Uğur Okullarından büyük başarı

2019-2020 eğitim öğretim yılına büyük bir heyecan ile başlayan Özel Sakarya Uğur Ortaokulu 7 Eylül 2019 Cumartesi gerçekleşen Uğur Tanı Sınavı (UTS) ile rakiplerini büyük bir farkla geride bırakarak birinciliği elde eden iki öğrencisinin gururunu yaşıyor.

Haber albümü için resme tıklayın

Mutlu bir nesil yetiştirme felsefesi üzerine kurulu Uğur Okulları, akademik eğitim programını, 44 ilde 51’ i kampüs olmak üzere 137 okulunda sürdürüyor. Uğur Okullarında eğitim gören her bir öğrencinin “5 Dil 2 Beceri” anlayışıyla önce ana dilini, en az bir yabancı dili, bilimin dili matematiği, teknolojinin dili kodlama, robotik ve STEM’i ve davranış dilini en iyi şekilde öğrenmeleri amaçlanır. Öğrencinin potansiyelinin ortaya çıkartılarak hedefledikleri bir üst okulu kazanmaları sağlanır. Uğur Okulları, öğrencilerin ilgi alanlarını ve yeteneklerini keşfederek, sorgulayan, araştıran, üreten mutlu nesiller yetiştirmeyi amaçlıyor. Bu anlayış ile yarım asırdır devam eden akademik başarı geleneğini hız kesmeden sürdürmenin gayreti içerisinde.

Sınavlara hazırlıkta öncü eğitim kurumlarından biri olan Uğur Okulları; öğrencilerini akademik, sosyal, bilişsel ve psikomotor becerileriyle bir bütün halinde geliştirip yetiştirmeyi hedeflemekte. Güncel öğrenme modellerini benimseyen Uğur Okullarının deneyimli öğretmenleri öğrencilerinin öğrenmelerini gerçekleştirebilecek tüm faaliyetleri titizlikle yerine getirmekte. Uğur Okullarında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenmiş usul ve esaslara göre yapılan ulusal sınavların yanında, liseye giriş sınavlarına hazırlık amacıyla farklı sınav türleri de uygulanmakta. Önceden belirlenmiş bir program çerçevesinde düzenlenen bu sınavlar ile öğrencilerin akademik başarısı, öğrenme düzeyindeki gelişme ve değişimler sürekli olarak izlenip  takip altında tutulmakta. Uygulanan sınavlar: Uğur Bursluluk Sınavı (UBS), Akademik Gelişimi İzleme Sınavı (AGİS), Liseye Giriş Deneme Sınavı (LGS), Genel Başarı Sınavı (GBS) ve Uğur Tanı Sınavı (UTS). Bunların yanında yabancı dil sınavları da uygulanmakta. Yabancı dil eğitimi ile öğrencilerin sosyal iletişimini destekleyen, dünyaya bakış açılarını genişletecek projeler üretilmesine özen gösterilerek öğrendikleri yabancı dili okullarında aktif kullanabilme imkanı yakalayan öğrenciler, çok dilli ve çok kültürlü bireyler olarak yetiştirilmekte.

2019-2020 eğitim öğretim yılına büyük bir heyecan ile başlayan Özel Sakarya Uğur Ortaokulu 7 Eylül 2019 Cumartesi gerçekleşen Uğur Tanı Sınavı (UTS) ile rakiplerini büyük bir farkla geride bırakarak birinciliği elde eden iki öğrencisinin gururunu yaşıyor. Ortaokul beşinci sınıf öğrencisi Tunahan Çelik 1775 öğrencinin ve altıncı sınıf öğrencisi Kerem Gürcan 1450 öğrencinin katıldığı UTS’de birinci olmanın mutluluğunu yaşadı. Sakarya Uğur Okulları eğitim yolculuğunda başarılarına başarı katarak isimlerini altın harflerle zirveye yazdırmaya devam edecek.

19 Eylül 2019 Sakarya- Eğitim --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.000.844 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?