Büyükşehir vergi borcuna karşılık maliyeye arsa verecek

Büyükşehir Belediyesi vergi borcuna karşılık Adapazarı ve Serdivan Belediyesi sınırları içerisindeki arsaları Hazine ve Maliye Bakanlığına verme kararı aldı..

MEDYABAR.COM: -Büyükşehir Belediye milyar lirayı bulan vergi borcu yükünden kurtulmak için çareyi büyükşehir belediyesine ait arsaları maliyeye vermekte buldu.
Büyükşehir Belediye Meclisinin haftabaşı yaptığı toplantının gündem maddeleri arasında yer alan devire göre Büyükşehir Belediyesi  Adapazarı ve Serdivan Belediyesi sınırları içerisinde, bulunan büyükşehir beldiyesine ait arsalardaki hisselerin  vergi borcuna karşılık Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığına devri, devir ile ilgili işlemler için Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce  ve Büyükşehir Belediye Encümenine yetki verilmesine karar verdi.
Büyükşehir Belediyesininin 1.1 milyar lira borcu bulunuyor

11 Eylül 2019 Sakarya/ Adapazari- Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.077.463 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

04

Kamil - Al takke ver kulah. Madem vergi borcun var demekki bir gelir elde etmissin ve vergisi olusmus. Bu gelir nerde diye sormazlar mi adama. Hep en kolayini seciyorsunuz nasilsa sizin maliniz degil devletin mali verin gitsin. Sahi vergisi olusan bu geliri naptiniz yaaa. Siz hele bi onun bir aciklamasini yapsaniza.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 11 Eylül 14:15
03

kertenkele - Aynen dediğim gibi..Belediyelerde para olmadığı için başkanlar boş boş geziyor..Aşure ve fidan dağıtarak zaman geçiriyorlar...Bu haber ile, devlette para olmadığı tekrar tescillenmiş oldu..Devlet kurumu diğer devlet kurumu'na olan borcunu arazi karşılığı ödüyor..Arazi diyorum,çünkü maliye borcu arsa ile ödenecek kadar makul bir meblağ olamayacağı düşüncesindeyim.. Öte yandan maliye,parça parça arsa almak yerine satılması veya değerlendirilmesi daha kolay olan değerli arazileri tecih eder...Pekiyi,belediyeler',vatandaş'a olan borçlarını,vatandaş'ın belediye'ye olan borçlarından mahsup etme dışında, bu borçları nasıl ödemeyi planlıyorlar acaba? Seçim zamanı vaat edilen projelerin hayata geçmeyeceğini zaten hepimiz biliyorduk,şaşırmadık..Fakat diğer hizmetler nasıl görülecek? Yakında personel maaşlarının dahi zamanında ödenemeyeçek duruma gelinecek..Kısacası olan yine vatandaş'a olmaya devam edecek..Tünelin sonunda ışık gözükmüyor..Fakat vatandaş kemer sıka sıka ,kemerde sıkacak delik kalmadı..Hiçbir devlet yatırımı,,istihdam yok..Sadece terör ile mücadele odaklı bir idare mevcut..Eğer terör olmasın diyor isek,devlet insanların geleçeklerini garanti altına alması,vatandaşlarının hayatlarını idame edebilmesi için şartları iyileştirmesi şarttır.Aksi halde,ekonomisi bozuk olan ve işsizliğin yüksek olduğu,sosyal adaletin olmadığı bir ülkede,terör bataklığını kurutmak kolay olmaz..İçimizdeki 4 milyon suriyeliyi de bu çerçeve içerisinde göz önünde bulundurmak gerekir..Ülke her alanda giderek girdaba daha da yaklaşıyor..

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 11 Eylül 13:48
02

Ayhan - BELEDİYENİN ESNAFA BORCU NE OLACAK.ESNAF İFLAS ETMEK ÜZERE

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 11 Eylül 13:43
01

ismail - Yahu kıymetli kardeşim, bizi enayi yerine koyma, ne demek vergi borcu karşılığı arsa, vergi borcunu yapılandırırsın olur biter. O maliyeye vereceğin arsa nerede, kimlerin iştahını kabarttı. Maliye o arsayı kime devredecek. Pis kokular geliyor, pis kokular geliyor. Yine kepeklenecez Fakat şunu itiraf edelim ve kabul edelim siz bu işlerde uzmansınız vesselam.

Yanıtla . 13Beğen . 0Beğenme 11 Eylül 09:48Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?