Sorumsuzluk mu ihmal mi! Fotoğraf Sapanca Gölü'nden

Sapanca Gölünde sadece yetişkinlere değil, 2-3 yaşlarında çocuklar bile can yeleği giydirilmeden deniz bisikletleriyle göle açılıyor.

Defalarca gündeme gelmesine rağmen kimsenin 'dur' diyemediği bu ihmalde ille birileri ölünce mi tedbir alınacak! Bir deniz bisikleti devrilip, can yelensiz birileri ölürse bu vebal kimin olacak!

KURALLARA UYULMUYOR

Sakarya'nın en gözde ilçelerinden Sapanca'da doğal güzelliğin tadını çıkarmak isteyenler, deniz bisikletini kullanarak eşsiz göl manzarasının keyfini sürüyor. Keyif güzel fakat can yeleği olmadan göle açılmanın riskini ne işletmeler ne de vatandaşlar kavrayabilmiş değil.

SORUMLUSU KİM OLACAK?

Defalarca yapılan uyarılara rağmen bazı işletmeler halen can yeleksiz deniz bisikleti kiraya vermeye devam ederken, işin tuhaf çoğu yüzme bilmeyen Arap turistlerde deniz bisikletlerine can yeleksiz binip, göle açılıyor. Ölümcül ihmalin kol gezdiği Sapanca'da olası bir kaza sonrası ortaya çıkacak facianın sorumlusu kim olacak?

RESMEN GÖZ YUMUYORLAR

Bazı ulusal gazetelerde 'can yeleksiz deniz bisikletlerine izin verilmiyor' haberlerini unutup, gazetemiz haber merkezinin objektiflerine yansıyan karelere bakın. Sadece yetişkinler değil, işin daha vahimi yaşı çok küçük çocuklar bile can yeleği takladan göle açılıyor. Denetimsiz her gün yaşanan bu ihmale ne yazık ki herkes göz yumuyor.

SORUMLUSU KİM OLACAK!

Şimdi yetkililere soruyoruz. Can yeleksiz kimse gölde deniz bisikletlerine binmiyor diyorsunuz. Bu kareleri kim açıklayacak? Bırakın yetişkinleri, 2-3 yaşındaki çocuklara verilmeyen can yelekleri konusunda ne düşünüyorsunuz? Olası bir faciada bunun sorumlusu kim olacak? Sadece uyarıda bulunmak yada ceza kesmek önlemler için yeterli mi? (Sakarya Halk Gazetesi)

03 Eylül 2019 Sakarya/ Sapanca- Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.984.041 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

06

DELİ MURTAZA :) - BİRİSİ BOĞULDUĞUNDA ÜLKE GÜNDEMİNE GELİR AMA ÖLEN GERİ GELMEZ...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Eylül 05:20
04

Adalı - bırakın oradakilerin hepsi suriyeli bizden değil ne kadar eksilirseler o kadar iyi

Yanıtla . 6Beğen . 15Beğenme 03 Eylül 21:52
05

Tdk Selim - @Adalı 04 nolu yoruma cevabı: “Türken raus” diyen neonazilerden ne farkın kaldı?Seversin,sevmezsin ancak içinde 2-3 yaşında çocukların da ölebileceği ihtimaline nasıl “ne kadar eksilirlerse o kadar iyidir” diyebilirsin?Nefretinde boğul derdim ama senden farkım kalmazdı.Allah beni de ,seni de bu ırkçı yorumu yayına vereni de islah etsin.

Yanıtla . 13Beğen . 5Beğenme 04 Eylül 00:41
03

send isci - boğulsan madem yüzme bilmiyon niye biniyon derler .d

Yanıtla . 4Beğen . 1Beğenme 03 Eylül 21:49
01

Sakaryalı - bizde kaza ölümlü olursa ondan sonra cezalar başlar önce mefta sudan çıkarılır sonra işletme sahibi ceza evine girer sonra dosya kapanır hiçbir zaman gerçek suçlular ceza almaz.belediye olarak sen gölü kiraya vereceksin para gelsinde nasıl gelirse gelsin denetleme yok yollar park olmuş değnekçilerin emrine verilmiş çok söylenecek söz var çok Allah sonumuzu hayırlı eylesin

Yanıtla . 10Beğen . 0Beğenme 03 Eylül 19:29Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?