Levent Bülbül mecliste konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sakarya Milletvekili, Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül, Sakarya’daki mısır üreticilerinin mağdur olduğunu söyledi ve beklentileri sıraladı

Bülbül’den mısır fiyatları çıkışı

MHP Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül, mısır üreticilerinin sorunlarını ve beklentilerini Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündemine taşıdı.

Sakarya’nın Türkiye'de mısır üretiminde önemli bir yere sahip olduğunu vurgulayan Bülbül, “Ne yazık ki bu yıl TMO tarafından açıklanan fiyatlar çiftçimizin beklentilerinin altında kalmıştır. Tarımsal girdilerin yüzde 70 ila yüzde 100 arasında arttığı bir durumda taban fiyatın geçen yıla göre yüzde 21 oranında artmış olması çiftçimizi oldukça zora sokmuştur” dedi.

Bülbül, TMO'nun mısır alımına başlamamasının zaten düşük olarak açıklanan fiyatların serbest piyasada daha düşük hale gelmesine yol açtığını ve üreticinin mağdur olduğunu ifade etti.

BAKANLIĞA TMO ÇAĞRISI

“Tarım Bakanlığımıza çağrıda bulunarak mısır fiyatlarıyla ilgili olarak özellikle TMO'nun yönlendirilmesi suretiyle çiftçilerimizin sıkıntılarına bir nebze olsun çare bulunmasını talep ediyoruz” diyen Bülbül, mısır üreticilerinin destekleme beklentileri içinde şöyle konuştu:

“Mısır çiftçilerimiz açısından önemli bir sıkıntı daha vardır. Sakarya'da mısır ekilen alanlarda başka bir ürün üzerinden tarım yapılmamaktadır. Bu, 3 defa aynı ürünü ektikten sonra 4'üncü defa karşılıksız desteklemelerin verilmeyeceği noktasındaki, bu zamana kadar yapılan uygulama son derece isabetsizdir. Bundan dolayı mısır çiftçimiz son derece sıkıntıya düşmektedir. Bunu önlemek son derece önemlidir. Arka arkaya ürün ekilmesinden dolayı, 3 defa ürün ekilmesinden dolayı 4'üncü ekim sürecinde devletimizin karşılıksız desteklerinden faydalanılamaması durumunun ortadan kaldırılarak mısır çiftçimize bu desteklemelerin devamlı hâle getirilmesini yüce Meclis huzurunda ilgili makamlardan talep ediyoruz.”

09 Ekim 2019 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.000.844 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

04

Sakaryalii - Levent Bey Sakarya,li vekilimiz olarak Hazine bakanı Berat bey gündemimizde Eyt yok açıklaması için sizlerden Eyt için destek mesajları bekliyoruz...

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 10 Ekim 08:08
02

Kemalettin Akçıl - Sn. Milletvekilim

Sıkıntılarımızı tam olarak izah ettiğiniz ve biz mağdur çiftçilerimizin sözcüsü olduğunuz için sonsuz teşekkürler. Takipçisi olacağınızdanda eminiz. Hükümet ortağı olarak talebimizin dikkate alınmasını bekliyoruz. Mağduriyetimizin giderilmesi için devlet desteğinin yüksek miktarda olması gereklidir.çünkü mısırlarımızı sattık ve büyük zarardayız. Aksi halde borçlarımızı traktörlerimizi satarak ödemek zorunda kalacağız. Gelecek yıl ekim yapamayacağız.

Saygılarımızla

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 10 Ekim 00:57
01

Nadirbaki - Fındık üreticilerini neden konuşmadı fındıkçı mahsulü kaça sattı bunlar neden konuşulmadı. Bu hareketler gündemde kalmak içindir yoksa bişey yapamaz. Godomanlara gücün yetmedmi bül bül neden fındık için konuşmadınnnn

Yanıtla . 1Beğen . 2Beğenme 10 Ekim 00:25Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?