Yavuz:'Tank Palet Fabrikası hiç endişe etmeyin, Katar ordusuna filan satılmış değildir.'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz: "Emin olun o ekonomik saldırılar boşa çıktı, bu faizler düşmeye başladı ya daha düşecek, dövizler bundan sonra son derece kontrol altına alınacak. Tank Palet özelleştirilmiş de değildir.'dedi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, "Emin olun o ekonomik saldırılar boşa çıktı, bu faizler düşmeye başladı ya daha düşecek, dövizler bundan sonra son derece kontrol altına alınacak." dedi.

Adapazarı Kültür Merkezi'nde (AKM) düzenlenen partisinin Adapazarı İlçe Danışma Meclisi Toplantısı'na katılan Yavuz, burada yaptığı konuşmada, AK Parti'nin kurulduğu günlerde yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklarla mücadele ettiğini söyledi.

Türkiye'nin söz konusu dönemde durumunun gerçekten içler acısı olduğunu aktaran Yavuz, "Batıyorduk, hatta batmıştık. IMF'ye olan borcumuzu ödeyemeyecek haldeydik biz. Belediyeler hiçbir şey yapamıyordu, özel idare hiçbir yere yetemiyordu. 2002'li yıllarda her şey durmuştu adeta. Oralardan geliyoruz." diye konuştu.

Yavuz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun şimdi "bol keseden attığını" savunarak, şöyle devam etti:

"İstanbul adayı da attı. Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu'nun 6 ayda yaptıklarını Ekrem İmamoğlu İstanbul'da 5 yılda yapamayacak çünkü onların hizmet anlayışı öyle. Bir yerde bir kez daha takip ettim sözünü, diyor ki, 'Beylikdüzü'nde kişi başına düşen yeşil alanı 9,5 metrekareye çıkardım'. Gerçek rakamı irdeleyelim dedik, 3,5 metrekare. Peki daha gerçek olan ne? Devletin, belediyenin yeşil alanlarını kendi sitesine kattı, kendi yeşil alanı olarak orada kullanıyor. Bir gün bu sözlerimden ötürü dava açılırsa belgeleriyle ortaya nasıl koyacağımı gösteririm açıkçası. Anlayış bu, onun için bir şey çıkmayacak. Geçmişte o CHP'li belediyelerden, iktidarlarından hiçbir şey çıkmadığı gibi."

- "Dış kaynaklı ekonomik saldırı"

Türkiye'ye yakın zamanda ekonomik saldırı yapıldığını, hiç olmayacak yerde dövizin aşırı şekilde arttığını gördüklerini vurgulayan Yavuz, dövizin şu anda düşüş gösterdiğini belirtti.

Yavuz, "Nasıl oluyor bu? Kriz olsaydı böyle olur muydu? Kriz yoktu. Sadece AK Parti'yi düşürmek, Recep Tayyip Erdoğan'ı köşeye sıkıştırmak için dış kaynaklı ekonomik saldırı vardı. Ama çok şükür Türkiye bu ekonomik saldırıyı boşa çıkarttı çünkü başımızda dünyanın en iyi lideri, komutanı Recep Tayyip Erdoğan var. Emin olun o ekonomik saldırılar boşa çıktı, bu faizler düşmeye başladı ya daha düşecek, dövizler bundan sonra son derece kontrol altına alınacak. O kötü günler geride kaldı. Neye dayalı olarak söylüyorum, bir iki ay önce Merkez Bankasının stokları 96 milyar dolardı, bugün 102 milyar dolar. Yani bir iki ayda o kadar artıyorsa bundan sonraki gidişatın nasıl olacağını siz düşünebilirsiniz." ifadelerini kullandı.

- "Bir taşta iki kuş vurmuşuz, derdin ne senin?"

Tank Palet Fabrikası'nın Katar ordusuna devredildiği iddialarına da değinen Ali İhsan Yavuz, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Güya biz Tank Palet'te çalışan askerleri Katar ordusunun emrine vermişiz. Vallahi yalan hem de kuyruklu yalan. Ama ben şaşırmadım ki. İstanbul'da o türden olanları çok gördük, başka zaman da gördük, şimdi de görüyoruz, önümüzdeki süreçte de göreceğiz çünkü kendileri yalan. Onun için hep böyle yalanlara tevessül ederek siyaset yapmaya çalışıyorlar. Hiç endişe etmeyin, Katar ordusuna filan satılmış değildir, Tank Palet özelleştirilmiş de değildir. Gerekiyorsa da özelleştirilebilir. Özelleştirme yapılmıyor, tesis devrediliyor ve bu tesisi BMC devralıyor. 25 yıl orada tank üretecek, Tank Palet'in bütün işlerini yapacak, şu anda piyasadaki tankların tamiratını da yapacak. Sonra da Karasu'daki fabrikasına taşınacak, burasını yine Tank Palet'e bırakarak gidecek. Ve orada ayda 5 tane tank üretecek şekilde hizmetine devam edecek."

Yavuz, Katar'ın BMC'nin yüzde 49'una ortak olduğunu vurgulayarak şu değerlendirmelerde bulundu:

"BMC özel bir firma. Be kardeşim başka firmaya İngilizler ortak olduğunda sesini niye çıkarmıyorsun? Japonlar, Amerikanlar olduğunda sorun yok ama Katar olunca niye sorun var gibi yansıtıyorsun? Kaldı ki Katar yüzde 49'una ortak oldu BMC'nin, yönetimi tamamen Türklerin elinde. Tank üretir üretmez diyor ki Katar, 'Param hazır, üret, hemen 100 tanesini alayım'. Bir taşta iki kuş vurmuşuz, derdin ne senin? Ama ne derlerse desinler, burada tank üretilecek, 40'ıncı tankın üzerine milli motor konacak, 250 tank TSK'ye teslim edilecek, ardından 100 tank Katar'a satılarak parası alınacak, sonra da bütün dünyaya tank satacağız ve Türkiye olarak para kazanacağız. Bu paralar da esnafımıza, köylümüze, işçimize gidecek, bundan da emin olabilirsiniz."

Toplantı daha sonra basına kapalı devam etti.

27 Eylül 2019 Sakarya/ Adapazari- Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.984.041 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

22

Muhammed - ÜLKE NE HALE GELDİ BE 50 MİLYON DOLAR İÇİN SAVUNMA SANAYİSİNİ BİLE YABANCILARA 25 YILLIĞINA KİRAYA VERECEK KADAR ACİİİİZ HALDEYİZ YAZIK YAZIK 3CENTE MUHTAÇLIKTANDA ÖTE VAHİM BİR HAL.

Yanıtla . 8Beğen . 1Beğenme 28 Eylül 17:19
21

Global - Yiyin efendiler yiyin.

Cumhuriyetin tüm kazanımlarını birilerine senaryo yazarak heba ettiniz. Dün yediğin haram hurmalar gün gelir midene zarar verir. Bu dünya Sultan Süleyman'a kalmadı... Size hiç kalmaz

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 28 Eylül 15:52
20

HAKAN - bu vekil hala hiç sıkılmadan SAKARYA ve TÜRKİYE'YE göz göre göre YALAN SÖYLÜYOR. yıllardır oy verdiğim Akp maalesef uzatmaları oynamaktadır. yıllardır aynı kişilere rant sağlaya sağlaya Ülke uçurumun dibine gelmiş ve hala masallar devam ediyor. artık yeter bundan sonra Ali Babacan ile yola devam edeceğiz.

Yanıtla . 16Beğen . 0Beğenme 28 Eylül 15:15
19

İlker - Bence insanları fabrikanın satılmadığına ikna etmenin en kolay yapılan anlaşmanın resmi gazetede yayınlanmasıdır TÜRKİYE CUMHURİYET DEVLETİ yaptı anlaşmaları çıkan kanunları alınan kararları her zaman resmi gazetede yayınlamıştır bu anlaşmada resmi gazetede yayınlansın her kez kime ne verildiğini görecektir

Yanıtla . 13Beğen . 0Beğenme 28 Eylül 12:18
18

Orjinal Akp Li - Ali ihsan yavuz hala ne yüzle açıklama yapıyor ki Eyy Recep Tayyip Erdoğan Senin gibi olmayan doğruluğu bilmeyen bu tür adamları yardımcı yapıp konuşturduğun sürece .Daha kimler karşına çıkar parti kurar.Ali ihsan da bi gün çıkar şöyle olmuş olabilir oldu biz parti kurduk der

Yanıtla . 9Beğen . 0Beğenme 28 Eylül 10:36
17

Şeker - Ben tank palet çalışanıyım. O fabrikanın bmc ye nasıl peşkeş çekildiğini çok iyi biliyoruz. Kör olan akape li seçmen sizden ricam harb iş sendikasına gidip öğrenin. Kalemden, servise, işçi maaşından, tankın kadar 1 kuruş harcamadan nasıl vatandaşın parasını cebe indiriyorlar ve akape kurucusu buna nasıl izin veriyor öğrenin. Kazanacağı parayı kaba taslak öğrenince aklınız şaşacak... Bu fabrikalar ve diğer fabrikalar özelleşmemeli, peşkeş çekilmemeli ve çektirilmemeli... Size başka bir örnek. TCDD ulaştırmayı özele satıldı. Şimdi o özel şirket istediği karı edemediği için devlete geri devredecek..

Yanıtla . 18Beğen . 0Beğenme 28 Eylül 09:47
14

mevlüt - eyyy YAVUZ FAİZLER DÜŞSE NE DEİŞCEK ,TANK PALET SATILMASA NE DEĞİŞCEK,İŞKURA DARBE YAPMA İZNİ VERİP ,,35 YAŞ ÜSTÜNÜ İŞSİZ BIRAKTIKTAN SONRA HAYAT İŞ EKMEK KAPISINI DEVLET OLARAK KAPATIP DARBELEDİĞİNİZ SÜRECE BİZ 35 YAŞ ÜSTÜ İŞ BULMA ,İŞE GİRME ,İŞE ALINMA ANAYASA HÜVVİYETİMİZ e elimizden aldıgınız sürece biz vatandaş olara ne değişek?Hani bu AZİZ MİLLETE DARBELER BİDAHA OLMUYACAKTI ?? İŞKUR?? YA DEVLET BUNU YAPARSA ÖZEL SEKTÖR NE YAPMAZ Kİ?? 18/65 YAŞ HERKEZ İŞ BULMA HÜVVİYETİ İŞE GİRME , DEVLET ELİNLE DARBELENDİKTEN SONRA ANAYASA BAŞKANI NE İŞ YAPAR BU ÜLKEDE???

Yanıtla . 10Beğen . 0Beğenme 28 Eylül 09:20
13

Ayhan Önder - satılmadı vallahi diyorsun aynı cümle içinde devredildi diyorsun siz milletin aklıyla alay ediyorsunuz.özelleştirme ne demek devretmek ne demek alemi sersem milleti enayi sanıyorsunuz. vagonu da korelilere peşkeş çektiniz. elli senede bir tank yapmayı ancak ögrenmiş idik beş sene sonra tank palet fabrikasında tank üretmeyi bilen eleman kalmayacak milli motor konulacakmış sanki bir motor fabrikan varmış gibi konuşuyorsun

Yanıtla . 11Beğen . 0Beğenme 28 Eylül 09:10
12

Vatandaş - Mutlu ışıksu 6 ayda ne yapmış ki adamı daha Çark caddesinde görmedim gelse esnafın şikayetini dinlese yada vatandaşlarla sohbet etse nerde bu adam siyasi partilerle hiç bi alakam yoktur hepiniz aynısınız!

Yanıtla . 21Beğen . 0Beğenme 28 Eylül 09:03
11

Chatan - Mevzu endişe değil aslında biliyormusun? Güvensizlik. Neyi yapmadık dediyseniz yaptınız insanlar inanamıyor artık hep itibar etmeyin, endişe etmeyin derken derken endişelendiğimiz herseyi yaşıyoruz. Açıklayın belgeleyin ne olduğunu o zaman öyle süslü iki cümle edip bizi endişede bırakmayın bukadar basit:)

Yanıtla . 13Beğen . 0Beğenme 28 Eylül 08:50
10

Abhaz - Dünyada görülmemiş olay fabrikası dahi olmayan firmaya tank ihalesi verdiniz. Ondan sonra tank palet i vermek için 50 takla attınız hadi bakayım nasıl olsa milletin sesi çıkmıyor kimse size ne yapıyorsunuz demiyor durmak yok yola devam devran elbet bir gün dönecek..

Yanıtla . 19Beğen . 0Beğenme 28 Eylül 08:49
09

Adalı54 - bu dediklerine kendide inanıyormu acaba.seni secip oraya vekil gönderen sakarya için ne yaptınız.kabahat sizde değil sizi seçende

Yanıtla . 15Beğen . 0Beğenme 28 Eylül 08:47
16

Şeker - @Adalı54 09 nolu yoruma cevabı: Reisinden öyle talimat geldiği için bu şekilde konuşuyor bu kuklalar.

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 28 Eylül 09:41
08

Beşköprülü - Heeee anladım. Satılmış sözleşmeleri imzalanmış yani yeni kurulan şirkete bir miktar para karşılığında DEVredilmiş olsada aslında hiç birşey olmamıştır diyorsun yani. Anladım.

Teşekkür ederim.

Dağılın beyler.

Rahat olun.

Herşey kontrol altinda.

Yanıtla . 11Beğen . 0Beğenme 28 Eylül 08:41
07

Rahmi - yıllarca sorgulamadan bunları seçen kardeşlerim bunların yaptığı bütün işlerin veballeri sizinde boynunuzda... Mahkeme i kübrada nasıl hesap vereceksiniz,bu büyük veballer le nasıl can vereceksiniz.... NEKADAR AZ DÜŞÜNÜYORSUNUZ...

Yanıtla . 10Beğen . 0Beğenme 28 Eylül 05:43
06

Deli̇ Murtaza :) - TAM SAKARYA'YA YAKIŞIR BİR SİYASETÇİ :) YAHU ARKADAŞ BU ADAMIN HABERLERİNDEKİ YORUMLARA BAKIYORUM DA KİMİ DALGA GEÇMİŞ KİMİ KIZGIN, YANİ SEVENİ YOK... YAHU İYİ DE BU KİŞİ SİZİN VERDİĞİNİZ OYLARLA VEKİL OLMADI MI... BUNU UZAYLILAR MI SEÇTİ. SEN KİM OLDUĞUNA BAKMADAN SADECE AKEPELİ OLDUĞU İÇİN %70 OY VEREREK BUNU SEÇTİN... NEYİN PEŞİNDESİN ANLAMIYORUM Kİ. HİİİÇ STRES YAPMAYA GEREK YOK, SAKARYALI'NIN VEKİLİ BU KADAR OLUR. ANKARA, İSTANBUL İMAMOĞLU, MANSUR YAVAŞ GİBİ ADAMLARI SEÇTİ, SİZ DE ALİ İHSAN YAVUZ GİBİ, KENAN SOFUOĞLU GİBİLERİNİ SEÇTİNİZ. NE BEKLİYORDUNUZ

Yanıtla . 15Beğen . 0Beğenme 28 Eylül 04:50
23

Kaynarcali - @Deli̇ Murtaza :) 06 nolu yoruma cevabı: Murtaza Arkadaşım İnan Hiç Kimse Onu İstemediği halde Yukardakiler Seçtirdi.Ben Her zaman dedim Vekili Millet Seçsin

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 28 Eylül 23:39
05

Misafir - Satsada satmasada akpliler yine hiç bişey olmamış gibi davranır oyunu akp ye verir.Esas farkında değiller çocuklarının yarınlarını sattıklarından.

Yanıtla . 13Beğen . 0Beğenme 28 Eylül 04:48
04

Hamdi - İyi de, batarken yada batmışken siz hiç bir zaman kabul etmemiştiniz ki. Şimdi de aynı durumdayız, faizler geri geldi de ne oldu? Asgari ücret mi değişti? Alım gücü arttımı?Marketlerde bir gezinin geçen seneden bu yana herşey nerdeyse 2 kat arttı. Hiç birşey olmasa bile bişeyler oldu !

Yanıtla . 10Beğen . 0Beğenme 28 Eylül 01:54
03

Birbey - Yav hee hee hiç bişey olmadiysa bile size inan maldir bu satten sonra

Yanıtla . 8Beğen . 0Beğenme 28 Eylül 00:33
02

Obus Mekanik Ustasi - ::))) aaahhh ali ihsan yavuz aaahhh zaten 3 tane uretilip tum birliklerin ihtiyaclari goruluyordu.Arti BMC depolardaki parcalari hangi para ile kac dolara aldi onuda yazin vatandas bilsin...

Rulmanlarin elektronik parcalarin vs fiyatlarini ve kaca saydiginizida liste halinde yazin vatandas gorsun !!!

ORTADOGUNUN EN BUYUK ASKERI FABRIKASINDAN BAHSEDIYORUZ HEEEE ! Semsiyeli parktan degil...!

Yanıtla . 23Beğen . 0Beğenme 28 Eylül 00:22
01

Kemal K - Asla chp'yi sevmem ama ali sen daha sevimsizsin benim için

Yanıtla . 23Beğen . 2Beğenme 27 Eylül 23:59
15

Şeker - @Kemal K 01 nolu yoruma cevabı: Ağzına sağlı be kardeş.. Tek cümle ile akape bu şekilde anlatılırrr..

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 28 Eylül 09:37Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?