Teknoloji ve Tasarım Dersi Klavuz Kitabı öğretmenlere tanıtıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Teknoloji ve Tasarım Dersiyle ilgili hazırlanan klavuz kitabın tanıtımı Temel Eğitimden Sorumlu Milli Eğitim Şube Müdürü Atilla Görgün’ün katılımıyla Ahmet Akkoç Ortaokulu konferans salonunda yapıldı.

+3
Haber albümü için resme tıklayın

‘Bilimsel ve teknolojik gelişmelerin, nitelikleri bakımından dünün hayal sınırlarını zorladığı ve niceliksel olarak da alabildiğine bir çeşitlilikle takip edilemez bir hıza eriştiği günümüzde, birey ve toplum yaşamıyla ilgili öncelikler; bu gelişmelere bilişsel-duyuşsal baz oluşturan teknoloji ve tasarım kültürünün genel kültürün dinamik bir unsuru olarak anlaşılmasını ve önemsenmesini gerekli kılmaktadır’ önsözüyle başlayan Teknoloji ve Tasarım Dersi Kılavuz Kitabının tanıtımı, Bakanlık tarafından Afyonkarahisar’da düzenlenen Teknoloji ve Tasarım Eğitici Eğitimi Çalıştayına katılan öğretmenlerimiz  Arzu  Gamze Süleymanoğulları ve Fikret Akkaya’nın sunumuyla gerçekleştirildi.

Klavuz kitabın tanıtım toplantısına ilimiz genelinde görev yapan tüm Teknoloji ve Tasarım Dersi öğretmenleri katıldı.

30 Eylül 2019 - Eğitim --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.984.041 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Erenler Halkından - Teknoloji tasarım dersi okullarda tamamen amacı dışında işlenmekte, çocuklar derste kağıt katlama sanatının çeşitlerini icra etmekteler. Ders öğretmenleri müfredat gereği 10-11 yaşlarındaki çocuklardan herhangi bir konuda icat yapmalarını istiyor. Bunu isteyen öğretmen ve milli eğitim yetkililerine soruyorum; siz bu yaşınıza kadar geldiniz makamlar işgal ediyorsunuz siz kaç tane icat yaptınız da bu çocuklardan icat yapmalarını istiyorsunuz.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 30 Eylül 15:20Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?