Yönder Okulları IB Okulu Olma Yolunda İlerliyor

Sakarya YÖNDER Okulları ve Sakarya Küçük Şeyler Anaokulu Uluslararası Bakalorya (IB) İlk Yıllar Programı (PYP) için aday okul olarak gösterildi.

Yönder Okullarından yapılan açıklamada;

"Sakarya YÖNDER Okulları ve Sakarya Küçük Şeyler Anaokulu Uluslararası Bakalorya (IB) İlk Yıllar Programı (PYP) için aday bir okuldur ve bir IB Dünya Okulu olma yolunda yetkilendirme sürecindedir.

IB Dünya Okulları, öğrencileri için önemli olduğuna inandığı ortak bir felsefeyi- yüksek kalite ve kapsamlı uluslararası eğitim- paylaşan okullardır.

Uluslararası Bakalorya İlk Yıllar Programı (IB PYP), 3-12 yaş arasındaki çocuklar için hazırlanmış bir müfredat çerçevesidir. Program, araştırma ve sorgulamanın merkezde olduğu bir felsefe üzerine kurulmuştur. Programın amacı ulusal ve uluslararası değerlere sahip, daha iyi ve daha huzurlu bir dünya yaratmak isteyen bireyler yetiştirmektir" ifadeleri kullanıldı.

30 Eylül 2019 Sakarya- Eğitim --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.000.844 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?