SAÜ'de atanan o isimleri daha yakından tanıyalım...

Sakarya Üniversitesi'nde geçtiğimiz günlerde 3 yeni isim çeşitli görevlere atanmıştı. Prof. Dr. Ahmet Özmen, Doç. Dr. Mehmet Barış Horzum ve Arş. Gör. Mikail Uğuş'u biraz daha yakından tanıyalım.

Haber albümü için resme tıklayın

Sakarya Üniversitesinde SAÜ çeşitli görevlere atamalar yapıldı.

Öğrenci Dekanlığını yürüten Prof. Dr. Ahmet Özmen Bilgisayar Araştırmaları ve Uygulama Merkezi BAUM müdürlüğüne atandı.

Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Mehmet Barış Horzum Uzaktan Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi UZEM ile Öğrenci Dekanlığı görevlerine getirildi.

İletişim Koordinatörlüğü görevini sürdüren Safiyye Nilüfer Pekşen Sakarya Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezine SESAM atanırken yerine İletişim Fakültesi İletişim Tasarımı ve Medya Bölümünden Arş. Gör. Mikail Uğuş göreve getirildi.

PROF. DR. AHMET ÖZMEN KIMDIR

Ahmet Özmen Kentucky Üniversitesinde yüksek lisans ve doktorasını dağıtık bilgisayar sistemleri alanında tamamladıktan sonra yurda dönmüş ve mecburi hizmetini Kütahya Dumlupınar Üniversitesinde yapmıştır. 2011 yılında Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde göreve başlayan Ahmet Özmen bir süre Dekan Yardımcılığı ve Rektör Danışmanlığı gibi görevlerde bulunmuştur. Ahmet Özmene 2015 yılında Sakarya Üniversitesinde bir öğrenci dekanlığı birimi kurulması görevi verilmiştir. 2015 yılından beri öğrenci dekanlığı görevini yürüten Prof. Dr. Ahmet Özmen Bilgisayar Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğüne atanmıştır.

DOÇ. DR. MEHMET BARIŞ HORZUM KIMDIR

1979 yılında Afyonkarahisar İli Dinar İlçesinde doğmuş olan Horzum 2001 yılında Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesinde lisans eğitimini tamamlamıştır. Horzum Eğitim Fakültesinin ilk mezunlarından biridir. 2001 yılında Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesinde araştırma görevlisi olarak göreve başlamıştır. Yüksek lisansını 2003 yılında SAÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Anabilim Dalında doktorasını 2007 yılında Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünde Eğitim Teknolojisi alanında tamamlamıştır. Doktora sürecinde Ankara Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezinde görev almıştır.

2014 yılında Doçent unvanını alan Horzum 2007 yılından bu yana SAÜ Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Bu süreçte SAÜ Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdür Yardımcılığı Eğitim Fakültesinde Dekan Yardımcılığı görevlerini yerine getirmiştir. 2012 yılında 9 aylık yurt dışı araştırma amacıyla Almanya Heidelberg Eğitim Üniversitesinde bulunmuştur. Uzmanlık alanları arasında eğitimde teknoloji kullanımı Öğretim tasarımı uzaktan eğitim ve teknolojinin olumsuz etkileri bulunmaktadır. Doç. Dr. Mehmet Barış Horzumun farklı dergilerde yayınları hakemlikleri ve editörlükleri bulunmaktadır. Dr. Horzum evli ve iki çocuk babasıdır.

ARŞ. GÖR. MIKAIL UĞUŞ KIMDIR

1984 İstanbul doğumlu olup ilk ve orta öğrenimini burada tamamladı. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinde yüksek lisans eğitimini Galatasaray Üniversitesi Medya ve İletişim Çalışmaları bölümünde tamamladı.

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünde doktora eğitimini sürdürmekte olup yayımlanmış üç kitabı ve çeşitli dergilerde makaleleri vardır.

Evli ve iki çocuk babası olan Uğuş İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

# SAÜ ATAMALAR İLE İLİŞKİLİ:

12 Eylül 2019 Sakarya/ Serdivan- Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.031.053 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?