Lüks otelde bir garip haciz işlemi

Erenler’de faaliyet gösteren bir otelde haciz yaşandı.Aynı kişiye ait olan otelin mülk sahibi konumundaki şirket, borçlu gösterdiği otel işletmesini icraya verdi. İcra ise sadece oteli kiracısı olan Spa& Fitness salona yapıldı.

Büyütmek için resme tıklayın

Erenler’de faaliyet gösteren  bir otelde yaşanan haciz, kafaları karıştırdı. Aynı kişiye ait olan otelin mülk sahibi konumundaki şirket, borçlu gösterdiği otel işletmesini icraya verdi. İcra ise sadece oteli kiracısı olan Spa& Fitness salona yapıldı.

MAHKEME DEVAM EDİYOR

Otelin Spa&Fitness salonunu işleten Dream Spa&Fitness Sakarya Şubesi Mesul Müdürü Figen Kahramanoğlu, “Biz burayı kiraladıktan 6 ay sonra bize tebligat gönderdiler ve çıkmamızı istediler. O zamandan beri biz bu firma ile mahkemeliğiz. Mahkeme halen devam etmektedir. 2 yıldır mahkemeden sonuç alamayınca, İşletme sahibimizi otelin genel müdürü arayarak ‘Sen göreceksin Ağustos ayında bütün eşyalarını doldurtup apar topar göndereceğim’ diyerek gözdağı vermişti. Ağustos ayı olmadı ama  Eylül ayında dediğini yaptı. Bir şekilde bizi buradan çıkarmaya çalışıyor” dedi.

Kahramanoğlu, çıkartılma gerekçelerinin ise Spa’nın kazanmasına bağlayarak; “Burayı otel kendisi işletmek istiyor. Otelin mülkünün de işletmesinin de sahibi aynı.  Ama sanki bunlar iki farklı firmaymış gibi mahkemede hakimi yanıltıyorlar. Güya Otel’in sahibi olan şirketin, otelin mülk sahibi olan şirkete borcu var ve mülk sahibi, otele borcuna istinaden icraya veriyor.  Ne hikmet se icrada geliyor otelin kiracısı olan bize haciz işlemi başlatıyor. Bir haftadır bizi buradan çıkarmaya çalışıyorlar. Koca otelin kafeteryası, odalar dururken bizden başlıyorlar” şeklinde tepki gösterdi.

“Güya otel burada mülk sahibinin kiracısı ve bizde alt kiracıyız” diyen Kahramanoğlu şunları söyledi;
 “Otele icra geldiği için, alt kiracının da sözleşmeleri düşüyor diye söylüyorlar . Ama burada mahkemeyi yanıltıyorlar iki firma ayrı değil, yöneticileri de sahipleri de aynı. Burada bir danışıklı döğüş yapılmış. İki ayrı firmanın borcu yüzünden icra gelmiş gibi gösterilmiş. Ve bizi buradan çıkarmanın hiçbir yolu olmadığını anlayan bu zihniyet, bizi buradan çıkarmanın yollarını bu şekilde bulduğunu sanıyorlar. Ve ne acıdır ki icra sadece sıpada olmaktadır. Otelin başka hiçbir kiracısına icra uygulanmamaktadır.

“DAVA AÇACAĞIZ”

Bize uygulanan bu gayri hukuk yöntemine karşı her iki firmaya, her iki firma avukatlarına, hem icra memurlarına bununla ilgili şikayette bulunacağız ve tazminat davası açacağız. Avukatlarımız şuan icrayı durdurmak için gerekçeli kararlar ile birlikte savcılığa başvuruyorlar. Bu icrayı durduramazsak bile mahkemeyi yanıltıcı belgelerle iş yaptıkları için suç duyurusunda bulunacağız. Yargıya güveniyoruz. Yargıyı yanıltanların gerekli cezayı almalarını istiyoruz.”

OTELDEN AÇIKLAMA YOK
Lüks oteldeki bu iddiayla ilgili olarak medyabar.com otel yetkililerine ulaşarak görüş almak istedi. Ancak geri dönüş olmadı..

20 Eylül 2019 Sakarya/ Erenler- Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.979.239 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

06

Sakaryalı - Seninde kimin adamı olduğun belli, patron yalakası seni , beğenmiyorsun burasını başkan memlekete git, bilgi sahibi olmayan sensin , ben mega varlık denen modern tefecileri iyi bilirim paranın nereden geldiğini , kimlerin haklarını yediklerini , nasıl otele konduklarını, müşterini bulsalar satıp gideceklerdi maksat vurgun vurmaktı , şimdi babasını koymuş işin başına çiflik gibi yönetiyorlar, fazla konuşursam , medyabarada para verip susturur bunlar, nasıl kaçak yapı yapmışlar ruhsat nasıl almışlar bir araştırsınlar bakalım cesur basın

Yanıtla . 4Beğen . 6Beğenme 23 Eylül 14:10
05

Celall54 - Şehir sanki paris de , şehrimize yakışmıyorlar yazmış. bilgi sahibi olmadan yorum yapmayın. detaylı yorum yapanlar belli ki spa işletmecisi ya da çalışanları. kimse ne olduğunu bilmiyor

Yanıtla . 5Beğen . 4Beğenme 23 Eylül 10:58
04

kertenkele - Ne olursa olsun,istenmediğin yerde durma...Sakarya'da 3-5 çakma sosyete gelerek spa yaptıracsk diye huzur olmayan yerde işin ne? Alsın spasını.............kendisi işletsin.Medyabar, otel isimi,yazmasan da,işletmeci ve otel duvarından hangi otel olduğu belli oluyor...Yırtma kendini..!

Yanıtla . 3Beğen . 12Beğenme 22 Eylül 07:39
03

Sakaryalı - Tabi otelin yöneticisi (yorumunuz kısıtlanmıştır) , istediğini alamayınca şimdi çıkartmak istiyor adamları, bu ırz düşmanı herifleri memleketimizde istemiyoruz yeter insanları sömürdüğünüz. Biri çıkıp o otelde neler oluyor açıklasın , nasıl icradan alındı ? Sahipleri kimler? Nasıl bu kadar acemice yönetiliyor ? Paralar nerden geliyor biri açıklasın artık şehrimize yakışmıyorlar

Yanıtla . 12Beğen . 12Beğenme 21 Eylül 19:32
02

Sabit - Ş.. yaptıkları sıpa iş yapıyor ya göz koydular mega varlığa ait anı otel grubu icra tamamen uydurma büyük firma para çok ama kaçtane çalışanı tazminat vermemek için bahane uydurup işten çıkardılar bir sürü çalışanı ile mahkemelikler müdürler babasının çifliği gibi grubu kurmuş karışını kardeşini akrabası yerleştirilmiş resepsiyondakiler ingilizce bilmiyor bir deneyin sorununuza sorun katarlar bahçivanı güvenlik diye çalıştırıyorlar müşteri gelmiş gelmemiş umurşarında değil ne düğün yapılır ne toplantı otel doluluk oranı rezalet çalışanların hakkını yedikleri yetmedi kiracılarına göz diktiler

Yanıtla . 16Beğen . 10Beğenme 20 Eylül 22:36
01

Gökhan U - o otel 1999 depreminde 48 kişiye mezar oldu.bu sebepten dolayı ne yaparsanız yapın kime devir yaparsanız yapın hayır gelmeyecektir.

Yanıtla . 13Beğen . 19Beğenme 20 Eylül 18:11Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?