Girişimsel radyolojik işlemler sayesinde hastalara büyük kolaylık

Özel Adatıp Hastanesi’nde tedavi olan 76 yaşındaki kadın hastaya Perkütan Kolesistostomi işlemi yapıldı.

Uygulanan tedavi ile ilgili bilgiler veren Uz. Dr. Ümit İpeksoy, “Tedavisi dış merkezde devam eden ve Girişimsel radyoloji polikliniğimize sevk edilen hastamızın safra kesesinde taşa bağlı tıkanıklık ve ciddi iltihaplanması vardı.  Hastamızın ileri derecede düzensiz diyabeti olması, ek kalp hastalıkları sebebiyle operasyona alınması mümkün olamadı. Vücudunda aşırı safra birikimi ve iltihaplanma olan hastamızın safra kesesine dışarıdan bir katater takılarak ve ultrason ile kontrollü olarak sadece bölgesel uyuşturma yöntemleri kullanılarak safra ve iltihap dışarı alındı. Genel durumu hızla düzelen hastamızın çok şükür hayati tehlikesi ortadan kalktı." dedi.

Özel bazı malzemelerle uygulanan bu ve benzeri tedavi yönteminde anjiyolarda kullanılan bazı kataterler, özel iğneler ve balonların hastalar için kullanıldığını ifade eden Uz. Dr. Ümit İpeksoy, “Ameliyat şansı olmayan bu hastamızın sorununu kısa sürede çözüme kavuşturduk.” dedi.

Hastaya uygulanan işlemin yaklaşık olarak 20 dakika sürdüğünü ve hastanın aynı gün bulgularının ciddi düzelme gösterdiğini ifade eden Özel Adatıp Hastanesi Radyoloji Uzmanı Uz. Dr. Ümit İpeksoy, girişimsel radyolojide hemen hemen tüm işlemlerde hastaların aynı gün taburcu olduğunu ve kliniklerinde 17 yıldır uygulanan bu yöntemle binlerce  hastaya hizmet verdiklerini söyledi.

12 Eylül 2019 - Kadın --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.940.703 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

04

Ndr - Dün akşam çocuğumu yüksek ateş şikayetiyle doktor a muayene ettirdim doktor çıkarken yanimda acili aradı çocuğa fitil atın dedi. Acilde dr göremedim sağlık personeli iki fitil atacağını söyledi bizim atıp atamayacagimizi sordu bizde kendisinin atmasını istedik fakat iki tane fitil ağır gelmezmi bir tane atılsa olurmu diye sorduğumuzda dr böyle uygun görmüş dediler. Çıkışta dr a iki fitil atıldığını söylediğimde çocuğa lağman yaptırmak zorunda kaldık. Adatıp acilde herkes kafasına göre takılıyor.

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 13 Eylül 08:14
03

Muhammed Emin Tekin - Ümit bey başarılarınızın devamını diliyorum. Ülkemizin sizler gibi ahlâklı hekimlere ihtiyacı var. Allah yolunuzu açık etsin.

Yanıtla . 11Beğen . 0Beğenme 12 Eylül 20:18
02

Saygın - Şehrimizde bu işlerin yapılıyor olması çok önemli. Ciddi bir hizmet. Teşekkürler

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 12 Eylül 19:53
01

Hamet - 76 yaşındaki hastaya normalde kimse bu işlemi yapmazdı. Başarılar. Tebrikler.

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 12 Eylül 12:48Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?