Kılıçdaroğlu: 'Tank Palet fabrikası için parayı bulduk'

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Tank palet fabrikasını Katar’a vermekten vazgeç, 1 ay içinde 50 milyon doları ben bulmazsam siyaseti bırakacağım, dedim. Şimdi süreyi kısaltıyorum. Çünkü yurt dışında ciddi bir servet sahibi olan, birisi telefon etti. Dedi ki ‘neden 1 ay diyorsun, 24 saat içinde o 50 milyon doları ben veririm’ dedi.” dedi.

Hüseyin Can İğdir
Hüseyin Can İğdir Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın


CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu bir takım ziyaretlerde bulunmak üzere geldiği Eskişehir’de önce Alpu ilçesini ziyaret etti. Burada vatandaşlar ile bir araya gelen Kılıçdaroğlu daha sonra Eskişehir kent merkezinde bulunan Kurtuluş Müzesi’ni gezdi. Müze gezisi akabinde yola çıkan CHP Genel Başkanı, Seyitgazi ilçesine gitti. Burada belediye ziyaretinin ardından Seyyid Battal Gazi Külliyesi ve Türbesi’ne giderek dua etti. Sonraki ziyareti Han ilçesi olan Kılıçdaroğlu, Belediye Başkanı Erdal Şanlı ile görüştü. Başkan Şanlı CHP liderine kadınların hasırdan yapmış olduğu bir çanta hediye etti.

“Bu devletin, ordunun silah fabrikası satılır mı?”


Han Belediye binası önünde bulunan vatandaşlara seslenen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, satılan tank palet fabrikası ile ilgili açıklamalarda bulunarak, “Şimdi satıyorlar fabrikaları. Tamam fabrikaları da sattılar. Onu hadi bir yere kadar anladık. Allah aşkına bu devletin, ordunun silah fabrikası satılır mı? Silah fabrikası. Sakarya’daki tank palet fabrikası. Neden satıyorsun? Kime satıyorsunuz? Katar ordusuna satıyorsunuz. Ben söyledim, defalarca söyledim. Dedim ki bana dünyada bir örnek ülke gösterin. İster Amerika, ister Kanada, ister Şili, ister Brezilya, ister Suudi Arabistan, ister Güney Kore, ister Endonezya, ister Japonya dünyanın herhangi bir ülkesinden bir yer gösterin. Yok böyle bir şey. Öyle bir şey olur mu? Benim aklım ermiyor buna. Samimi söylüyorum. Hepiniz Türk bayrağı taşıyorsunuz. Bayrak bizim ortak değerimizdir. Vatanımız gibi ortak değerimizdir. Ordu da bizim ortak değerimizdir. Hepimizin çocukları orduya gider. Askerlik yaparlar orada. Şehit olurlar, anneleri ellerine kına yakarlar. Davulla zurna ile göndeririz çocuklarımızı” diye konuştu.

“Bana ‘neden 1 ay diyorsun, 24 saat içinde o 50 milyon doları ben veririm’ dedi”


Tank palet fabrikasının 50 milyon dolarlık borcunu 24 saat içinde ödeyebileceğini söyleyen bir iş adamının olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, “Tank palet fabrikasını neden götürüp başka bir orduya satıyorsun. ’50 milyon dolar para bulamadık onun için’ diyor. Söyledim miting meydanlarında. Tank palet fabrikasını Katar’a vermekten vazgeç, 1 ay içinde 50 milyon doları ben bulmazsam siyaseti bırakacağım, dedim. Aynı şeyi şimdi de söylüyorum ama süreyi kısaltıyorum. Çünkü geçen yurt dışında ciddi bir servet sahibi olan, orada iş dünyasının önemli isimlerinden olan, fabrikası, mağazaları olan birisi telefon etti. Dedi ki ‘neden 1 ay diyorsun, 24 saat içinde o 50 milyon doları ben veririm’ dedi. Ben ülkemi seviyorum, ben bu ülkede yetiştim, bu ülkenin topraklarında yetiştim. Bu ülkenin havasını teneffüs ettim, suyunu içtim. 50 milyon doları ben veriyorum. Katar’a o fabrikayı vermesinler’. Şimdi söylüyoruz, vazgeçin diyoruz ama vazgeçmiyorlar. Neden vazgeçmiyorlar?, Neden satıyorlar? Hangi gerekçe ile satıyorlar?” diye konuştu.

Konuşmanın ardından Mahmudiye ilçesine giden Kılıçdaroğlu, buradaki ziyaretinin ardından Eskişehir'den ayrıldı.

05 Eylül 2019 Sakarya- Güncel --- Okunma

Muhabir Hüseyin Can İğdir

medyabar.com son bir ayda 2.940.703 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

06

Y.t - Aldığım istihbarat Cem Uzan’ın üzerindeki yakalamaların kaldırılıp Türkiye’ ye gelebilme karşılığında bu parayı ödeyeceği doğrultusunda..

Yanıtla . 5Beğen . 3Beğenme 06 Eylül 12:32
03

Andımız - 400 milyonluk makam uçağı alan devlet, 50 milyon mu bulamayacak. Hikaye amaç yandaşa peşkeş

Yanıtla . 6Beğen . 1Beğenme 06 Eylül 11:11
02

MURAT - yurtdışındaki şahıs 50 milyonu 24 saatte verecekte karşılığında ne istedi onu söyle.50 milyonluk riski özel şirketler rahat rahat alır fakat 50 milyonluk risk devlet kadroları için ciddi bir rakamdır ve bunu sizde çok iyi biliyorsunuz sayın kılıçdaroğlu..Akp seçmeni bunun bilincinde lakin sizin şu saptırmalarınız 17 yıldır akp ye kazandırıyor.Sonuçta koyun dediğiniz insanların oylarını alarak iktidar olabilirsiniz.Şuanki zihniyet ve eleştrilerle değil...

Yanıtla . 5Beğen . 11Beğenme 06 Eylül 09:14
05

Şeker - @MURAT 02 nolu yoruma cevabı: Akape seçmeni hiçbirşey in farkında değil. Akape yıllar önce koça 500 milyon dolar hibe etti tankı yap diye sonuç yapamadı tank palet işçisi otokara gitti ve yaptı. Şimdi devletin tüm imkanlarını bmc ye sundu aklınızın alamayacağı kadar para verdi ve aklınızı. Alamayacağı kadar para kazandıracak. Bu kişilere verilen hibeden sadece devletin bu fabrikasına 50 milyon dolar verse bu fabrikada işçiler neler yapar neler. Ama sizlerde hazımsızlık var, çekememezlik var. Takılmışsınız işçi maaşına. O fabrikanın ülkeye kazandırdığı parayı bir hesap edin sonra bu fabrika neden özelleştirilmesi istiyor ondan sonra yorum yapın. Harb iş sendikası orada gidin ve bu fabrika ülkeye ne kadar para kazandırıyor öğrenin sonra oturup düşünün.

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 06 Eylül 11:23
01

Şeker - Olay parasızlık değil, daha çok nasıl milletten çalarım, servetine daha ne kadar para katarım. Ve akapenin bu devlet fabrikalarını özelleştiren kansızlar yarın birgün çalışacak 1 fabrika kalmadığında sizleri de göreceğiz.

Yanıtla . 30Beğen . 22Beğenme 05 Eylül 23:44Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?