Abay’dan "çiftçiye sahip çıkalım" çağrısı

Saadet Partisi İl Başkanı Fahrettin Abay çiftçinin tarımda yaşadığı sıkıntıları gündeme taşıdı. Abay, 15 sene içinde artan yüksek maliyetlerin, düşük taban fiyatların kendi kendine yeten 7 ülkeden biri olan Türkiye’yi, tarımda dışa bağımlı hale getirdiğini açıkladı.

Çiftçilerin yaşadığı sıkıntıları gündemina alan Saadet Partisi il Başkanı Fahrettin Abayi buğday, tütün, pancar ve bakliyattan sonra en son darbenin mısıra vurulduğunu söyledi, "çiftçiye sahip çıkalım" çağrısında bulundu.

Abay, “Sakarya mısır üreticisi ülkemizdeki mevcut üretimin yaklaşık yüzde 10’nu karşılamaktadır.  Başta iktidar olmak üzere Sakaryalı yerel tarihi uyarı ve çağrı yapıyorum. Gelin Çiftçimize sahip çıkalım, gelin mısırımıza sahip çıkalım, gelin bu ülkenin eli nasırlı dertleri sıkıntıları dağları aşmış bu çiftçilerimizi Avrupa ve ABD’ye kurban etmeyelim. Gelin bu bereketli ve dualı topraklarımıza sahip çıkalım. Bu memleketin gelecek nesillerine batının ve ABD’nin sağlıksız, duasız ürünlerine mahkum ederek, bu memlekete ihanet etmeyelim. Mısır biterse Sakarya biter, Sakarya biterse Türkiye biter, tarım biterse insanlık biter. Saadet Partisi İl Başkanı olarak tarihi bir uyarı yapıyoruz.” dedi.

09 Ekim 2019 Sakarya- Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.961.145 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?