İlk Ders Mübin Karagöz'den

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Teknoloji Fakültesi 2019-2020 güz döneminin ilk dersini isystems Endüstri Genel Müdürü Mübin Karagöz gerçekleştirdi.

+4
Haber albümü için resme tıklayın

Kongre Merkezi’nde gerçekleştiren etkinliğe Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Çay, Dekan Yardımcıları, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı. Türkiye’deki ve dünyadaki enerji sistemleri ve politikaları hakkında öğrencilere bilgiler veren Karagöz, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nden öğrenciler ile de çalıştıklarını belirterek, 3+1 ve 7+1 eğitim modelinin gerek öğrenciler gerekse kendileri için çok verimli bir model olduğunu söyledi.

Yabancı Dil Konusunda Kendinizi Geliştirin

Ulusal ve uluslararası birçok firma ve projede görev yapan Mübin Karagöz, “Dünyada Enerji Politikası” adlı bir sunum gerçekleştirdi. Genç mühendis adaylarına kariyer tavsiyelerinde de bulunan Karagöz, “İlk olarak iletişim ve dil konusunda kendinizi geliştirmeniz gerekiyor. Güzel konuşma ve hitabet konusunda kendinizi geliştirin. Bunun yanında yabancı dil çok önemli bir husus. Farklı farklı sektörlerdeki literatüre ulaşma konusunda özellikle İngilizce önem arz ediyor. İmkân ve zaman varsa İngilizcenin yanına mutlaka ikinci bir yabancı dili de eklemenizi tavsiye ederim. Enerji alanında İngilizcenin dışında Rusça ve Çinceyi tavsiye ediyorum” dedi.

Türkiye ve Dünyadaki Trendleri Yakından Takip Edin

Üniversiteye mesleğin ilk yılları olarak bakmakta fayda olacağını dile getiren Karagöz, “Üniversitede gördüğünüz temel derslerin her birisinin mesleki kariyerinizde çok faydası olacak. Problemlerle karşı karşıya kaldığınız zaman temelleri bilmeniz gerekiyor, bu sayede de insanların dertlerine çözüm bulmanız gerekiyor. Gördüğünüz derslerin hayata bakan farklı farklı birçok yönü var. Staj yapacağınız döneme kadar mühendislikle ilgili konuları özümseyin. Bunun yanı sıra kendi alanınızla ilgili Türkiye ve dünyadaki trendleri yakından takip edin. Önümüzdeki yıllarda enerji talebinde ve yetişmiş insan alanında artış olacak. Bu anlamda potansiyelleri yakından izlemek sizler için önemli olacaktır. Geleceğin en önemli enerjisi yeni nesiller ve onların ortaya koyacağı yenilikler olacak. Bunun için geçmişteki uygulama, tecrübe ve metotlara aşina olmak büyük bir önem taşıyor” ifadelerini kullandı.

Etkinlik Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Çay’ın Mübin Karagöz’e günün anısına teşekkür belgesi ve tablo takdim etmesiyle sona erdi.

23 Eylül 2019 - Eğitim --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.000.844 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?