“Muhalefet olarak sadece CHP var”

 CHP Adapazarı İlçe Başkanı Fatma Kurtuluş, Adapazarı’nda muhalefet adına sesi çıkan, her şeyden önce Adapazarı’nın çıkarını düşünen tek partinin CHP olduğunu söyledi.

CHP Adapazarı ilçe başkanı Fatma kurtuluş Adapazarı belediyesi meclis üyesi Haluk Akbay’ın hazırladığı çöp ihalesi ile ilgili ve çöp toplama ihalesi ile ilgili belediye yönetimin öne sürdüğü şartları ve ihale konusunda eleştirilere yöneltti. CHP Adapazarı ilçe başkanı Fatma kurtuluş” hepimizin malumu şudur ki bize düşen bir de denetleme görevi var ve partimiz bu görevini icra etmekte de kararlıdır. Her ne kadar diğer muhalefet partisi iktidarı bırakıp, “eleştirmekte acele ediyorsunuz biraz bekleyin” sözleriyle bizi eleştirse de iktidar partisi meclis toplantılarında konuşmamızı angarya olarak da görse partimiz Adapazarı halkı haricinde kimse tarafından beğenilme çabasında değildir. Bu manada Adapazarı’nda muhalefet adına sesi çıkan, her şeyden önce Adapazarı’nın çıkarını düşünen tek partinin CHP olduğu gerçeğini de belirtmeden geçemeyeceğiz. 25 yıl önce Adapazarı’nda Allah’ın suyunu parayla satıyorlar sömürüsü ile başlayan soygun düzeni ne yazıktır ki günden güne yerleşmektedir. Her seçimde kazanmanın sarhoşluğuyla mevcut iktidar her şeyi kendine mübah görmektedir. Kasaba zihniyetiyle yönettikleri şehir her geçen gün geçmişi mumla aramaktadır. Adapazarı’na hizmet; belediye kaynaklarını kıtı kıtına planlayarak harcamak, her kuruşunu hizmete döndürmektir. Adapazarlının cebine giren parayı yükseltmek, hayatına artı değer katmaktır. Adapazarı sorunları için bu şu kurumun işi, onun işi bunun işi diyerek topu taca atmak değil Adapazarı’nın dertleriyle dertlenmek bu sorunlara çözüm üretmektir.

25 yıldır derdiniz cebinize hizmet değil Adapazarı’na hizmet olsaydı bugün başka bir şehirde yaşıyor olurduk. Belediyesi ilçenin temizlik işlerini yapabilmek adına bir araç kiralama (ve bakım) ihalesine çıkmıştır. İhalede Adapazarı Belediye’sinin çeşitli nitelikteki en az 2017 model yılı olması şartı ile 60 adet çöp toplama/temizlik/hizmet aracı için öngördüğü kiralama bedeli, maliyet keşfi (kdv hariç) 48 milyon 176 bin TL dir. İhaleye katılan şirketlerin verdiği en düşük teklif ise (kdv hariç) 36 milyon TL (35 milyon 997 bin tl) dir. Bu araçların (60 aracın) 2019 modellerinin satın alma bedeli ise (KDV hariç) 21 milyon TL dir. Biz daha bu ilk ihaleyi kabul edilemez görürken Adapazarı Belediyesi işi bir adım daha öteye götürmekte bir beis görmemiştir. İhaleye katılan diğer şirketlerin itirazı sebebiyle ilk ihalenin neticelenmemesi üzerine Adapazarı Belediyesi ikinci bir ihale yapmıştır.

İlk ihalede 36 ay için 36 milyon TL (yani aylık 1milyon TL) teklif veren firma bu sefer 3ay için 3,3 milyon TL (aylık 1,1milyon TL) yani sadece 1 ay önceki teklifinden %10 daha fazla teklif vermiştir. Bu ikinci ihale davet usulü ile yapıldığından ilana çıkılmamıştır ki bu sebeple ihale şartlarını da bilmemekteyiz. Acaba katılımcılardan istenen araç şartları ilk ihale ile aynı mıdır? Bu konu ayrıca izaha muhtaçtır. Bu yeni ihale ile bir ay önce 36 milyon olan rakam (son teklifin 36 aya uyarlanması ile) 39,6 milyona çıkmış rant katlanmıştır. 21 Milyon TL ye bu araçları alsanız, (3 yıl içinde sigorta ve tamiratlar için en fazla toplam 2 milyon harcanacağı gerçeği ile) en düşük teklif esas alındığında; 36 milyonluk ihaleyi toplam 23 Milyon TL ye mal etseniz kalan 13 milyon TL yi Adapazarlının diğer eksiklerine harcasanız daha yararlı olmaz mı? peşkeş çekilen 13 milyon ile neler yapılır? Yarın (26.09.2019) 3 yıllık kiralama ihalesini yapacağınız 35 aracı satın alabilirsiniz. Cebinize de yaklaşık 7 Milyon TL para kalır.

Adapazarı’nda ulaşımın en sorunlu olduğu yenikentte her mahalleye (Korucuk-Camili-Karaman) 6 şar toplamda 18 sıfır otobüs kazandırabilirsiniz. Adapazarı’na eğitim salonları, sahneleriyle gerçek bir kültür merkezi kazandırabilirsiniz. Adapazarı’na yaz boyu konser, tiyatro vb etkinliklerin yapılacağı bir açık hava tiyatrosu kazandırabilirsiniz. Adapazarı’na 16 derslikli 2 adet okul yaptırabilirsiniz. 13.000 ilkokul öğrencisinin 1 yıllık eğitim masrafını karşılayabilirsiniz. 1700 engelli vatandaşımıza 3 tekerli motorsiklet alabilirsiniz. Yaklaşık 3500m2 lik kapalı alanı olan bir fuar alanı yaparsınız.

25 Eylül 2019 Sakarya/ Adapazari- Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.077.529 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

03

Mesut - doğrusun başkan. alışmışlar parmak kaldır parmak indire. Bu sehirde muhalefet olduğunu gösterdiniz. helal olsun

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 03 Ekim 00:10
02

Doğrucu - Bir sorum olacak ? neden size ait belediyelerde dönen dolapları örtbas etmek için yani gündemi değiştirmek için iftira dolu sözlerle konuşuyorsunuz? Artık yaptığınız siyaset ve amaçları kime hizmet ettiği kimleri finanse ettiği açık ve net! Neyse Allah ahirette bu yalan dolu sözlerinizin cezasını verir..saygılarımla

Yanıtla . 5Beğen . 1Beğenme 30 Eylül 19:58
01

Vatandaş - Siz ve partiniz hiçbir zaman doğru konuşmadınız ve Türk milletine hizmet etmediniz bu kadar net bir tablonuz var.!!!!

Yanıtla . 5Beğen . 1Beğenme 30 Eylül 19:50Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?