“Adil olmayan bir devlet ayakta duramaz"

Saadet Partisi Sakarya İl Başkanı Fahrettin Abay, düzenlediği yazılı basın açıklamasıyla, Yeni adli yıl açılışı ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Abay yaptığı açıklamada, 

"Türkiye’nin adalet karnesini gözler önüne sererek, Adli yılın çelişkilerle başladığına vurgu yaptı ve açıklamasına şöyle devam etti: “Adli yıl açılışı adalet birimleri içinde olması gerekirken yine Külliye’de gerçekleşti. Ne yazık ki adalet bugün ülkemizde en çok yara alan kurum oldu. Son zamanlarda verdiği mesajlar Sayın Cumhurbaşkanı’nın da adaletteki sıkıntıların farkına vardığını gösteriyor.” dedi.

 Adalet Hasmının bile hakkını gözetmektir

 İl Başkanı Abay, 15 Temmuz’dan sonra başlayan süreç ile birlikte adeta at izi it izine karıştığını, suçlu suçsuz ayrımı yapılmadan birçok insanın canının yakıldığını belirterek, “Adalet öç almak değildir. Hasmının bile hakkını gözetmezsen orada adaletin varlığından bahsedemezsin.  Bakınız defalarca dile getirdik bir devlet adalet ile kaimdir. Adil olmayan bir devlet ayakta duramaz. Zayıfın ezildiği güçlünün korunduğu bir adalet sisteminde bir ülkenin huzur bulması mümkün değildir. Bu sebeple başta KHK mağdurları olmak üzere ülkemizde mağdur edilen her kesimin mağduriyetlerinin giderilmesini temenni ediyor. Ebetteki biz suçluların hak ettiği cezaları almalarını istiyoruz. Ancak adalet içerisinde” dedi.

 

10 Eylül 2019 Sakarya- Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.077.529 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?