Ali İhsan Yavuz, ihraçlar hakkında ağır konuştu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, AK Parti MYK toplantısında Ahmet Davutoğlu, Selçuk Özdağ, Ayhan Sefer Üstün ve Abdullah Başcı'nın kesin ihraç istemiyle Merkez Disiplin Kurulu'na sevkine karar verilmesine ilişkin konuştu.

Büyütmek için resme tıklayın

Yavuz, yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında gerçekleştirilen MYK toplantısında oy birliğiyle alınan kararla, Davutoğlu, Özdağ, Üstün ve Başcı'nın kesin ihraç istemiyle Merkez Disiplin Kurulu'na sevk edilmesini değerlendirdi.

AK Parti'nin bir dava partisi olduğunu, bir anda ortaya çıkmış hareket partisi olmadığını ve köklerinin çok derinlerde olduğunu vurgulayan Yavuz, o derinlerden aldıkları ilhamla da geleceğe yürüyen bir dava partisi olduklarını söyledi.

Davanın bugünkü liderinin de Cumhurbaşkanı Erdoğan olduğunu dile getiren Yavuz, bu kutlu davanın neferi olmaya devam edeceklerini kaydetti.

Nöbetin nerede tutulduğunun hiçbir öneminin olmadığını, aslolanın nöbetin nasıl tutulduğu ve dava için neler yapıldığı, nasıl durulduğu olduğunun altını çizen Yavuz, şöyle devam etti:

"Onun için de bugüne kadar gece gündüz çalışmak suretiyle biz de bu davanın birer neferi olmanın hakkını vermenin gayreti içerisinde olduk. Herkesin böyle düşünmesi, davranması, algılaması gerekmiyor ama böyle algıladığını, anladığını iddia edenlere bizim de söyleyecek sözlerimiz var. Hani 'Bu kutlu davanın herhangi bir neferinin kalbini kırmaktansa bu davaya zerre kadar zarar vermektense elimizin tersiyle bütün makamları iteriz.' deniliyordu. O zaman tekrar sormak istiyoruz; 'O günkü sözlerinizde mi sadıktınız, yoksa o değişti de artık başka algılara, başka anlayışlara, yolculuklara doğru sefere mi çıktınız?' Dosdoğru hareket etmekten bahsedenlere, partinin kurucu ilkelerinden dem vuranlara ve 'dost acı söyler' gibi yaklaşımlar içerisinde olanlara ve adaletten bahsedenlere sormak istiyoruz; 'Bir yandan partinin içinde kalarak, bir yandan partiye her türlü zarar verecek eylemin, her türlü açıklamanın içinde bulunmak nereye sığıyor?' Hem partinin üyesi olacaksınız, hem partiye zarar verecek, partinin kurumsal kimliğini örseleyecek, zedeleyecek birtakım tutumların içerisine giriyorsunuz. Hem partinin üyesi olmaya devam ediyorsunuz, kurucu ilkelerden bahsediyorsunuz hem de 31 Mart seçimlerinde dışarıdan ve içeriden gelen bütün saldırılar karşısında sessiz kalıyorsunuz. Sessiz kalmanın ötesinde adeta aleyhe davranıyorsunuz, AK Parti kaybetsin diye uğraş veriyorsunuz."

Eleştirilere tahammül edemediğini söyleyen kişilerin, yüzlerce ihraç kararının altına aynı nedenlerle imza attığını hatırlatan Yavuz, Üstün'ün, AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu üyesi olarak 2 yıl çalıştığını ve bu sürede 70'in üzerinde kesin ihraç kararının altına imza attığını söyledi.

Bu kesin ihraçlar incelendiğinde hiçbirinin onların yaptıkları şeylerden daha vahim olmadığını belirten Yavuz, parti tüzüğünün 117. maddesinin 7. bendini işaret ederek şöyle konuştu:

"Bu söylenenlerden daha şiddetli şekilde yaklaşım gösterenler, aslında belki de çok daha hafif nedenlerle ihraç kararı vermiş bulunuyorlar. E adalet bunun neresinde? Sıradan üyelere ihraç kararı verilirken size vermememizi mi düşünüyordunuz diye insanın sorası geliyor. Kim ne derse desin, Adalet ve Kalkınma Partisi tüzüğe, yasalara, kurucu ilkelerine uygun davranışlarını devam ettirecek. Biz bu hareketi bir dava olarak görmeye devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı da bu davanın bugünkü lideri olarak görmeyi sürdüreceğiz. Bu anlayışla gece gündüz bu davanın neferi olacak şekilde adımlarımızı hep atan bir halde bulunacağız ve Türkiye'nin yarınları daha aydınlık olsun diye uğraşımız sürecek. Biz seferden sorumluyuz, zaferden değil ama sayın Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi zafere ulaşıncaya kadar çalışmalarımız devam edecek.

Aynı zamanda partinin üyesiyken partinin altını oymaya çalışanların, 31 Mart seçimlerinde bu kadar saldırı karşısında başka yerlerde bulunanların ve adeta AK Parti'nin seçimlerde muvaffak olmaması için uğraşanların bize laf söylemeye hakkı yok diye düşünüyorum. Makamda bulunurken hiçbiri bu yolu seçmemişti ama bugün makam yok. Biraz da makamla alakası var mı diye insanın aklına geliyor."

05 Eylül 2019 Sakarya/ Adapazari- Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.988.285 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

22

Hayret Bişi - Şu bile Cumhuriyet'i yıkmak için nasıl çalışıp organize olduklarının bir itirafı gibi duruyor, ama malesef Türkiye Cumhuriyet'nin koruyucusu olması gereken Cumhuriyet Savcı'ları harekete geçmiyor. Hiç mi Atatürk'ün Nutuk'unu okumadılar merak ediyorum.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 07 Eylül 10:08
21

Siyaset - Hiç bir ihraç olmasa bile, kesin bir ihraç olmuştur. olmasa bile sn. Yavuz öyle hissediyordur.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 06 Eylül 11:04
20

Ahmet Canbaz - Sen ve senin gibiler kadar partiye zarar veren olmadı. Utanıyorum senin sakaryalı olmandan

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 06 Eylül 10:21
19

Şef 54 - Evet ihraçlar doğru Karar Bu arda dava öğrenilebilir veya öğretilebilir burada esas mesele Adamlık Adam olmak Adamlığı öğretmek biraz zordur ihraç olanlar Adamlığı öğrenememişler..

Yanıtla . 0Beğen . 2Beğenme 06 Eylül 09:41
18

Şeker - Siz akape nin bu vatandaş ve ülkeye yaptıklarınız nereye sığacak. En az 82 milyonun hakkını çatır çatır yediniz yedirttiniz. Ama bu saltanat elbet birgün bitecek. Biz o günü bekliyoruz.

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 06 Eylül 09:39
17

Mevlüt - ALİ İHSAN YAVUZ İLK ÖNCE ÜLKEDE İŞKUR İŞÇİ VE MEMUR ALIMLARINDA 35 YAŞ ÜSTÜ YAŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ DARBELERİNİ MİLLETE AKP OLARAK NASIL YAPTIGINIZI ANAYASA İŞ BULMA HÜVVİYETİNE YAPTIGINIZ YAŞŞŞŞŞŞŞŞŞ DARBELERİ Nİ ANLAT MİLLETE .

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 06 Eylül 08:47
16

Terane - AKPARTTİNİN TÜKENME SÜRECİNİ HIZLANDIRAN İSTANBUL SEÇİMLERİ OLMUŞTUR. BAŞ SORUMLUSUDA BU VEKİL MİLLETE İNAT YAPILAN HER İŞTE HÜSRAN VARDIR . MİLLETLE DALGA GEÇİLDİ OYLARINI GÖRMEZDEN GELDİLER ASLINDA TEŞKE BÜTÜN İSTANBUL SEÇİMİ YAPILSAYDI SON VURUŞU YAPILACAKTI. HALA BU VEKİL ARKADAŞ BİR YERLERE YARANMAK İÇİN HAVADA PARENDE YAPIYOR GEÇMİŞTE KOLKOLA GEZİP TUR ATARKEN KANKA İŞİNE GELMEDİĞİNDE TU KAKA DÖNEMSELLİK BUNLARA YAKIŞIYOR

Yanıtla . 3Beğen . 1Beğenme 06 Eylül 08:43
15

Sakaryalı54 - Madem bu kadar sorunlu idi Ayhan Sefer Ustun 3 donem neden Sakarya milletvekilliğine aday gosterildi ve sectirildi?

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 06 Eylül 08:08
14

Kocaeli - Akp bir Refah partisi veya Milliyetçi hareket partisi değilki,dava partisi olsun.

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 06 Eylül 08:01
13

Sorun - Bir vekili hic kimse sevmezmi ..ben seni sevmiyorum azizim sen partiden alinan oylar ile seciliyorsun sakaryali seni sevmiyor

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 06 Eylül 03:45
12

Adalet İsti̇yoruz - Ayhan Sefer Üstün ün savunulacak bi tarafı yok vekil olunca iyi olmayınca da kötü iyi olanların önünü kesti yalnızca ne yaptı kimin hayır duasını aldı. Ali İhsan da bakanlık bekliyor bakalım bakan olmayınca ne yapacak bir nefer olmaya devam edecek mi hep kendi mahallesine hemşerisine çalıştı başka bir şey yapmadı Allah soracak elbetde . Binlerce insan işinden atıldı feto diye ve suçsuz olduğunu adınız gibi biliyorsunuz neden işlerini aşlarını geri vermiyorsunuz.çalışması yasak sigorta yasak. Peki böyle bir anlayışın içinde hangi vicdanla durmaya devam ediyorsunuz. demekki sizde de makam mevki hesabı var. zulumü niye görmezden geliyorsunuz. ADALAT İSTİYORUZ!!!

Yanıtla . 11Beğen . 1Beğenme 05 Eylül 20:25
11

Kemal 54 - Nasıl Konuşabiliyorum Pamukovanın İstanbul un Vebalı sensin.Dua et Sen İstemesen de Sakaryayı Ekrem Bey kurtardı

Yanıtla . 9Beğen . 3Beğenme 05 Eylül 17:00
10

Yakup - Artık inandım biz başka bi dünyada yaşıyoruz onlar başka bi dünyada nedense bizim gördüklerimiz tam tersi yönde

Yanıtla . 18Beğen . 1Beğenme 05 Eylül 16:34
09

Mitil/yatak Yorgan. - Sesin defterimi SAYIN BASKAN kizilcahamamda 6.7.8 ekimde dürer.

2023 kadar esenler otogarinda bekle.

IMAMOGLU SENI YENIKAPIYA CIKARTACAKMIS

SENI TEBRIK EDECEK

Yanıtla . 17Beğen . 2Beğenme 05 Eylül 16:21
08

hakan an - ne oldu fetocu eskı ımam alı hsan yavuz ahyan sefer ustunle ha ha hıhı yaparken u-ıyıydı nekadar zavallı adamsın sen yaaaa

Yanıtla . 21Beğen . 2Beğenme 05 Eylül 16:20
07

Hakan - sen bu açıklamayı yaparken seni kim milletvekil yaptı onu hiç düşündün mü

Yanıtla . 16Beğen . 1Beğenme 05 Eylül 15:23
06

Yazıklarolsun - Seni vatandaşlıktan çıkarmak lazım ya neyse.

Yanıtla . 22Beğen . 1Beğenme 05 Eylül 15:03
05

Kanka - Siz kanka değilmiydiniz ..bereber yürüdünüz beraber ıslandınız.:) ibretle izliyorız sizi... sayın vekil Aihsan Bey.teşkilatlarınızda bir şeyler oluyor.ama ne oluyor .fakat bir şeyler oluyor.Karaman'ın koyunu sonradan çıkar oyunu.teşkilatlar kaynıyor.

Yanıtla . 27Beğen . 3Beğenme 05 Eylül 14:09
04

Ali ak - Aslinda bu hainleri atmiyacaktiniz. Kapida k.. lazım

Yanıtla . 3Beğen . 13Beğenme 05 Eylül 13:45
03

Yavuz Türk - senden çok bu partiye zarar veren olmadı ali ihsan. İstanbul da ki hezimetin, 800 bin farkın en büyük sebebi sensin ali ihsan. Sakarya da anket yapılsa seni seven yüzde bir bulamazsın bunu da bil ali ihsan.

Yanıtla . 31Beğen . 2Beğenme 05 Eylül 13:41
02

Mitil/yatak Yorgan. - SEN SUS VEKIL..BAVULLA GITTIN YSK ya 1 milyon fark yedin..balıklama atladin bir şeyler oldu diye.BİNALI BEY BILE INANMADI SANA AMA NE YAPSIN ADAM..BAHCELIDE SENIN GAZINA GELDI secimden sonra basladi davutoglu.gul.babacan.ekrem imamogluna kiyi kose bel.baskani dedin.BAK BU GUN YENIKAPIDA BINLERCE ARAC DIZILI SIZIN HORTUMLADIKLARINIZ.sen secim tekrarina kadar 2.500 belediyeye adam al.ailerinle beraber 20 bin OY HESABI YAP..az bile yapmis IMAMOGLU ISTEN CIKARTACAK TABI..KIME HABER VERDINIZ KIMSE BILMIYOR ADAM ALINACAK DIYE.VAKIFLARINDA MUSLUGU KESILDI.sen 4 sene idare et.MOTORCU IKE TURA CIK..ANKARA.ADANAN.MERSIN.ANTALYA.BOLU.BILECIK ISTANBUL HARIC.EGE AKDENIZ KIYILARI HARIC.KARADENIZ TURU YETER.

Yanıtla . 22Beğen . 1Beğenme 05 Eylül 13:29Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?