Figen Sakallıoğlu’nda MUN Etkinliği

FSALMUN’19 adındaki bu organizasyonla Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi, şehirdışından ve şehir içinden 122 öğrenciye ev sahipliği yaptı. Lise öğrencilerinin delege olup Birleşmiş Milletler Kurumlarını temsil ettikleri bir simülasyon olan Model United Nations (MUN) etkinliği büyük beğeni topladı.

+7
Haber albümü için resme tıklayın

Orhangazi Kültür Merkezinde yapılan açılışta konuşma yapan okul müdürü Melik Hayri  Çetinkaya “Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi’nde çalışmaya başladığım ilk yılımda böylesine güzel bir organizasyonun parçası olmak benim için büyük bir mutluluktur. Bu sebeple etkinlikte emeği geçen bütün öğrencilerime gönülden teşekkür ederim. Sizlerle gurur duyuyorum. 1950’li yıllardan beri düzenlenmekte olan bu konferanslar, öğrencilerimizin dünyaya bakış açılarını, dünya sorunlarını ele alış tarzlarını değiştirmekte, küresel problemler hakkında fikir sahibi olmalarına ve çözüm önerilerini rahatlıkla dile getirmelerine imkan sağlamaktadır. Resmi prosedür ve kurallara göre işleyen MUN aynı zamanda öğrencilerimizi geleceğe hazırlamaktadır. Ülkenizin fikirlerini ve politikalarını en iyi şekilde kavrayıp buna göre hareket etmenizi temenni ediyorum. Sevgili FSALMUN ekibi, 2 aydır canla başla çalıştınız, yoruldunuz. Fakat şimdi çalışmalarınızın meyvesini alma vakti geldi. Değerli delegeler, okulumuzda eğlenceli ve akademik başarısı yüksek vakit geçirmenizi temenni ediyorum. Katılımınız için hepinize teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.” dedi.

Model United Nations Konferansları, öğrencilerin kendilerini birçok yönde geliştirmesine olanak sağlıyor. Delegeler, kendi fikirlerini özgürce paylaşıp savunup küresel sorunlara dikkat çekerek, ortak bir çözüm bulmayı amaçlıyorlar.

 Öğrencilerin farklı kültürleri araştırmasını ön ayak olup, günümüz dünyası hakkında daha fazla bilgi sahibi olmalarını da sağlayan bu konferanslar, öğrencilere farklı kültürlerdeki fikirleri saygılı şekilde dinlemeyi ve tartışma ahlakını öğretiyor.

 FSALMUN’19, Bütün katılımcıların kişisel ve sosyal gelişimlerinin destekleyip, topluma yararlı bireyler eğitme amacı güdüyor. Haklarını tanıma, fikir ifade edebilme, liderlik etme ve grup çalışması gibi bilumum değerler kazandırmayı amaçlıyor.

 Okuldaki komite çalışmalarını ziyaret eden Erenler Kaymakamı Salih Karabulut, okul yönetimini ve öğrencileri böyle anlamlı bir konferans düzenlemelerinden dolayı tebrik etti.

26 Eylül 2019 Sakarya- Eğitim --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.935.331 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?