Demokrat Parti'den depreme hazırlık çağrısı

Demokrat Parti İl Başkan Yardımcısı Cengiz Karabaş, Marmara depreminin şehrimiz için büyük bir tehdit olduğunu, bununla ilgili olarak yerel yöneticilerin şehrin toplanma alanlarıyla ilgili çalışma yapması gerektiğini söyledi.

26 Eylül'de yaşanan İstanbul depreminin ardından gerek uzmanlardan gerekse de siyasilerden ardı adına açıklamalar geliyor.

Demokrat Parti İl Başkan Yardımcısı Cengiz Karabaş konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Cengiz,"Deprem acısını daha önce defalarca yaşamış bir ülkeyiz; ancak bu afetlerden ne kadar ders aldığımız tartışılır. Bundan iki hafta önce İstanbul’da meydana gelen 5.8 büyüklüğündeki deprem nedeniyle hepimiz büyük korku yaşadık. O gün gördük ki deprem anında ve sonrasında neler yapacağımızı bilmiyoruz.  Buradan yetkililere soruyorum, Sakarya merkez başta olmak üzere diğer ilçelerde afet toplanma alanı var mı? Varsa kaç tanedir? Maalesef görünüyor ki hala afet toplanma alanımız yok. Gündelik işler arasında bu deprem için bir hazırlık yapmıyoruz. Toplanma alanı var ise de ya ticaret alanı halindedir ya da o alan üzerinde betonlaşmalar bulunuyordur. Acilen afet toplanma alanları belirlenip, uyarı levhalar konulmalıdır. En ideal alanlar okul bahçeleri ve mesire alanlarıdır."diyerek afet toplanma alanlarınında afetlerde toplanmak için düzenlenmediğine, amacının dışındaki işler için kullanıldığına dikkat çekti.

DP İl Başkan Yardımcısı Cengiz Karabaş sözlerini, "Deprem için hazırlıkları toplum olarak seferberlik halinde yapmalıyız. Burada görev yerel yöneticilere iş düşmektedir. Marmara depremi aradan 20 yıl geçmesine rağmen ilimizde çok katlı hasarlı binalarımız var. Bunların hâkimiyeti ise belli değil." diyerek sonlandırdı. 

06 Ekim 2019 Sakarya- Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.974.913 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?