Mülteciler için hibe ve düşük faiz kredisi

Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası A.Ş. (TKYB), Türkiye'de mülteci nüfusunun yüksek olduğu illerde özel sektör için sunduğu hibe ve düşük faizli kredilere yönelik stratejilerini belirlemek amacıyla çalışma başlattı.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odasın tarafından yapılan açıklamada,TKYB tarafından  mültecilere yönelik hibe ve düşük faizli kredilere yönelik anket çalışması başladı.

Yapılan açıklamada, 

"Bu çalışma kapsamında, yüksek istihdam potansiyeli olan ve büyüyen sektörlerde faaliyet gösteren özel sektör işletmelerinde mülteci ve Türk vatandaşlarının kayıtlı istihdama erişimini desteklemek amacıyla; İstanbul, Şanlıurfa, Hatay, Gaziantep, Adana, Mersin, Bursa, İzmir, Kilis, Konya, Mardin, Ankara, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Osmaniye, Diyarbakır, Malatya, Adıyaman, Batman, Manisa, Denizli, Tekirdağ ve Sakarya illerinde uygulanmaktadır.

Söz konusu anketten elde edilen verilerin, TKYB tarafından 2019 yılı son çeyreğinde aktif hale getirilmek istenen HİBE (Yatırım yapmak / işini geliştirmek isteyenlere verilecek ödenektir, geri ödemesi yoktur) ve UCUZ FON (piyasa koşullarında sağlanabilecek krediden daha düşük faiz oranlı kredi) için önemli bir öngörü sağlaması hedeflenmektedir" ifadeleri kullanıldı.

05 Eylül 2019 Sakarya- Ekonomi --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.077.463 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?