Tarife bu. Buna uymak zorundasınız!

Okulların açılmasına sayılı günler kala özellikle özel okulların öğrenci servislerinin fiyatları yine gündem oluyor. UKOME'nin açıkladığı tarifeye rağmen, özel okullara servis çeken firmalar 'kafalarına' göre fiyat belirliyor.

Hakan Turhan
Hakan Turhan Tüm Haberleri

UKOME BELİRLEDİ

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi bu öğrenim dönemindeki öğrence servis fiyatlarını bir süre önce açıkladı. Buna göre 0-3 kilometre 150 lira, 3-5 kilometre 160 lira 5-7 kilometre 170 lira, 7-9 kilometre 180 lira olurken en uzak mesafe ise 19-21 kilometre ise 240 lira olarak belirlendi.

TAKAN YOK

UKOME'nin belirlediği fiyatlara ilimizdeki bazı özel okulların servis işini alan firmalar uymuyor. UKOME'nin belirlediği fiyatların yüzde 40'ın üzerinde fiyat belirledi. Şehir merkezinde ünlü bir okulun servis şirketi, UKOME tarafından belirlenen en uzak mesafe fiyatı olan 240 lira yerine, 80 lira zamla 330 lira olarak uyguluyor.

İŞİNİZE GELİRSE

www.medyabar.com'u arayan bir ögrenci velisi  "UKOME'ye göre en uzak mesafe 240 lira olarak belirlendi. Ancak benim....... okuluna giden çocuğumu servise kaydettirmek istediğimde 330 lira fiyat istendi. Firmaya itiraz ettiğimde işinize gelirse dediler. Benim anlamadığım çocuğum özel okula gidiyorsa fiyatta özel mi olacak" dedi.

UKOMEYE ŞİKAYET

Bu arada Ulaşım Koordinasyon Merkezi yetkilileri ise belirlenen fiyatların üzerinde bir ücret alınmasının sözkonusu olamayacağını belirterek "Bu tarife dışına çıkan olursa bize basvursunlar biz gereğini yaparız" yorumunda bulundu.

05 Eylül 2019 - Güncel --- Okunma

Muhabir Hakan Turhan

medyabar.com son bir ayda 2.988.285 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

43

Kale Okulu Veli̇ - Okulun servisini almak için servisçiler 150.000 lira avanta parası ödüyorlar ve geçen sene 220 TL olan servis fiyatı şu anda 300 TL. Servisçi arkadaşlar bu avanta parasını veliye yansıtıyorlar ve veli ise isyanlarda normal olarak fakat okul yönetiminin ve patronların bunu takmadığı apaçık ortada çünkü herkes önce kendi cebini düşünüyor bu kadar basit.

Hatta veli telefonda servisçi arkadaşlarla konuşuyor ve kendilerine ister gönderin ister göndermeyin fiyat bu deniyor.

RANTÇILIK ÜLKEMİZDE AVANTALARA DÖNÜŞMÜŞ DURUMDA MALESEF.

Sonuç olarak;

Okuldan çocuğumu aldım böyle bir yerde insanlık değil para konuşulur olmuş bu okulun yöneticilerine değil asıl sahibine yazıktır. YAZIK..!

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 07 Eylül 10:58
39

Enkalı Veli - her şeyi geçtim zam olabilir onuda kabul ederiz benim anlamadığım benim çocuğum şekermah muhtarlığından enkaya gidiyor.komşumun çocuğu da yeni açılan karapınar tarafındaki okula gidiyor taşıma firmaları aynı o okul bizden uzak olmasına rağmen bizim fiyatımız onlardan 70 tl farklı fazla firmaya sorduğumuzda enka ile anlaşmamız o şekilde deyip kestirip atıyorlar enkalıyız diye kerizmiyiz yöneticilerle okullar açılınca görüşecegiz umarım okul yöneticileri gerekeni yaparlar

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 06 Eylül 20:43
40

Selin Ataman - @Enkalı Veli 39 nolu yoruma cevabı: bu durumda keriz sizmi oluorsunuz sizi bu duruma düşüren yöneticiler mi.

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 06 Eylül 20:57
38

Kurt - Etimesgut ilçesine bağlı FarukNafiz Çamlıbel A. Lis. 445 TL servis ücreti istiyor, göya devlet okulu, hani ev civarıydı, hani servisler makul olacaktı?

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 06 Eylül 15:32
37

Cengiz - kimse neden özel okula eğitim için çocuk göndermek zorundayız tartışmıyor.servis ücretlerini tartışıyor,vay halimize.

Yanıtla . 11Beğen . 2Beğenme 06 Eylül 12:14
36

Molla - MEABAR , CEP TELEFONLARINDA SAYFANIZ NEDEN AÇILMIR?

Yanıtla . 3Beğen . 1Beğenme 06 Eylül 11:29
35

şef - ÖZEL OKULLAR ÇOK AKILLI(!)DIR. SERVİSE YÜZ VERİRSE, YÜZÜ DE CEBE İNDİRİR ,PARTONLAR DOYMAZ...BENİM HAKKIM VAR BİR PATRNDA MAHŞERDE ELİM AKASINDADIR. BU DÜNADA GÜÇLÜYSE,AHİRETTE ZAIF GÜÇLÜDÜR,GÖRÜŞECEĞİZ.

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 06 Eylül 11:27
34

borani - ÖZEL OKUL SERVİSLERİNİN PAHALI OLMASININ BİR NEDENİDE,ÖZEL OKUL YÖNETİMİNİN YADA PATRONUN BAZI ULAŞIM GİDERLERİNİ FİRMAYA YÜKLEMESİ VE FİRMANINDA BUNU ÖĞRENCİYE YANSITMASIDIR.

OKULA BİR ARABA İSTERLER,ÖĞRETMENİ BEDAVAYA TAŞITIRLAR, VE SENE BAŞINDA FİRMADAN YÜKLÜ BİR PARA ALIRLAR. BU MALİYETTE VELİYE YANSIR.

BU PAHALILIKTA OKUL YÖNETİMİNDE ETKİSİ VARDIR.

ÖZEL OKULDA AİLE BİRLİKLERİ SÖZLEŞMEYİ İNCELESİN.NASIL BU KADAR FARK OLDUĞUNU ANLARLAR.

Yanıtla . 8Beğen . 1Beğenme 06 Eylül 11:11
32

Nk - YURT DIŞINDA ÖRNEKLERİ VAR

DEVLET ÇEKSİN SERVİZ

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 06 Eylül 10:03
31

KARTAL BEY - BİZ HEP DİYORUZ AKPNİN YÖNETTİĞİ ÜLKEDE ADALET OLMAZ DİYE.

Yanıtla . 19Beğen . 8Beğenme 06 Eylül 09:58
29

Global - Özel okula Bi çuval para ver, servise gelince ayda 80 TL farkı düşün... İlginç Bi mesele.

İşine gelmemiş demekki. Ben yürüme götürüyorum çocuğumu çünkü param yok.

Yanıtla . 13Beğen . 21Beğenme 06 Eylül 09:32
33

Az Laf Çok Eği̇ti̇m!! - @Global 29 nolu yoruma cevabı: Çalışıyorum ve çocuğuma bakan olmadığı için Özel okula gönderiyorum.Çocuğumu özel okula götürürken servis yemek mi veriyor yoksa bir harf mi öğretiyor?80 TL fark beni batırmaz belki ama hakkaniyet denen bir şey var.Kredi çekip borçla çocuğunu okula gönderenler var.Sırf iyi eğitim alsın diye.Sizler de param yok deyip ayda 1,000TL sigaraya para verenler de anca böyle gereksiz konuşursunuz..

Yanıtla . 29Beğen . 3Beğenme 06 Eylül 10:12
27

Nalan - Teksen koleji EK-ON servis taşımacılığı farklı bir yapıya girmiş. İşine geliyorsa cümlesi çok ama çok üzücü. Okul yönetemi çaresiz veli hepten herkes okulları parsellemiş kimse kimsenin okuluna giremiyor.yani kısacası mecbursunuz adamlarda bunu bilip vatandaşın tepesine binmiş durumda. eger bu şehirdeulaşım daire başkanlığı varsa işini yapmıyorsa sayın valim görev sizindir insallah bu yorumlar vatandaşın isyanını size ulaştırır. Bir veli gibi biri arasın adamlar kabadayı olmuşlar...

Yanıtla . 15Beğen . 0Beğenme 06 Eylül 09:03
25

Yeni̇kent - HİÇ BİR ŞEY OLMAZ YAPANIN YANINDA KALDIĞI BİR ŞEHİRDEYİZ KLİAMA AÇTIRAMAYAN BİR YÖNETİM BUNLARIMI HALLEDECEK UKAMDEN KORKSALAR O FİYATI SÖYLEMEZLER

Yanıtla . 8Beğen . 0Beğenme 06 Eylül 08:33
24

Başar Zeki - Tuna Tan bölgesinden Erenler Şehit Gülşah Güler Anaokulu´na öğrenci servisi çekecek firma ulaşsın burdan. Öğlen 1´de okulda olacak. Akşamına ben alabilirim.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 06 Eylül 08:24
23

Cesurkartal - Kale okullarının ihalesini alan servis yetkilileri ile yaptığımız görüşmede en kısa mesafe yola 280 tl fiyat çekti. UKOME Kararları uygulanmayacaksa neden karar alıyorlar dingonun ahırına döndü memleket yaa olurmu böyle bir şey? Belediyeyi arıyorsun milli eğitimi atıyor topu. Milli eğitimi arıyorsun yetkimiz yok deniliyor.

Yanıtla . 12Beğen . 0Beğenme 06 Eylül 01:03
20

kertenkele - Sedasena tur karaağaçdibi -kale okulu arası 300 tl diyor..Haydi buyur işlem yap,UKOME...6 yıl önce yüzlerce,binlerce S PLAKA sattın fakat takibini yapmadın..S PLAKA almayanlar,işçi be öğrenci servisi yapmaya devam ettiler.İhbarlara rağmen takibini yapamadın,yapmadın...S PLAKA alanlar mağdur oldular,olmaya devam ediyorlar...UKOME...SENİ TAKAN YOK..SEN DE ZATEN İŞİNİ YAPMAYA ÇOK HEVESLİ DEĞİLSİN..O yüzden herkes yine bilidğini okuyor..Sn.Yüce'nin makamda durduğu yok..Devamlı gezmelerde,İşine,belediyeye hakim bir beleidye başkanı değil..Hep gülmeyi,herkese tebessüm etmeyi pozitif idarecilik sanıyor..Antipatik olduğunun farkında değil...Makamda olduğu kısa sürede de özel kalem gelen vatandaş'a YOK.! diyerek geri çeviriyor..Eğer gelen kalantor işadamı vb ise hemen kendisi ile görüşebiliyor..Zeki başkan zamanında,bir de orada meraklı bir bayan kalem vardı.."konu ne idi ben yardımcı olayım? " cümlesini otomatik'e bağlamış.defalarca tekrarlıyordu..Yahu yardımcı olabilsen direkt sana gelirim..Sen başkan değilsin ki? Sana, bana başkan'dan randevu vermen için geliyorum...Randevu vermediğin gibi saçma soru yağmuruna tutuyorsun..Uzun lafın kısası,Belediyelerde başkan aramayın,başkan ile görüştürmemek için laf ebeliği yapan "özel olarak görevli kalem" ler var..Devleti bitirdiler sonunda..Vatandaşından köşe bucak kaçan İdareciler türedi..!

Yanıtla . 40Beğen . 1Beğenme 06 Eylül 00:06
15

Bidost - Kartal Serçe Okullarını özel servis ücretlerine yüzde 40 zam yaptı UKOME'ye bildirdim. Adamlar bana cevap olarak bizim tarifemiz budur diye tarifeyi gönderdiler. Kimi kime şikayet edeceğiz. Hepsi yalan UKOME'nin hiçbir yaptırımı yok

Yanıtla . 25Beğen . 2Beğenme 05 Eylül 21:53
14

Selin ataman - Özel okulların istekleri ile devlet okullarının isteklerini karşılaştırın niye bu kadar farklı oldukları ortaya çıkar.

Yanıtla . 14Beğen . 3Beğenme 05 Eylül 21:13
13

Rahmi - DURMAK YOK YOLA DEVAM... MÜSTAHAK BUNLAR KİMSE BEDAVA AĞLAMASIN...

Yanıtla . 44Beğen . 19Beğenme 05 Eylül 20:14
21

Alp Aslan - @Rahmi 13 nolu yoruma cevabı: Saçma sapan siyaset yapma, Başka söyleyecek sözünüz yok zaten. Kötü bir şey olunca müstehak size, iyi bir şey olunca sus pus. Basitlikten başka bir şey değil yaptığınız.

Yanıtla . 19Beğen . 16Beğenme 06 Eylül 00:21
11

Gerçekler Acıtır - Ukome fiyatlarıyla özel okul servisi tabiki mümkün emniyet kemersiz yan sedir koltuklar hatta ayakta öğrenci taşımakla 98 model araçlarla hostessiz ve sigortasız muayenesiz araçlarla 1000 tl maaşlı şöförün insafına kalarak ve okulda yapılacak tüm gezi etkinlik ve organizasyonlara para alarak ayrıyetten çocuğunuzu caddenin başında bırakıp karşıdan karşıya hergün ölüm tehlikesiyle geçmesine göz yumarak bu fiyatlarla servis yapılabilir.

Özel okul ihalelerinde nasıl şartlar olduğunu bilip bilmeden cahilce hazırlanmış bir başlık bu.

Yanıtla . 14Beğen . 23Beğenme 05 Eylül 19:01
26

Hafiz - @Gerçekler Acıtır 11 nolu yoruma cevabı: Yav he he sallamaya devam et.98 model arac gecen yıldı,yanda tarafta sedir koltuk sizin araclarinizda da var,sigortayi muayeneyi okul md k9ntrol etmiyo yani siz de de eksikler var,senin gibi 2 kati para kazaninca onlar da cadde başında indirmez.hiçbir organizasyona bedava giden servisci duymadim.bedavadan muhabbet yapma sanki ihale de ki butun maddeleri yapiyorsunuz...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 06 Eylül 08:44
10

Çelik.ç - sevgili arkadaşlar herkez dogru konusuyor fakat aşagıda bazı yorumlarda boş boş konuşan ve firma ismi verenler var sıkıntısı olan buraya degıl firmaya gitsin söylesın firma anlamıyorsa okula gitsin. burda boş yapıp reklama gerek yok ve şu bir gercek ukm listelerinin üstüne hostes mecburi yerlerde 60 tl üstüne konur ibaresini alt satırlarla okumayıda unutmayın .

Yanıtla . 9Beğen . 4Beğenme 05 Eylül 18:40
08

Kadir - En uzak mesafe 240 TL 15 öğrenci 3600 TL servisci ne kazanacak

Yanıtla . 11Beğen . 25Beğenme 05 Eylül 18:20
19

Özmert - @Kadir 08 nolu yoruma cevabı: Kral bi sabah bi akşam çalışıyolar bos saatlarini gün içini degerlendirsin daha fazla kazansın kim yatarak para kazanıyo

Yanıtla . 12Beğen . 1Beğenme 05 Eylül 22:56
06

Veli - Bugün bende Cevat Ayhan Fen lisesi servislerine sordum. 250-270₺ arası fiyat verdiler. Halbuki benim adresim ile okul arası 5.7 km, yönetmenliğe göre 170₺ olması lazımken bu fiyatı çektiler

Yanıtla . 19Beğen . 0Beğenme 05 Eylül 17:41
05

Adapazarlı - Ukomeye söyledik ama milli eğitime şikayet edin dendi,oradan da birler çıkmayacak,ilçeden gelenler mecbur katlanmak zorunda kalıyorlar.Liste fiyatından 200 lira fazla istendi,üstelik tek şirket olunca imzalamak zorunda kalıyoruz.Devletin yaptırımı sadece idari ceza olur,onu da iki üç veliden fazladan aldığıyla öder geçer zaten.

Yanıtla . 20Beğen . 2Beğenme 05 Eylül 15:57
18

Öneri - @Adapazarlı 05 nolu yoruma cevabı: Hadi medyabar şimdi milli eğitime atmış ukome yıldırma politikası işte vatandaş sonuca katlanıyor artık

Yanıtla . 4Beğen . 1Beğenme 05 Eylül 22:32
04

Baskonus54 - eee başvursunlar o zaman...

servisciler ayrı bir millet, eskiden yabancı firmada yoktu, şimdi hep şehir dışından gelip yapanlarla doluyor memleket...

Yanıtla . 9Beğen . 1Beğenme 05 Eylül 15:47
03

Ali Tamtürk - çok yüksek fiyatlar

mümkün değil

yürüyerek gidecek çocuklar

Yanıtla . 16Beğen . 3Beğenme 05 Eylül 15:40
02

gerçekçi - ÖZEL OKUL SERVİSLERİ KOLTUK SAYISINDA ÖĞRENCİ TAŞIMA, HOSTES BULUNDURMA VE (KAR AMACI GÜTMEDEN)HER BÖLGEDEN ÖĞRENCİ GETİRMEKLE SORUMLUDURLAR. TÜM GÜN OKULDA GELİŞECEK İHTİYACA CEVAP VERİP ÖĞRENCİLERE HİZMET ETME ZORUNLULUĞUNDADIRLAR. BU SEBEPTEN DEVLET OKULUNA SERVİS YAPAN SERVİS ÜCRETLERİYLE ÖZEL OKULLA FARKLI OLMAKTADIR. ÇÜNKÜ DEVLET OKULUNDA YAN VE TERS KOLTUKTA 10 ÖĞRENCİ OTURTULABİLİYOR.

Yanıtla . 8Beğen . 22Beğenme 05 Eylül 15:30
30

Metin Mert - @gerçekçi 02 nolu yoruma cevabı: ilginç biz niye görmedik 10 km yola yıllık 4500 lira isteyen BAHÇEŞEHİR KOLEJİ servisi kılıfta hazır yıl içindeki geziler de dahil bahaneniz kılıfınız hazır bakacaksınız işinize üç aile birleşir sıra ile götürür çocuklarını

mesai 8 saat sabah 10 km yol kullanarak o kadar parayı kimse vermez

Hadi Toyata vb fabrikaların servislerinede aynı muameleyi yapın yiyorsa

KAYBEDEB OKULLAR OLUR SERVİSÇİYE VELİYİ PEŞKEŞ ÇEKEYİM DEREN ÖĞRENCİYİ KAYBEDER

HAYIRLI İŞLER

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 06 Eylül 09:46
16

Öneri - @gerçekçi 02 nolu yoruma cevabı: Sen plakani yaz şikayet yerine geçsin. Dolmuşlarda bile yasak o

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 05 Eylül 22:09
12

Gökham - @gerçekçi 02 nolu yoruma cevabı: 1.5 km ye 300 tl istiyolar neyin hizmeti ni veriyolar özellikle teksen kolejinin servisi limuzin servisi yapıyolar sanki

Yanıtla . 11Beğen . 1Beğenme 05 Eylül 19:44
07

Selın Ataman - @gerçekçi 02 nolu yoruma cevabı: devlet okullarında kurallara uyulmadan taşıma yapılıyor onu mu demek istedin

Yanıtla . 8Beğen . 1Beğenme 05 Eylül 18:05
01

Öneri - Sayın ukome o zaman ilk olarak ben söyleyeyim vakıf koleji erişir tur fiyatlarınıza uymuyor. Merak ediyorum ne yapabileceğinizi.

Yanıtla . 32Beğen . 2Beğenme 05 Eylül 15:23
22

Timuçin - @Öneri 01 nolu yoruma cevabı: ERISIR TUR..Kimseyi takmıyor..CIMER e yazdım..vakifkoleji ile yapiyorlar bu ne ya..ev taksiti gibi servismi olur

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 06 Eylül 00:51
09

Ç.çağrı - @Öneri 01 nolu yoruma cevabı: Bizim cocukda orda ama böyle birşey görmedem demek sende bir sıkıntı var okadar okulda kişi var sıkıntı yok sende var demek eger sorunun varsa buraya degil firmaya git bence sorun orda degıl sende kılavyeden yazmak olmaz ayıp kacar...

Yanıtla . 4Beğen . 10Beğenme 05 Eylül 18:30Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?