13 yıl 7 ay ceza alan eski başkan cezaya bu sözlerle itiraz etti

Pamukova Belediyesi eski Başkanı Feridun Turan 3 suçtan toplam 13 yıl7 ay 37 gün hapis cezası almıştı. 2010 yılında açılan o davada verilen karara eski başkan Turan ve avukat oğluyla itiraz ettiklerini açıkladılar.

Hüseyin Can İğdir
Hüseyin Can İğdir Tüm Haberleri

Pamukova’da 2004 ile 2009 yılları arasında Ak Parti'den belediye başkanlığı yapan Feridun Turan, belediyeyi zarara uğratmak suçundan yargılandığı mahkemece 3 ayrı suçtan toplam  toplam 13 yıl 7 ay 37 gün hapis cezasına çarptırıldı. Karar istinaf mahkemesine gitti.

  Eski Ak Partili Başkan Hikmet Feridun Turan yargılandığı suçlardan verilen 13 yıllık ceza ile ilgili basın açıklaması yaptı. Turan açıklamasında şu ifadelere yer verdi,

 “Görevde bulunduğumuz 2004-2009 yılları arasında yapılmış olan Fındıklık mevkiindeki su deposu ve Karandere’nin ıslahı hususunda yüklenici firma Zirve İnşaat firmasına 29.000 ve 11.000 Türk lirası olmak üzere iki ayrı ödeme yapılmıştır. Söz konusu işlerin yapımında belediye işçileri çalıştırıldığı iddia edilerek, ödemelerin sebepsiz yere yapıldığı iddiası ile hakkımızda cezai hüküm verilmiştir. Pamukova kamuoyunun da bildiği üzere söz konusu işler Menderes Taşçı ve Turan Laçin’in sahibi olduğu Zirve İnşaat tarafından yapılmıştır. Bu hususta sunmuş olduğumuz tanıklar yerel mahkeme tarafından dinlenilmemiş ve hakkımızda bu hüküm kurulmuştur. Bilinmesini isteriz ki yerel mahkemenin hakkımızda vermiş olduğu bu karar henüz kesinleşmemiştir. Yargılama istinaf mahkemesinde devam etmekte olup yargılamanın sona ermesinin ardından suçsuz olduğumuz ortaya çıkacaktır. Sakarya kamuoyuna saygı ile arzolunur.”

OĞLUNDAN DA AÇIKLAMA

Belediye eski başkanı Hikmet Feridun Turan’ın avukat olan oğlu Av. Mehmet Ali Turan ise,
Mahkemenin tanıkların dinlenilmemesinden ötürü yanlış bir karar verdiğini ifade ederek, şunları söyledi
"Verilmiş olan karar ise kesinleşmemiştir. Yani yargılama istinaf mahkemesinde devam etmektedir. Bu sebeple babam Feridun Turan’ın hakkındaki hapis cezası kararının kesinleştiği yönündeki algı tamamen yanlıştır. Ayrıca yargılamanın devam ettiği istinaf mahkemesinin de yerel mahkemenin vermiş olduğu kararı bozacağı yönündeki inancımız tamdır. Şöyle ki mahkemenin tanıkların dinlenmesini reddetmesi dahi savunma hakkının ihlali sayılacağından istinaf ta bozma sebebi olarak görülecek ve karar bozulacaktır. Ayrıca Karandere ıslahının ve söz konusu su deposunun belediye çalışanları değil, yüklenici firma tarafından yapıldığı Pamukova kamuoyunun şahit olduğu bir durumdur. Bu yönde itirazlarımızı sunuyoruz. Yargılama devam ediyor, konunun takipçisiyiz "

# PAMUKOVA ESKİ BELEDİYE BAŞKANI İLE İLİŞKİLİ:

03 Ekim 2019 Sakarya/ Adapazari- Siyaset --- Okunma

Muhabir Hüseyin Can İğdir

medyabar.com son bir ayda 3.000.844 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?