Isır," Eski Belediye Başkanı partinize geçerken neredeydiniz?"

Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İl Başkanı Erdoğan Isır, Eski Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu döneminde yapıldığı ortaya çıkan konular hakkında açıklamalarda bulundu. Isır, Eski Belediye Başkanının ve Eski Ak Parti İlçe başkanının dönemlerinin incelenmesi gerektiğini belirtirken," Eski Belediye Başkanı partinize geçerken ya da bir önceki dönem aday gösterilirken neredeydiniz" diye sordu

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı'nın Eski Belediye Balanı Mehmet İspiroğlu dönemi ile ilgili araştırmalar yaptırmış, raporda hayali kerste ve yakıt alımı yapıldığı, akraba firmalara yüklü miktarda para aktarıldığı ortaya çıkmıştı.

 Karasu eski Blediye Başkanı Mehmet İspiroğlu'da mevcut belediy ebaşkanının başarızılığını başkalarını usçlayarak örtmeye çalıştığını söylemişti.

Ülke gündeminde de geniş yer tutan bu olayla ilgili CHP'de açıklamalarda bulundu. CHP Sakary aİl Başkanı Erdoğan Isır yaptığı açıklamada, "Karasu İlçesinde bunca olaylar meydana gelirken suspus olanlar bugün gündemi başarısızlıkları ortaya çıkmasın diye değiştirmekte ve beraber yapılanları birilerinin üzerine atma çabasındadırlar.Karasu Belediyesi peşkeş çekilirken susanlar bugün sorgulayıcı olmaya başlamışlar. Karasuda ihaleler yapılırken nerdeydiniz, şuan ki Belediye Başkanı kaç yıldır ilçe başkanlığı yapıyor. Eski Belediye Başkanı partinize geçerken ya da bir önceki dönem aday gösterilirken neredeydiniz. Sadece bir ihalede 20 milyon haksızlık iddia ediliyor. Konu olan ihale şişirme fiyatlar ve eksik yapıldığı iddia ediliyor" dedi.

Kış döneminde belediyening gelilerinin azalacağını söyleyen Isır, belediye çıkmaza girdikçe eski defterleri karşıtıracağını kaydetti,"Siyasetçiler değil, seçmen sormaya başladı biri çalarken siz görmekteydiniz neden bir şeyler yapmadınız?O zaman ailevi konulardı peki şimdi ne değişti?Ülke gündemine konu olan Belediyelerde hırsızlıklar ve israf olayları bizleri şaşırtmadı. Yıllardır Karasu İlçemizde olanları söylüyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi Karasu Örgütü her platformda Belediyede olan yanlışlıkları dile getirdi, bizler dile getirdik. Bu günlerde yaşadıklarımız ise Tam bir siyasi hırsızlık ve kılıf ayarlama. Mahkemeye konu olan ihale komisyon başkanına da dava açılmaması ayrı bir iddiadır" ifadelerini kullandı.

Eski belediye başkanı ve eski Ak Parti ilçe başkanının dönemlerinin incelenmesi gerektiğinin altını çizen Isır, konunun takipçisi olacakları belirtti. 

 

                                                         

19 Eylül 2019 Sakarya- Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.979.239 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Yavuz - Gündemin peşinden gitme gündemi belirle sayın başkan. Zaten muhalefet yapamıyorsun yaptığında da dişe dokunur bir söz söyle. Laf ola beri gele...

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 22 Eylül 14:31Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?