Uğur Okullarında veli toplantısı

Sakarya Uğur Okulları yeni  eğitim öğretim yılı nedeniyle çalışmalarına başladı.Bu kapsamda,okulun eğitim kadrosu düzenlenen törenle velilerle tanıştırıldı.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

Toplantı İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başladı. Toplantıda konuşma yapan Uğur Okulları Kurucu Müdürü Yavuz Müftüoğlu, konuşmasına çocuklarını Uğur okullarına gönderen velileri tebrik ederek başladı, "Eğitim alanında yarım asırdan fazla tecrübeye sahip ; 3 kıtada ,8 farklı ülkede ,5 üniversite ,4 akademik merkez,4 dil okulu ,110 Uğur Okulu,127 Bahçeşehir Koleji bulunan ,başarılarla dolu bir 50 yılı geride bırakan Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumlarına ait Sakarya Uğur Okullarını seçtiğiniz için sizleri kutluyorum.

Sayın Velilerimiz, bildiğiniz gibi yaşam sonsuz bir değişim içinde sürerken yüzyılımızı belirleyen bilim, teknoloji ve diğer yaşam etkenleri dünyayı sürekli yenilemektedir. Böyle bir dünyada toplumca yaşamın hızını yakalamak ,her alanda öne geçmek, daha yüksek yaşam düzeylerine ulaşarak daha güvenli ,daha sağlıklı, daha mutlu olmak istiyoruz. Biz Sakarya Uğur Okulları öğretmenleri, daima bu ulusal hedefe ulaşmak için sizlere hizmet ettik ve hizmete hep aynı  kararlılıkla devam edeceğiz.

Bizler, eğitimin  insanı toplumsal hayata, geleceğe hazırlayan ve bir toplumun yaşam düzeyini belirleyen en önemli dinamiklerin başında geldiğini iyi biliriz. Önümüzdeki zorlu yarışın sert rekabet ortamında ulusça başarılı olmamızı sağlayacak en önemli gücün ve zenginliğin, sahip olduğumuz genç nüfus olduğunun; bu büyük potansiyeli eğitip küresel çapta nitelikli elemanlar haline getirmeye, yani eğitmeye mecbur olduğumuzun da bilincindeyiz.Eğitimin yasak savma zihniyetiyle yapılması, sıradan ve niteliksiz olması gibi köhne bir anlayışın bizim kurumumuzda hiçbir zaman yeri olmamıştır ve bundan sonra da olmayacaktır.Bizler daima her çocuğun kaliteli eğitim görme hakkına sahip olduğuna inandık. Çocuklarımızın ve gençlerimizin önce iyi insan olmalarını, erdemli olmalarını, ulusal kültürümüzü ve uygar insanlığın değerlerini özümseyip içselleştirerek ve evrensel dünya vatandaşlığı düzeyine ulaşmalarını amaçladık.Sekiz öğretmen tarafından kurulan Sakarya  Uğur Okulları 19 yıldır bu inançla çalıştı, bundan sonra da aynı inançla çalışmaya devam edecektir" ifadelerini kullandı.

16 Eylül 2019 Sakarya- Eğitim --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.982.770 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?