Iraklıların okuluna Milli Eğitim incelemesi

Lise ruhsatıyla ilk ve orta okul öğrencilerine de eğitim verdiği iddia edilen Iraklılara ait okula Milli Eğitim Müdürlüğü inceleme başlattı. İnceleme sonrasında okulda ilk ve orta okul öğrencilerine yönelik eğitim yapıldığı tespit edilirse okulun ceza alması gündemde.

Hakan Turhan
Hakan Turhan Tüm Haberleri

Sakarya genelinde ruhsatlı olarak yabancılara yönelik hizmet veren iki özel okul bulunuyor. İkisi de Irak Hükümeti ile karşılıklı yapılan anlaşma kapsamında Cumhurbaşkanlığı onayı ile açılan okullardan biri sadece lise düzeyinde eğitim ruhsatı almasına rağmen ilk ve orta okullar düzeyinde öğrenci kaydı aldığı ve bu öğrencilere ruhsatsız olarak eğitim verdiği gerekçesi ile inceleme altına alındı. 

İl Milli Eğitim Müdürlüğüne gelen bir şikayet dilekçesini değerlendiren Sakarya Milli Eğitim Müdürlüğü okul hakkında inceleme başlattı. Okula özel bir müfettiş görevlendiren kurum okul kayıtlarını ve okul içindeki işleyişi incelenecek. 

Sayıları 3'e çıkacak

Öte yandan Sakarya'da 3'ncü Irak okulunun açılmasına sayılı günler kaldı. Irak Hükümeti ve Türkiye arasında yapılan anlaşma ileri sürülerek ruhsat talebinde bulunan El Hayat isimli okul Cumhurbaşkanlığı'ndan onay bekliyor. Sakaryada ilk, orta ve lise düzeyinde aynı anda eğitim verecek ilk yabancı okul olma özelliğini taşıyan okulun bütün hazırlıklarını tamamladığı ve ön kayıt alarak ruhsat aldığı an eğitime başlayacağı belirtildi. 

08 Ekim 2019 Sakarya/ Adapazari- Eğitim --- Okunma

Muhabir Hakan Turhan

medyabar.com son bir ayda 3.008.812 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

06

Şiddet Değil Şevkat - Gurbetçi vatandaşlarımıza yapılan ırkçı saldırıları şiddetle ınarken yurt içinde şiddetle ırkçılık yapıyoruz. Bu tranvanın farkında olan herkesi normalleşme ve tadavi sürecine davet ediyorum.

Yanıtla . 3Beğen . 7Beğenme 09 Ekim 07:54
03

Muallim - Amerikan ve İngiliz okulu oluyor da neden Irak okulu olmuyor.

Yanıtla . 4Beğen . 24Beğenme 08 Ekim 22:16
07

Demir - @Muallim 03 nolu yoruma cevabı: İngiliz okulu yok muallim bey, Alman ve Amerikan kültür olarak dil okulları var, ki bu okullar elçiliklere bağlı hizmet verir.. önce savunmanızı araştırarak yazın

Yanıtla . 4Beğen . 2Beğenme 09 Ekim 08:07
05

Tolga - @Muallim 03 nolu yoruma cevabı: Yalaka spor seni....

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 09 Ekim 00:12
04

Yazıkolmuş - @Muallim 03 nolu yoruma cevabı: Saysana ülkede kaç tane Amerikan kaç tane İngiliz okulu var?

Yanıtla . 16Beğen . 2Beğenme 08 Ekim 23:31
02

Sedat DAGKESEN - Haydaaaa...3 te yetmez 5 tane olsun.Biri ruhsati alinca degeri ve digeri...Arapca tabelalari kaldir bunlara okul yap :) Yakinda bagis icin devlet bunlara fon acar ohhh kebappp

Yanıtla . 25Beğen . 2Beğenme 08 Ekim 20:41
01

Yazıkolmuş - Akp cumhurbaşkanı 3. okuluda 30. okulada izin verir. Çünkü akp cumhurbaşkanı Türk hariç her milleti seviyor.

Yanıtla . 31Beğen . 5Beğenme 08 Ekim 19:40


Anket Sakaryaspor sizce şampiyon olur mu?