CHP'li meclis üyesi: Mecliste gündem dışı konuşmamız yasaklandı

Geyve Belediyesi'nin CHP'li meclis üyesi Gürkan Kar sosyal medya hesabından Geyve Belediye Meclisi'nde başkanı Murat Kaya, gündem dışı konuşmaları ve sorunları dile getirmeyi yasakladı.

Geyve Belediye Meclisi Eylül ayı toplantısı gerçekleşti. Toplantıda bir madde gündeme gelirken; meclis başkanı muhalif meclis üyelerine gündem dışı söz vermeme kararı aldı.
Geyve Belediyesi'nin CHP'li meclis üyesi Gürkan Kar'ın açıklamasına göre; Geyve Belediye Meclisi'nde başkan, gündem dışı konuşmaları ve sorunları dile getirmeyi yasakladı.
Gürkan Kar'ın sosyal medyada yaptığı açıklama şöyle;
"Meclis Toplantısını gerçekleştirdik. Fakat Başkan gündem dışı söz almamı engelledi. Sadece gündem ile ilgili söz alabileceğimizi, bundan sonra Belediye Meclisinde gündem dışı konuların konuşulmayacağını ve kimseye söz vermeyeceğini söyledi. İstersem ilgili birimlere yada kendisine makamında söyleyebileceğimi söyledi.

İstanbul Büyükşehir Bel.Meclis Üyesi Ertuğrul Gülsever'e sordum "Evet başkan istemezse vermez ama bunun demokratik bir uygulama olmadığını" söyledi.

Bundan sonra gerektiğinde başkanın kendisine ve yazı işlerine yazılı soru önergesi şeklinde sorularımızı sormaya sorunları dile getirmeye devam edeceğiz.
Yine soruları ve cevapları sosyal medya ve yerel medyadan bilgilendirme olarak yayınlayacağız.Bu arada toplantı sonrası kendisine makamında bazı sorunları dile getirdim.
1. Meydanda otobüs durağının aylardır olmaması ve mahalle başı mevkiinde fabrika işçilerinin yolda beklediğini buraya da bir durak koyulması gerektiğini söyledik.
Cevap:Meydan da durak için çalışmanın başladığını mah.başı içinde çalışma yapacağını söyledi.
2. Çarşıdaki tuvaletlerin eksikliğini, temizliğini, kadınlar için çok az olduğunu özellikle Perşembe günleri aşırı sorunların yaşandığını söyledim.
Cevap:Gerekli birimlere ileteceğini çalışma yapılacağını söyledi.

04 Eylül 2019 Sakarya/ Geyve- Arka Kapı --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.979.239 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?