Arifiye’de altayapı çalışmaları devam ediyor

Arifiye Belediyesi’nin ilçede oluşan altyapı sorunlarını çözmek için gerçekleştirdiği çalışmalar devam ediyor.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

Sağanak yağışlarla birlikte oluşabilecek su taşkınlarını önlemek amacıyla, belediye tarafından cadde ve sokaklarda yağmur suyu kanalı çalışmaları başlatıldı. Belediye ekiplerinin tespitleri ve vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda gerekli görülen yerlere yağmursuyu kanalı çalışması yapılıyor.

YAĞMUR SUYU YOLLARDA BİRİKMEYECEK

Başkan İsmail Karakullukçu yaptığı açıklamada; ”İlçemizde 3194 Sayılı İmar Kanununun 18’nci madde uygulaması yaptığımız yerlerde oluşan planlı imar alanlarında hızlı bir yapılaşma söz konusu. Son üç yılda ilçe nüfusumuz hızlı bir şekilde artış gösteriyor. Yeni açılan yollarda yaptığımız alt yapı çalışmaları kapsamında, Arifbey Mahallesi’nde; İrfan Sokak, Rezzak Sokak, Yaman Sokak, Zerdali Sokak, Müge Sokak ve Azelya Sokak, Aşağı Kirazca Mahallesi’nde; 119’ncu Sokakta yağmursuyu kanal çalışması yapılıyor. Bu çalışmalarla sonbahar ve kış aylarında yağacak yağmurlarda, yollarda birikecek suların tahliyesi sağlanmış olacak. Hem, vatandaşımızı yağmur, çamurdan kurtarmış olacağız, hem de zemin sıvılaşmasının önüne geçerek, depreme karşı önlem almış olacağız. An itibarı ile, yeni açtığımız yollarda alt yapı çalışmalarını tamamlamadan, üst yapı imalatlarını başlatmıyoruz. Bu sayede, daha sonrasında yapılacak çalışmalar yüzünden asfaltın kazılması, ya da daha önceden yapılmış başka bir şebekenin zarar görmesi gibi durumların önüne geçiyoruz. Böylelikle kamu kaynakları da zayi olmuyor.
İlçemizdeki yağmursuyu kanalı çalışmaları, hazırlanan plan ve talepler doğrultusunda diğer mahallelerde devam edecek.” Dedi.

26 Eylül 2019 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.988.285 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?