Okul müdüründen keyfi uygulama

Serdivan’da bir ilkokul öğrencilerin büyük çoğunluğu gelmeyecek diye bugün başlaması gereken 2 günlük oryantasyon eğitimini iptal etti.

Aziz Güvener
Aziz Güvener Tüm Haberleri

Aziz Güvenerin haberi...

2006 yılından bu yana uygulanan ve özellikle anasınıflar ve birinci sınıf öğrencilerinin okula başlamadan önce okulları, arkadaşları ve öğretmenleriyle kaynaşmasını sağlayan oryantasyon eğitiminin bazı okullarda öğrencilerin çoğunluğunun gelmemesi nedeniyle başlatılmadığı öğrenildi.

Bu sabah Serdivan Fethi Sekin İlkokulu’na giden veliler anasınıfı ve ilk okulda başlaması gereken oryantasyon eğitiminin iptal edildiği haberi ile adeta şok oldu.

Okul Müdürü Alper Acar ile görüşen veliler eğitimlerin her yıl öğrencilerin büyük bir bölümünün aileleri tarafından gönderilmediği, sınıfların boş kaldığı gerekçesiyle bu yıl yapılmadığını ve pazartesi günü normal eğitimle birlikte anasınıfı ve birinci sınıfların başlayabileceği cevabını aldı. 

Sabah 8:30’da okullarında olan veliler ve öğrenciler, okulu gezmek, çocuklarının hangi sınıfta okuduğunu görmek istese de kapılarında kilit olan okul bölümüne girmelerine izin verilmedi.

İki gün sürecek olan oryantasyon süresinin yarında yapılmayacağı cevabını alan öğrenci velileri “Bizler tatilimiz böldük, hatta fındık toplama işimizi yarıda bırakıp çocuklarımızın okula ısınmalarını sağlayacak bu eğitimlere göre plan yaptık. Çocuklarını önemsemeyen ailelerin umursamazlıklarının faturası bizim çocuklarımıza kesilemez. Tek bir çocukta olsa o eğitimler verilmek zorundaydı” dedi.  

# ŞEHİT FETHİ SEKİN İLKOKULU İLE İLİŞKİLİ:

05 Eylül 2019 Sakarya/ Serdivan- Eğitim --- Okunma

Muhabir Aziz Güvener

medyabar.com son bir ayda 2.988.285 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

59

Ahmet Ayyıldız - Yanlış haber okulda bir kaç kendini bilmez cahil insan var Okulun müdürüne dava açıyor öğretmene dava açıyor bu yaptığı alçak davranışlarından vaz geçsinler daralıyorum

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 19 Eylül 22:18
58

Yeni Veli - Okulun yeni velisiyim. 1. sınıfa başlayan çocuğumu da Cuma günü okula götürdüm. Kimsede kapıya kilit vurmamıştı. Sınıfa da girdik, öğretmen ile de görüştük. Kura günü de okula gittim, kuraya katıldım. ne para ile ne farklı bir sebeple öğrenci kayırılmamıştır.. Herkese, her çocuğa eşit davranılarak kura çekilmiştir. Pazartesi günü eğitimin başlayacağı söylenmiş, Perşembe ve Cuma günü de okula gelebileceğimizi belirtmişlerdir. 6 Eylül CUma günü okula gittim, sınıfa girdim çocuğumla, öğretmen ile görüştük, tanıştık, ihtiyaç listesini aldık. Hiç bir şekilde de kötü karşılanmadık. Böyle değerli eğitimcileri bir kalemde olmadık şeyler için harcamayın. Kul hakkıdır,günahtır.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 12 Eylül 10:35
57

Yeni Veli - Cuma günü (6 Eylül) okula gittik. Sınıfımızı gördük, öğretmenimizle tanıştık. Bununla birlikte 4 Eylül Çarşamba günü kura çekiminde bulundum. Bahsedildiği şekilde 2 gün için tatil ettik gibi bir şey denmedi. kura çekiminde veliler kaos yaratmasına rağmen idareci ve yöneticiler kibar ve sağduyulu idiler. Eğitimin zaten 9 Eylül'de başlayacağı da bir gerçek. Okul müdürünü de müdür yardımcısını da önceden tanımam fakat çocuğumun okula kayıt sürecinde tanıştığım kadarıyla başarılı, duyarlı, sağduyulu, vizyon sahibi, okulu çok daha başarılı hale getirecek iki genç idareci. Böyle insanlara destek olmak yerine köstek olursak bundan etkilenecek olan yine kendi çocuklarımız ve kendi geleceğimiz.

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 09 Eylül 15:44
56

Ali - Medyabarı belediyelerle ilgili eleştirilerde de görmek isteriz...!

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 09 Eylül 10:33
55

Karadereli - Belediye otobüsü yolcu yok kimse binmedi diye sefere cikmamazlikmi yapiyor hayır yapması gerekeni işini yapıyor.vergi dairesi bugün kimcecikler yok ayın başı diyip vezneyi ve diğer birimlerimi kapatıyor hayır işinin başında işini yapıyor.o fındıkta bu burda diye bir luks yok bir tane öğrenci bile olsa kapıdan kimseyi döndürme hakkima sahip değil müdür.herkes işinin başında işini yapacak.cunku bunun için devletten maaşını alıyor tüm memurlar

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 09 Eylül 00:11
52

Eski öğretmeni - Alper Bey'le daha önce çalıştım. Kendisi mevzuata, kurallara her zaman uyan biridir. Öğretmenlerini de hep bu konuda uyarır. Kendisinin iyi yerlere gelmesini hazmedemeyenler olmalı ki böyle bir iftira atsın. Hata yapacak bir adam değil, iyi tanırım kendisini. Zaman zaman ters düşmüş olsak da bazı konularda, kul hakkı haramdır yapmayın beyler. Meyve veren ağaç taşlanır diyorum son olarak.

Yanıtla . 5Beğen . 3Beğenme 08 Eylül 01:33
50

Sorgulayan - Bir haber yaptiniz, arkasinda durmadınız. Milli Eğitim Müdürlüğü yada Okul müdürlüğü konuyla ilgili açıklama yapti mi, yapmadi mi ? Yaptıysa neden yayımlamıyorsunuz ? Bu durum da yaptığınız haberin yalan veya yanıltıcı oldugunu akla getiriyor....

Editör: Açıklama yapılırsa elbette yayınlarız...

Yanıtla . 9Beğen . 2Beğenme 06 Eylül 22:34
49

Figen Karaca - Bir gün önceki toplantıda bir veli fındık toplamaya gideceğini yarım bırakıp geldiğini söyledi çocukları getirmesem olurmu dedi

müdür de biçok kişinin bu soruyu sorduğunu fındığa gidecek olan tatilde olanlarla bu eğitimi yapmayacaklarını isterlerse gelmeyeceklerini söyledi. Fındığa gidecekler gelmesin dedi herkes gelmesin demedi

Adamın hakkını yemeyin

Yanıtla . 17Beğen . 2Beğenme 06 Eylül 22:32
47

Johnson And Johnson - BU YORUMU İYİ OKUYUN...

Buraya yorum yazanların %90'ı sırf sallamak için yorum yapmış.

Benim kızım 10 gündür ana okuluna başlayacağı günü sayıklayıp duruyor. Bizde Karadenizden tatilimizi ve işimizi bırakıp buraya 2 hafta önce geldik.

Kızım gece heyecandan uyuyamadı. Sabah büyük bir heyecanla okula gittik ve birgün önce toplantı yapıldığını ve ana okullarının oryantasyon eğitimi almadan pazartesi günü başlayacağını öğrendik.

Bizlere daha önceki okul yönetimi interneti kullanmıyormuş biz aktif kullanacağız diyen Müdür Yardımcısına sormak istiyorum.

Yazdın mı oraya bu bilgileri?

Aktif mi internet sayfan?

Peki ben senin oyuncağınmıyım? Perşembe ve Cuma günü işten izin almışım çocuğumu okula getiriyorum ama okul yok.

Sen Müdürbey... Çok iyi adammışsın vesselam. Sen kimsin ki Millieğitim Bakanı eğitim yapacaksın derken sen kafana göre ana okulunda eğitim yok. Pazartesi başlayacak diyebiliyorsun.

Şimdi benim aldığım 2 gün senelik iznimin hesabını kim verecek? Onu da geçtim kızımın okul hayalini yıkan onun gözünden akan bir damla yaşın hesabını kim verecek...

Haberi yapan Aziz GÜVENER eline sağlık kardeşim. Sen bu şakşakcı öğretmen yalakalarına bakma doğru bildiğinden şaşma...

Yanıtla . 16Beğen . 29Beğenme 06 Eylül 20:38
53

Ibrahim - @Johnson And Johnson 47 nolu yoruma cevabı: sen ve senin gibiler bir halt bildigini saniyor ya. senelik izninden 2 günü çocuğun icin almışsın çok mu? egitim öğretim kisilere gore degil, topluma gore düzenlenir. senin 2 günlük iznin var diye 1 ogrenci için açmazlar okulu. kusura bakmayin. bu arada ogretmenlerle ne zorun var arkadas.

Yanıtla . 4Beğen . 1Beğenme 08 Eylül 16:19
51

Fethi Sekinli - @Johnson And Johnson 47 nolu yoruma cevabı: Ana sınıfının kapısını öğren çocuğunu doğru sınıfa getir ondan sonra konuş kendini gazeteci zanneden arkadaş...

Yanıtla . 8Beğen . 6Beğenme 06 Eylül 22:50
48

Jonson Hayranı :) - @Johnson And Johnson 47 nolu yoruma cevabı: Jonsonmusun nesin adını yazda yürek görsün millt başını kuma saklayıp iki sayfa boş yazı yazana kadar kendini sorgula.yazdıklarınız tam saçmalık izinden döndüm diyorsunuz iki günlük izin hesabı soruyorsunuz, siz daha çocuğunuz için yaptığınız iki günlük izni sorguluyorsunuz. Bunca agır haksız eleştiri yaptıktan sonra çocuklarınızı alıp o okula hangi yüzle gideceksiniz? Şov yapmayın az biraz okuyun öğrenin görgü bilin. Cahilliklerle bu ülkeyi bu hale getirdiniz ayıp ayıp.

Yanıtla . 12Beğen . 7Beğenme 06 Eylül 21:57
45

Ali Bey - Gazeteci olarak kendini gören Sakarya Medyasındaki tüm yazarların profillerine tıklandığında hangi üniversitelerde gazetecilik eğitimi aldıklarını görebilsek ne güzel olur öyle değil mi? Kim gerçekten gazeteci ve kimler lise mezunu haliyle bir sitede köşe yazarlığı almış bilmek isteriz açıkçası. Haydi bakalım yerel medya, yazarlarınızı ve tüm internet sitelerindeki köşe yazarlarınızı tanıtan bir haber yapın. Öyle bir köşe buldum istediğim gibi öğretmen karalarım devri bitti. Sizleri de çok yakında instagram ve twitter köşelerinde haber olarak görebiliriz. Böylelikle attığınız iftiralara en güzel cevaplar bu şekilde gelir. Veya medyayamıza daha nitelikli web siteleri gelir. Bence bol miktarda da Milli Eğitim camiasından yazarı olsun. Eli kalem tutabilen eğitimli yazarlarımız olur değil mi?

Yanıtla . 24Beğen . 9Beğenme 06 Eylül 16:21
44

Haluk - Alper beyi tanımam ama veli her yerde velidir. hesap sormaya çok meraklıdır. herkes kendi bildiği işi yaparsa iyi olur. başka işlerle alakalı bilmişlik taslamak pek hoş değildir ve ilerde mahçup olacağın durumlara yol açar. o yüzden öyle 2 gün meselesini aman mağdur oldular çocuklar perişan falan gibi abuk subuk haberlerle abartmak hiçbir kimseye fayda vermez.

Yanıtla . 15Beğen . 8Beğenme 06 Eylül 15:25
38

Bir Garip Doktor - Haber yaparken lütfen ahlakınızı vicdanınızı ve mantığınızı klavyeden ayırmayın. Bu kadar önyargılı ve karar verici bir üslup ile yapılan haberler sadece sizin kalitenizi dine vurur. Okul müdürü ile yaşam milli eğitim ile görüşmeden böyle taraflı ve art niyetli yönlendirici haber beden yapılır acaba???

Yanıtla . 14Beğen . 6Beğenme 06 Eylül 13:44
36

Birol Derman - Şehit Fethi Sekin ilkokulu yönetimi değişmiş. Alper Bey ve Esin Hanım diye ayakları yere basan, tutkulu, heyecanlı, dirayetli, saygılı iki tane idareci atanmış. Geçen yıllarda yaşananlardan dolayı çocuğumuzu başka bir okula göndermek için çare ararken idarecilerle tanıştık. Milli eğitim camiasından çok idareci tanırım, bu arkadaşlar iyiler. Oryantasyona gelince 7 yaşına kadar çocuğunu oryante edemeyen veliler; çocuk 2 günde oryante olmaz. Preschool period diye bir dönem var da zamanım yok yazamıycam. Bahçelievler Gazi de devletin özel okulu olmuş onu haber yapın. İlkokul zaten bütünüyle bir oryantasyon ve adaptasyon dönemidir. Okulunuza, yönetiminize, öğretmeninize, çocuğunuza ve kendinize sahip çıkın başarı gelir. Yoksa oriente olayım derken moriente olursunuz, benden söylemesi, hadi kalın dedi kodunuzla...

Yanıtla . 20Beğen . 11Beğenme 06 Eylül 10:31
39

send isci - @Birol Derman 36 nolu yoruma cevabı: müdürüm saygılar başarılar .d tutkuyla .d

Yanıtla . 0Beğen . 2Beğenme 06 Eylül 14:18
34

Veli̇ - CENGİZ TOPEL İLK OKULU DA AÇILMADI ....

NEDENİ HER NE OLURSA OLSUN ..

EVLATLARIMIZA YAZIIK OLUYOR..

Yanıtla . 9Beğen . 4Beğenme 06 Eylül 08:37
33

Emrah Aydin - Ee ne var bunda ,başladınız gene kaşımaya velilere mesajmi veriyorsunuz medyanar,doner, okulda ogr3nci yok pazartesi doğru demiş müdür tebrik ediyor sizleride şiddetle kiniyorum

Yanıtla . 8Beğen . 9Beğenme 06 Eylül 07:25
32

Aparcat - Yeni okul müdürümüz Alper beyle Adam gibi adam geçen seneki müdürün hiç bişey umrunda değildi iftira atmayın Meyve veren ağcı taşlarlat

Yanıtla . 7Beğen . 11Beğenme 06 Eylül 03:23
31

Bir Velî - Bugün bizde gittik okula sabah 08.30 da. Fakat sınıftan 3 öğrenci vardı meğer çarşamba günü kura çekildiği velilerin bazılarına haber verilmiş. Ve o gün velilere okul olmayacağı söylenmiş. Sabah gittik öğretmeniniz belli değil evinize gidin ptesi gelirsiniz dediler.

Yanıtla . 4Beğen . 4Beğenme 06 Eylül 01:59
40

Haluk - @Bir Velî 31 nolu yoruma cevabı: okulun internet sitesinde çarşamba günü kura olacağı zaten çok önceden bildirilmişti. hiçbir veliye aranarak veya özelden haber verilmedi. kayıt için gidenlere söylenmiş olabilir. biz de çarşamba oradaydık ve bu haber yapıldığı gibi ortalığı velveleye verecek bir durum yaşanmadı. kaldı ki şu zamanda neredeyse ana sınıfına gitmeyen çocuk kalmadı. 2 günlük ne oryantasyonu yapılacak. okullar normal açılacak bir hafta bazı veliler öğrencilere belki eşlik edecek sonra herşey normalleşecek. bu mevzuyu haber yapacak kadar önemli görüp ortalığı karıştırmaya niyetli Aziz Güvener adlı şahsı özür dilemeye davet ediyorum.

Yanıtla . 12Beğen . 7Beğenme 06 Eylül 15:11
37

Turgay Oylu - @Bir Velî 31 nolu yoruma cevabı: ÇARŞAMBA GÜNÜ KURRADA Bİ VELİ MÜDÜRE SORDU BİZ FINDAĞA GİDECEĞİZ ÇOCUĞU GETİRMEK ZORUNDA MIYIZ DİYE SORDU MÜDÜR DE İSTER GETİRİN İSTER GETİRMEYİN DEDİ SENİN GİBİ FINDIĞA GİDEN TATİLDE OLAN ÇOK VELİ VAR DEDİ.

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 06 Eylül 11:34
30

Adil Azizoğlu - Alper bey Sakarya daki birçok okul müdürüne idareciye eğitim veren bi arkadaş işin kompedanı böylesi bir hata yapmaz diye düşünüyorum. Atatürk ilkokuluna atanması çok göze battı şimdi ceremesini çekiyor bence.

Yanıtla . 10Beğen . 9Beğenme 06 Eylül 00:40
28

Musa Sevda Çetin - okulumuza yeni atanan yöneticilerimizi yıldırmaya çalışmayın.emek veren öğretmenlerimizi her gittiğimizde ilgisini güler yüzünü bizden esirgemeyen müdür yardımcısı çocuklarımıza yakın tavrıyla okulumuzun müdürünü böyle asılsız yargılayamazsınız. devlet kurumları hakkında bu kadar rahat asılsız sorgusuz haber yapmak vatana ihanettir. okulumuzdan elinizi cekin çocuklarımız bu okullarda yetişiyor.

Yanıtla . 20Beğen . 12Beğenme 05 Eylül 22:26
27

Eski Mesai Arkadaşı - Alper mevzuatçının önde gidenidir hayatta yanlış iş yapmaz bu işte bi yanlış var

Yanıtla . 13Beğen . 12Beğenme 05 Eylül 22:23
26

Adapazarli - Madem böyle bir iddaa var kamera kayıtları incelensin hakliysa haklılığı ispatlanir ama haksizsa yetkili merciler görevini yapar gerekli cezai işlem uygulanır zaten.

Yanıtla . 14Beğen . 1Beğenme 05 Eylül 21:36
41

Haluk - @Adapazarli 26 nolu yoruma cevabı: çarşamba günü kura çekimi yapıldı. daha sonrasında bazı velilerin fındıkta olabileceği ve bazı öğretmenlerinde seminerde olabileceği bu yüzden bu 2 günde de aksaklık olabileceği söylendi ve okulların pazartesi gününden itibaren başlayacağı söylendi. büyütülecek bir olay değil.

Yanıtla . 3Beğen . 3Beğenme 06 Eylül 15:15
25

Kamil Cengiz - beyler.okulda oryantasyon yapılmadı. müdür kendi kafasına gelenleri yolladı. milli eğitim müdürünün bile öğrenci yollama yetkisi yok. Yapılan yanlış. ideoloji aynı diye savunmanın mantığı yok

Yanıtla . 13Beğen . 8Beğenme 05 Eylül 20:34
23

Sevimli - Önceki idarecilerden yüz bulan veliler Yalan haber yaptırıp yeni Müdüre iftira atıyor.Medyabar buna alet oldun da okulda araştırma yaptın mı?

Yanıtla . 28Beğen . 14Beğenme 05 Eylül 15:55
22

Fethi Sekin Atatürk - Alperin yeni okulunu yerip eski okulunu öven haberlerin peşpeşe olması çok manidar çocuğa operasyon yapılıyor sanki

Yanıtla . 19Beğen . 8Beğenme 05 Eylül 15:16
21

Yalan Haber - Kulaktan duyma haber ile yalan haber yaparak Serdivan in en iyi okulları arasındaki bir okulu karalamadan başka birşey değil. Medyabarın her zaman yaptığı şey.

Yanıtla . 26Beğen . 12Beğenme 05 Eylül 15:02
20

Hamdi - Oturduğunuz yerden uydurma haber yapıp milleti yargılıyorsunuz bi tanede ............... ............ var böyle kendini gazeteci sanan dinozor yok valiyi aradım m.vekiline sordum çark caddesi eskiden şöyleydi falan geyiği yapan

Yanıtla . 25Beğen . 4Beğenme 05 Eylül 14:59
17

Gazetecilikbuolamaz! - haberi yapanlar nasıl kisilerki Sakarya'nın doğru haber alma kaynağı medyabari bu şekilde kendi psikolojik bozuklukları için rahatlıkla suç teşkil edecek medyabar ceza alacak şekilde kullaniyorlar...yalan haber ayrı bir kenara insan çocuğunun okulunda daha bismillah ilk gün bu şekilde mi kendisini tanıtır...böyle artniyetle baktiginiz basladiginiz bir eğitim kurumunda bugün çalışan emek veren herkese hakaret ettiniz yalan beyanda bulundunuz.Allah sizin gibi insanların şerrinden herkesi korusun...

Yanıtla . 22Beğen . 6Beğenme 05 Eylül 14:39
16

Kendinden Emin - Hangi zihniyet ile hangi zihniyetsiz bizi şikayet ediyor ve bir o kadar umarsız klavye delikanlısı bunu haber yapabiliyor? Asılsız mesnetsiz iddialarla okulu karalamanin moral bozmanin kime ne faydası var anlamıyorum

Yanıtla . 20Beğen . 7Beğenme 05 Eylül 14:36
18

Aydın Gül - @Kendinden Emin 16 nolu yoruma cevabı: Sen klavye delikanlısısın ya o yüzden mi ismini yazamadın. Kendinden eminmiş hadi ordan...

Yanıtla . 5Beğen . 11Beğenme 05 Eylül 14:53
15

Inanmayanlar Için - sabah 8 buçukta öğretmenler de müdür de okuldaydı, oryantasyon eğitimi de yapıldı, daha da inanmayanlar için kamera kayıtları diye bişey var,,,

Yanıtla . 26Beğen . 5Beğenme 05 Eylül 14:14
19

Aydın Gül - @Inanmayanlar Için 15 nolu yoruma cevabı: Bende gittim yapılmadı. Kamera kayıtlarına mı inanıcam kendi gözüme ve müdürden duyduklarıma mı?

Yanıtla . 9Beğen . 12Beğenme 05 Eylül 14:54
11

Sporsever - Alper hocamızı milli eğitim camiası iyi tanır böyle bir şey yapmayacağını iyi bilirler.

Haber kesinlikle yanlış olduğunu düşünüyorum.

Yanıtla . 22Beğen . 9Beğenme 05 Eylül 13:59
10

Deniz58 - BU HABERİN Doğruluğu araştırılmamıştır ben de müdürü tanıyorsam

Yanıtla . 18Beğen . 7Beğenme 05 Eylül 13:45
12

Yitikruh - @Deniz58 10 nolu yoruma cevabı: Demek tanımıyorsun...

Yanıtla . 4Beğen . 13Beğenme 05 Eylül 14:00
09

Ali ak - Keyfi uygulama" degil. Zaruri uygulama.

Findik, sakaryanin gercegi. Haberi yapan editor beyefendinin yorumu agir kacmis

Yanıtla . 12Beğen . 18Beğenme 05 Eylül 13:43
13

Yitikruh - @Ali ak 09 nolu yoruma cevabı: O semtte fındık toplamayan onlarca ailenin çocuğu var. Millet fındık toplayacak diye onlarca veli ve çocukları mağdur mu kalacak. Kişilere göre değil sisteme göre hareket eder kurumlar.

Yanıtla . 10Beğen . 9Beğenme 05 Eylül 14:03
07

Eray - Açılsa ders işlense fındıkta olan öğrenciler bu dersleri görmese geri kalsa daha mı iyi.

Yanıtla . 5Beğen . 27Beğenme 05 Eylül 13:28
08

Kamil - @Eray 07 nolu yoruma cevabı: zamanında gelecekler okula. o fındığa gidip para kazanacak diye millet onların keyfinimi bekleyecek. dersleri görmezlerse görmesinler. dersi önemseyen zamanında okuluna gelecek.

Yanıtla . 18Beğen . 5Beğenme 05 Eylül 13:36
05

Gerçek haber - Okul saat 9:00 da tüm öğretmen ve idari kadrosu ile hazır olarak eğitim öğretime hazır bir şekilde okulda bulunuyordu.1. sınıf öğretmenleri de öğrencilerini sınıfta karşıladı. Medyabar asılsız haber yaparak eline ne geçecek merak ediyorum.Lütfen haber yaparken okulu gidip görün ve doğru haber yazın.

Yanıtla . 24Beğen . 7Beğenme 05 Eylül 13:01
04

DELİ MURTAZA :) - ABARTILACAK BİŞEY YOK, FELAKET TELLALLIĞI YAPMAYIN...

Yanıtla . 16Beğen . 4Beğenme 05 Eylül 12:59
03

İmam Çocugu - Alper müdur calişkan ve adam gibi bir ögretmendir..Bu haberde eksik biseyler olabilir bence...

Yanıtla . 27Beğen . 4Beğenme 05 Eylül 12:48
02

Furkan In Babası - bugün biz okuldaydık öğretmenimizle tanıştık sınıfımızı gördük okulu gezdik bi yanlışlık olmasın

Yanıtla . 27Beğen . 2Beğenme 05 Eylül 12:45
01

Sakarya - Babasının dükkanı ister açar ister açmaz

Yanıtla . 15Beğen . 14Beğenme 05 Eylül 12:34Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?