Özkoç: 'Kılıçdaroğlu hem PKK’nın, hem IŞİD’in hedefidir.'

CHP Linç Girişimini Araştırma Komisyonu Başkanı, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç ve komisyon üyelerinden Ankara Milletvekili Murat Emir ve Avukat Umut Akdoğan, belgeselin tanıtımına ilişkin Genel Merkezde basın toplantısı düzenledi.

CHP Grup Başkanvekili Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik linç girişimiyle ilgili rapor ve belgeselin, organize linç girişimini tüm boyutlarıyla ortaya koyduğunu belirterek, “Genel Başkanımız ülkemizde terör örgütlerinin, halkın barış ve kardeşliğinin karşısında olanların, kutuplaştırmak isteyenlerin hedefinde yer almıştır. Hem PKK’nın, hem IŞİD’in, hem İçişleri makamını işgal eden kişinin tehdit ve hakaretlerinin hedefidir” dedi

CHP Linç Girişimini Araştırma Komisyonu Başkanı, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç ve komisyon üyelerinden Ankara Milletvekili Murat Emir ve Avukat Umut Akdoğan, belgeselin tanıtımına ilişkin Genel Merkezde basın toplantısı düzenledi.

Özkoç, 21 Nisan 2019 tarihinde Çubuk’un Akkuzulu Köyü’nde, şehit cenazesinde, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na organize bir linç girişiminde bulunulduğunu belirterek, raporda yer alan belgeler ve belgeseldeki görüntülerin gerçeği tüm boyutlarıyla ortaya koyduğunu söyledi.

Özkoç, özetle şöyle konuştu:

“21 Haziran 2019 tarihinde, Ankara’nın Çubuk Akkuzulu Köyü’nde bir şehit cenazesinde Genel Başkanımıza, yani Ana Muhalefet Liderine organize bir linç girişimi gerçekleştirilmiştir. Aradan geçen 6 aylık bir sürede herhangi bir iddianame hazırlanmamıştır. Açık eylem, kanıt, delil ve itiraflara rağmen tek bir tutuklu sanık bulunmamaktadır. Biz hazırladığımız linç girişimi raporu ve belgeselini delil niteliğinde savcılığa sunduk. Mecliste tüm grubu bulunan milletvekillerine gönderdik. Barolar, meslek örgütleri başta olmak üzere sivil toplum örgütlerine ulaştırıyoruz. İngilizce ve Fransızca çevirisini tüm dünyadaki muhataplarına gönderiyoruz.

Olayda, suçlular açık bir şekilde korunmaktadır. Bunun da ötesinde suç ve suçlu yüceltilmeye çalışılmaktadır.

“AMACIMIZ HAKİKATİ ORTAYA KOYMAK”

21 Nisan 2019’da; Çubuk’ta olay yerinde çekilmiş olan polis, jandarma kayıtları, partimizin ve basın mensuplarının çektiği görüntüler ve bölgedeki cep telefonu kayıtlarını, adli bilirkişi ve görüntü uzmanlarıyla inceledik, farklı açılardan onlarca görüntüyü taradık. Elde ettiğimiz bulguları kamuoyuyla paylaşıyoruz. 43 dakikalık bu belgesel çalışmasında şehidimizin cenazesinde teamüllere, devlet yönergelerine uymayan düzeni, tek bir güvenlik koridorunun bulunmayışını, kalabalık içindeki grupları işaretleriyle yönetenleri, Genel Başkanımızı kimlerin nasıl takip ettiğini, cenaze konvoyunda atılan taşları, sopaları, demir çubukları göreceksiniz. Genel Başkanımızın bulunduğu evin çatısına çıkanları, arka kapıyı kırmak isteyenleri, camları taşlayanları görecek, “evi yakın, kanını akıtın” çağlıklarını duyacaksınız.

Bunlar, savcılık kayıtlarına göre en az 700 güvenlik görevlisinin bulunduğu bir köyde, devlet protokolünün yer aldığı bir şehit cenazesinde gerçekleştirildi. Genel Başkanımıza yönelik organize linç girişimi, bu belgeselde tüm çıplaklığıyla kesitler halinde ortaya konmuştur. Hazırladığımız rapor ve bugün kamuoyuna açıkladığımız belgeselin amacı, ülkemizde suçun ve suçlunun övüldüğü, adaletin yok edildiği bir süreçte hakikati ortaya koymaktır. Bu hakikat, bir adalet beklentisi değildir. Yürüttüğümüz adalet mücadelesinin bir parçasıdır.

 “PKK, IŞİD’İN DE HEDEFİNDEYDİ”

 Peki, neden Kılıçdaroğlu?

Kılıçdaroğlu bugün siyasetinde; tüm terör örgütlerinin, halkın barış ve kardeşliğinin karşısında olanların, toplumu bölmek, kutuplaştırmak isteyenlerin hedefindeki isimdir.

Genel Başkanımız Artvin Şavşat’ta PKK kurşunlarına hedef olmuş, ne yazık ki, bu saldırıda askerimiz Er Fatih Çaybaşı şehit düşmüştür. Kendisine Allah’tan rahmet diliyoruz.

Adalet Yürüyüşü sırasında IŞİD’ın ‘yalnız kurt’ saldırısının hedefi haline gelmiştir. Saldırganlar IŞİD üyesi olduklarını, Genel Başkanımızın üzerine minibüsü sürerek öldürmek istediklerini itiraf etmişlerdir. Buna rağmen adam öldürmeye tam teşebbüsten beraat etmişlerdir. Mahkeme bu itirafı; Kılıçdaroğlu’na uzak mesafedeydiler, teşebbüsleri sonuç doğurmadı, yani öldüremediniz Kılıçdaroğlu’nu diyerek sadece örgüt üyeliğinden suçlu bulmuşlardır.

Ve son olarak İçişleri Bakanı sıfatı taşıyan, koltuğu işgal eden bir kişinin tehdit ve hakaretlerinin hedefinde de yer almıştır.

“BÖYLE BİR LİDERE TAHAMMÜLLERİ YOK”

Peki neden Genel Başkanımız? Çünkü Genel Başkanımız doğruları dile getiriyor. 8 milyon işsizi, ağaç kabuğu yemeye mahkum edilenleri, tek bir iddianame hazırlanmadan yıllarca cezaevinde adalet bekleyenleri, borcundan ötürü canına kıyanları, yatağa aç giren çocukları, yıllarca eğitim alıp bakanlık kapısında atama bekleyenleri, hakkı yenilenleri, bitirilen tarımı, Katar ordusuna peşkeş çekilen Tank Palet Fabrikamızı Genel Başkanımız dile getiriyor.

Kemal Kılıçdaroğlu hak, hukuk, adalet mücadelesi veriyor. Mazlumun yanında, haklının yanında yer alıyor. Bu vatanın her yurttaşını demokrasi, barış, kardeşlik umuduyla kucaklıyor. İşte buna tahammülleri yok. Halkın dayanağı, umudu olmuş bir lidere, başka bir hayatı kurabilecek insanlara tahammülleri yok. Bu yüzden hem PKK’nın, hem IŞİD’in, hem İçişleri makamını işgal eden kişinin tehdit ve hakaretlerinin hedefi oluyor.

Bunun peşini asla bırakmayacağız. Hak, hukuk ve adalet mücadelemiz sonsuza kadar devam edecektir.” 

18 Eylül 2019 Sakarya/ Adapazari- Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.988.285 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

07

Fato - O harika kroşeyinin sahibinin elinden öperim Saygılar dayı..

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 20 Eylül 14:23
03

Murat - PKK nın hedefinde mi?? Imamoğlunun yanındaki kaftancıoğlu nedir peki? İnsan aklıyla oynamayın sayın özkoç

Yanıtla . 3Beğen . 1Beğenme 19 Eylül 08:16
05

Muhammed - @Murat 03 nolu yoruma cevabı: ... MURO SİZDEN ALA ÖRGÜTÇÜMÜ VAR BAK TRT YE BİLE 74 ASKERİMİZİN KATİLİNİ ÇIKARTIP KENDİNİZE OY İSTETİYORSUNUZ. YÜZSÜZ YÜZSÜZ İFTİRA ATMAK SİZİN AĞZINIZA YUVA YAPMIŞ.. AMAAAA ALLAH C.C. BÜYÜK MAHŞERDE HESABINIZ CETİN

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 19 Eylül 10:53
02

teknik54 - Nasıl oluyor da darp eden hainler dışarıda. Bir gün delinin biri çıkıp soyluya veya Erdoğan a yumruk atsa ne olacak. Ülkeyi hukuksuzlukla nereye götürmek istiyorsunuz.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 19 Eylül 08:10
01

Tarhan - Pkk niye hedefe koysun kendisi de pkk lı zaten .

Yanıtla . 6Beğen . 4Beğenme 18 Eylül 21:08
06

Muhammed - @Tarhan 01 nolu yoruma cevabı: TARHANAYA BAK TARHANAYA KOKMUŞ

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 19 Eylül 10:54
04

Esed - @Tarhan 01 nolu yoruma cevabı: Duduk..tarhana trt osman apo ocalan..haydi onunden ye

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 19 Eylül 09:28Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?