratejik Planımızı geniş çaplı bir istişare sonucunda oluşturduk. Katkı veren herkese, gece gündüz emek veren çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. İnşallah Stratejik Planımıza uygun bir şekilde gayret ederek, çalışma dönemimizi hemşehrilerimizin teveccühüne layık olarak tamamlayacağız.” şeklinde konuştu.

 Asfalt ve Spor Parkları İçin Çalışma Başladı

Başkan Işıksu konuşmasının son bölümünde asfalt ve yeni spor parkları çalışmalarını başlattıklarını belirterek, “Rüstemler’den başladık inşallah asfalt programımızla 38 bin ton asfalt atacak ve mahallelerimize 70 spor parkı kazandıracağız. El birliği ile Adapazarı’mızın tüm meselelerini çözüm yoluna koymak için gayret etmeye devam edecek, projelerimizi birer birer hayata geçirecek ve hedeflerimize inşallah hep birlikte ulaşacağız.” ifadelerini kullandı.

 Adapazarı Belediyesi’nin bir sonraki olağan meclis toplantısı, 1 Ekim Salı günü saat 14.00’da gerçekleştirilecek.

02 Eylül 2019 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.984.041 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

05

Ramazan Olur - Zabıta işgaliyeyi kontrol etsin heryer seyyar dolu uzunçarşı çark caddesi zabıta seyyarın yanından geçiyor ses yok yok yalan mı kardeşim

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Eylül 13:34
04

Vatandaş - Kentsel dönüşüm mü şehir merkezine 8 km olan taşlık mahallesi altyaı logar yok ev arkasınçukurlar internet yok Doğalgaz yok bazı evlere DSİ yolu dışında yol yok oraya çözüm oda yok kış geliyor yine insanlar tonu 1500 TL olan kömür derdinde

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 03 Eylül 22:32
03

G.ç - Türk Ticaret Bankası Küresel sermayenin ezmeye çalıştığı Adapazarılı tüccarların bir araya gelerek kurdukları bir banka idi, Müze haline getirip tarihe gömülecek demektir. Bunun yerine

İlk yerli sermaye ile kurulan ve o dönemin kapitalist sermaye ye direniş in simgesi olan Türk ticaret Bankasını tekrar ilk kuruluş amacına uygun hale getirip Finans sektörüne kazandırılması daha isabetli olurdu düşüncesindeyim.

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 03 Eylül 09:38
02

Sorun - Sadece sivri sinek sorununu çöz ün..yeter gerisi icin zaten umidimiz yok millet gocmenden illah demis ensar misiz biz ensarliktan da biktik sinekten de ikisinden kurtaracak biri yok memlektte ...vatandasa yetti bu ikisi

Yanıtla . 5Beğen . 1Beğenme 03 Eylül 01:23
01

Kamulaştırma ... - Kamulaştırmasız el atmalar hak gaspları ne olacak ey belediyemizin başkanları.bu dünyada işiniz iş de öbür dünya var.helallik alma vardı eskiden o da kalmadı.hiçbir kanun arsa ve tarla terklerini imara açacam diye bedava al demiyor.anladınız siz

Yanıtla . 6Beğen . 3Beğenme 02 Eylül 20:01Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?