Kaçak elektrikte ölümcül tehlike uyarısı

SEDAŞ  Yönetim Kurulu ve İcra Başkanı Dr.Necmi Odyakmaz, ''Kaçak elektrik kullanımı ülke ekonomisine zarar veriyor. Can ve mal güvenliğini de tehdit ediyor. Ülke kaynakları ile üretilen enerji miktarının kayıt altına alınmasını ve ekonomiye kazandırılmasını sağlamak için mücadelemiz devam ediyor.'' dedi.

Hüseyin Can İğdir
Hüseyin Can İğdir Tüm Haberleri
+1
Haber albümü için resme tıklayın

BAŞARILI MÜCADELEYE DEVAM

2009 yılından bu yana Sakarya Kocaeli Bolu ve Düzce il ve ilçelerinde elektrik dağıtım faaliyetlerini özel şirket statüsünde sürdüren SEDAŞ enerjinin verimli kullanılması konusunda toplumsal ve sosyal sorumluluk bilinci ile hareket etmeye özen gösteriyor. SEDAŞ 2018 yılında gerçekleştirdiği başarılı mücadelesini 2019 yılında da sürdürmeye devam ediyor. SEDAŞ ekiplerinin sahada kaçağa göz açtırmamak için yaptıkları mücadele aldıkları önlem kaçak tespitleri bu başarıda etkili oluyor. SEDAŞ ekiplerinin kaçak tespitleri ve bunların tutanakla takip sistemine işlenmesi ülke kaynakları ile üretilen enerji miktarının kayıt altına alınmasını ve ekonomiye kazandırılmasını sağlıyor. Kaçak elektrik kullanımının önüne geçmek amacıyla çalışmalar yapan SEDAŞ denetim ve takip sonucu tespit edilen kaçak elektrik kullanımını ortadan kaldırmaya yönelik sahada gerekli aksiyonların alınmasını ve kapsamlı mücadele çalışmalarını sürdürüyor.

SEDAŞ KAÇAK ELEKTRIK KULLANIMININ TESPITI IÇIN SÜREKLI SAHA DENETIMLERI YAPIYOR

Yaptığı çalışmalarla kaçak elektrik kullanım oranını düşüren SEDAŞ 2018 yılında hedeflerini gerçekleştirdiği gibi kaçak elektrik kullanımının tespiti ve ortadan kaldırılması yönünde 2019 yılında da projelerini hayata geçirmeye devam ediyor. Sahada yaptığı çalışmalarla yasadışı elektrik kullanımını önleyerek yasaların uygulanmasını sağlayan SEDAŞ kaçak elektrikle mücadelesi sayesinde kaçak elektrik için hazırlanan düzeneklerden meydana gelebilecek kazaların önüne de geçecek aksiyonları almış oluyor. SEDAŞ ekipleri kaçak takibi aralıksız saha denetimleri yaparak kaçak elektrik kullanımlarını tespit ederken hayati risk yaratan durumları ortadan kaldırıyor. SEDAŞ tarafından sayaç tüketim kayıtları ve abonesiz kullanım veri analizleri de yapılıyor. SEDAŞ abone olmadan elektrik kullanımları  ölçü devresinden geçirilmeden yapılan bağlantıları ölçü devresine ve/veya sayaçlara müdahaleleri kayıt altına alarak yasal işlemlerin başlatılması yönünde aksiyon alıyor.

KAÇAK ELEKTRIK KULLANIMI ÜLKE EKONOMISINE CAN VE MAL GÜVENLIĞINE ZARAR VERIYOR

Kaçak elektrik kullanımının ülke ekonomisine zarar verdiğine dikkat çeken SEDAŞ  Yönetim Kurulu ve İcra Başkanı Dr.Necmi Odyakmaz bu durumun enerji verimliliği kaliteli elektrik kullanımının yanı sıra can ve mal güvenliği açısından da önemli olduğunun altını çizdi. Elektrik dağıtım şebekesinin ilgili bölgedeki abone sayısına göre tesis edildiğini kaçak elektrik kullanımının ise şebekedeki yükü artırarak elektrik kesintisi ve gerilim düşümü gibi olumsuzluklara neden olduğunu enerji de teknik kaliteyi olumsuz yönde etkilediğini belirtti. SEDAŞ  Yönetim Kurulu ve İcra Başkanı Dr.Necmi Odyakmaz Bölgede özellikle kırsalda fındık zamanı mevsimlik işçilerin barındırıldığı çadır ve şantiye gibi mekanlarda kaçak elektrik kullanıldığını tespit ediyoruz. Bu tür yerlerde tesisat yapısı teknik şartname ve standartlara uygun olmadığı için elektrik kaçağı yaşanıyor. Bu nedenle de elektrik akımına kapılma veya insanların ve hayvanların can güvenliği ile maddi hasar yangın riski ortaya çıkabiliyor.  dedi.

08 Eylül 2019 Sakarya- Güncel --- Okunma

Muhabir Hüseyin Can İğdir

medyabar.com son bir ayda 3.000.844 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?