Artık o evde neler yaşandığını biliyorlar

Adapazarı Kurtuluş Mahallesi'nde anneleri bırakıp giden babalarının da ilgilenmediği üç kardeş yaşadıkları haber olunca valilik harekete geçti..

Büyütmek için resme tıklayın

ÖZEL HABER
MEDYABAR.COM:- Annelerinin bırakıp gittiği babalarının ise ilgilenmediği 3 kardeş, tek başlarına yaşam mücadelesi veriyordu.. En küçüğü 2 yaşında olan kardeşler için valilik başta olmak üzere Adapazarı Belediyesi ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü harekete geçti..

Adapazarı Kurtuluş Mahallesi'nde en büyük 10 yaşında ,  8 yaşındaki ortanca kardeş  ve 2 yaşındaki en küçük çocukla kimse ilgilenmeyince 8 yaşındaki ortanca kardeş  2 yaşındaki kardeşi  ilgileniyor. 

 Komşular ise durumu Aile ve sosyal politikalar il müdürlüğüne bildirmesine rağmen alınan cevap karşısında bir şaşkına döndü.

 İşlemlerin biraz daha uzayacağını ve prosedür gereği bu durumda biraz daha devam etmesi gerektiğini söyleyen yetkililer, duruma müdahale edemediklerini belirtti. 

 Komşular, yiyecek ve içecek yardımında bulunarak çocuklara yardımcı olmaya çalışarak bu gereksiz formalitenin hızlandırılmasını istiyor.

 Çocuklar için sağlıklı olmayan bu ev ortamında daha fazla bu durumun devam etmesine göz yummak istemeyen komşular yetkili mercilerinde duruma el atmasını isteyerek basın kuruluşlarından yardım istedi.
 medyabar.com küçük kardeşlerin yaşadıklarını gündeme getirince valilik başta olmak üzere Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, ve Adapazarı Belediyesi harekete geçti.
 Valilik, küçük çocukların durumlarının araştırılmasını isterken, aile ve politikalar bakanlığı ise öncelikli olarak ailenin durumunu araştıırken küçük kardeşlere uzman desteği verilmesini kararlaştırdı. Bu kapsamda anne ve babaya ulaşıldı ve neler yapılması gerektiği yönünde araştırma başlatıldı..

# PROSEDÜRÜNÜZ BATSIN ! İLE İLİŞKİLİ:

04 Eylül 2019 Sakarya/ Adapazari- Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.987.019 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

11

Hasan Dağ - İllaki biryerde mi haber yapılması lazım yetkililerin harekete geçmesi için çok düşündürücü!!!

Yanıtla . 9Beğen . 0Beğenme 05 Eylül 11:18
09

Saffet - Sayın valim halkın içine çıkın bakın milletin derdine

Yanıtla . 12Beğen . 1Beğenme 05 Eylül 10:21
08

Ozan - Sakarya'ya gönderilen en pasif valimiz.halkin içine karışmazsın, her gün karamandaki arıtma tesisinin önünden belki onlarca kez geçer halkın soluduğu pis kokuyu algilamazsin,bir kere bile halkın içine girip sohbet etmezsin,halkin ortak sorunu nedir acaba diye tedbili kıyafetlerini giyip gezmezsin.kurumlarda memurlar insanlara nasıl davranıyor bilmezsin.Halbuki senden önceki valilerimiz bu işleri az da olsa yaparlardi.sahi sayın Nayir ilimize neden vali olarak geldin sadece toplantılara girmek açılışlara katılmak için mi?Vallahi çok geri gidiyoruz yüz üstü sürünmekten yorulduk azıcık elinizi taşın altına sokun ve bu tip durumlarda biraz egilin.

Yanıtla . 33Beğen . 4Beğenme 05 Eylül 09:36
12

Başbuğun Neferi̇ Adem - @Ozan 08 nolu yoruma cevabı: Cıksen yap ozaman blrak demogoyiyi kardesim

Yanıtla . 0Beğen . 5Beğenme 06 Eylül 07:25
07

Yoz Avcısı - Konuyu bilmeden boş yapmayın. Eğer konu söylendiği gibiyse anne ve babaya aile yükümlülüklerini yerine getirmemekten işlem yapılıp çocuğun yurda alınması gerekir yanlış bilmiyorsam. Kimse kimsenin çocuğunu kafasına göre hadi bunu aldım/alıyorum diyemeyeceğine göre tabi ki prosedür tabi ki araştırma görevlisi tutulacaktır. Ha, işleyiş bu şekilde olmamalı. Öncelik çocukların oradan alınmasıdır ama ülke şartları buna elverişli değil. Elverişli olsa sadece Sakarya'da benim gözlemlediğim yüzlerce çocuk var çalıştırılan, dilendirilen, kötü koşullarda yaşayan, okutulmayan falan filan.

Yanıtla . 6Beğen . 10Beğenme 05 Eylül 08:58
06

walen - Medyabar olmasa bu şehir deprem yıllarında ki gibi karanlıkta kalacaktı

Yanıtla . 10Beğen . 4Beğenme 05 Eylül 08:10
05

S.p. - Şaka gibi bir yapıya dönüştürdünüz prosedür ney neyin prosedürünü hazırlıyorsunuz şu zamana kadar doğru düzgün ne iş yaptınız, zenginin yada vakıfların yanın da olmayı bırakın da bu ülkede bu durumu nasıl çözeriz ona bakın yazık değilmi bu canlara. İnsanlar devlete güvenemezse kime güvenecek...

Yanıtla . 8Beğen . 2Beğenme 05 Eylül 07:28
04

Düşünceli - Ay sizin prosedürünüze yaZik o çocuklara ya verin ben bakarım kıyamam okul sezonu kış sezonuna giriyoruz ne olck onların hali yazık vallahi

Yanıtla . 22Beğen . 4Beğenme 04 Eylül 23:06
03

Kızgın - Yok Artık Böyle Olmamalı, Gece çocuklar nasıl uyuyor ne yiyiyor ne içiyor korkarlar Allahım Sen Yardım Et Böyle Ana Baba mı Olur Offff

Yanıtla . 20Beğen . 1Beğenme 04 Eylül 23:01
02

Süleyman Adıgüzel - Devlet ihtiyaç halinde yanında olmayacaksa devlet olmasına gerek yok işlemlermiş falan filan herkes işini yapsın her akşam serdivan kafelere gitmeyi biliyorlar ama işe gelince binbir türlü bahaneler yatacak yeriniz hatta milletçe bu durumdayız

Yanıtla . 45Beğen . 0Beğenme 04 Eylül 21:23
01

Arifi - Medyabar' da olmasa yandı ha yandi

Keten helva...

Yanıtla . 21Beğen . 3Beğenme 04 Eylül 20:15Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?