Ferizli'li Zürfettin Bulgaristan’da aday oldu

1989 yılında Bulgaristan Hükümeti tarafından Zorunlu olarak göç ettirildikten sonra Ferizli’ye ailesi ile Birlikte yerleşen ve 20 yılı aşkın Ferizli’de Göçmen konutlarında Kalan Zürfettin Hacıoğlu doğup büyüdüğü topraklar Kırcaali Belediyesi Meclis üyeliğine 2 sıradan aday gösterildi.

MEDYABAR.COM:- Ferizli’de Balkan Göçmenleri derneğini kurduktan sonra Sakarya Şube Başkanlığı, Edirne’de Kurulan Balkan Türkleri Federasyon Başkanlığı ve Daha sonrada Bursa’daki Merkezi Olan Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu kurucu üyelerinden ve daha sonrada Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyon Genel Başkanlık görevinde bulundu.
 Zürfettin Hacıoğlu Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu genel Başkanlığı Görevinden istifa ederek 27 Ekimde Bulgaristan’da yapılacak olan yerel seçimlerde Bulgaristan’ın en Büyük illerinden olan Kırcaali Belediyesi Meclis üyeliği için Dost Partisi tarafından meclis üyeliğine 2. sıradan gösterilmesi Türkiye’den Bulgaristan’a yerel secimler için gidecek vatandaşlarımız içinde memnunluk yarattı.

 Belediye Meclis üyeliğine aday olan Zürfettin Hacıoğlu ''Doğup büyüdüğüm ilimiz olan Kırcaali’den 30 yıl önce zorunlu olarak gönderildiğimiz Türkiye’nin Ferizli Belediyesi Meclis üyeliğinde 5 yıl görev yaptım. Bugün ise Allah’ın izini ile Kırcaali Belediyesinde Meclis üyesi olarak çalışmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle ilgili vatandaşlarımız mutlaka oylarını kullansınlar” dedi

03 Ekim 2019 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.000.844 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?