Eyvah Şeker Fabrikası çalışmaya başladı!

Adapazarı Şehir merkezinde kaldığı için tartışma konusu olan Adapazarı Şeker Fabrikası, pancar alımının başlamasıyla birlikte çalışmaya başladı.Fabrikadan yükselen dumanlar şehrin her yerinden görmek mümkün...

Erhan Kaytanbay
Erhan Kaytanbay Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

   Adapazarı için ekonomik olarak ayrı bir yeri olan Adapazarı Şeker Fabrikası pancar alımıyla birlikte şeker üretimine başladı..
 Şehir merkezinde kaldığı için tartışma konusu olan fabrikanın pancar alımıyla birlikte çalışmaya başlamasıyla birlikte bacalarından yükselen dumanları şehrin her yerinden görmek mümkün.
  Özellikle hava karardıktan sonra yükleyen dumanlarla birlikte fabrikanın çalışması çevresinde yaşayanları huzursuz etmeye başladı
 Geçtiğimiz yıllarda üretimin başlamasıyla birlikte fabrikadan çevreye yayılan kokular çevredeki halkı rahatsızlık vermişti.
 Şimdi başta fabrikanın bulunduğu ve adını taşıyan Şeker Mahallesi ve yanındaki Yazlık Mahallesinde oturanlar geçtiğimiz yıllarda yaşanan kirlilik ve pis koku sorununun bu yıl yaşanmaması..
 Adapazarı'nda 1952 yılında kurulan ve 1953 yılında üretime başlayan Adapazarı Şeker Fabrikası, geçen yıllar içerisinde şehir merkezinde kalınca üretimle birlikte çevresel sorunlar gündeme gelmişti.
 

09 Ekim 2019 Sakarya/ Adapazari- Güncel --- Okunma

Muhabir Erhan Kaytanbay

medyabar.com son bir ayda 3.000.844 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

14

Tayfun Kılıç - Kim dedi fabrikanın yanına ev yapın diye

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 11 Ekim 16:57
13

Milli Servet - O fabrika kurulduğunda zannetmiyorumki çevresinde o kadar ev yoktu zamanla mantar gibi binalar çoğalınca sağlı sollu lüks daireler tabi şimdi kötü oldu üretimin olduğu sanayinin olduğu yerelere ev yaptırılmasaydı hadi yaptırıldı o evleri alıp oturulmasaydı üretim iyidir ben seviyorum o küspe kokusunu

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 10 Ekim 18:48
12

tc1453 - yahu arkadaşlar bir sorun teşkil ediyorsa sorunu kökten çözmek lazım gelir.

şehrimizde yer olmasa eyvallah. fakat çok müsait alanlar mevcud. bu alanlara taşınarak ve taşırkende teknolojik olarak geliştirerek, büyüterek, güzelleştirerek bu sorun kökten çözülür. gönül isterdiki şeker fabrikaları özelleştirilmesin. güzelleştirilsin donanım katılsın , markalaşsın. bunlar real gerçekler değil. onun için müsait bir alana işini yapacak şekilde ve halkı rahatsız etmeyecek şekilde taşınması gerektiğini düşünüyorum.

birde yorumları okuyorum sen yanlış biliyorsun benim dediğim doğru edası hakim. biz bu kafayı bırakmalıyız birbirimizin görüşüne saygı göstermeliyiz.

evet arkadaşım sende haklısın lakin bunu böyle yapsak daha iyi olacağını düşünüyorum vs.

biri kokudan dumandan rahatsızlığını anlatmaya çalışıyor öteki kaç yıldır vardı mantığı , yahu vardı tamamda yine varolsun fakat insanları rahatsız etmeyecek yerde gelişmiş bir şekilde var olsun. tekrar yazıyorum alan olmasa tamam ama imkan var. saygılar

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 10 Ekim 16:39
11

Bir Haber Ülkem - o fabrika sayesinde mısır surubundan seker yapan firmaların kafalarına göre fiyat belirlemesini engelliyor. sen fabrikaları kapat dersen elin oglu sana mısır surubundan elde edilen seker istediği fiyata verir.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 10 Ekim 16:18
10

Muhammed - FABRİKA ARSASINI DEVLETE BAĞIŞLAYIP ÜCRET VERMEDEN BAŞKA BİR YERE DEVLET TARAFINDAN TAŞINMALI, ŞEHİR İÇİNDE ŞEKER FABRİKASININ ÇALIŞMASI DEMEK EN BAŞTA ŞEHİRE ÇEVRESEL OLARAK ZARAR VERMEKTEDİR.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 10 Ekim 16:07
09

Atanur - Ne biçim iŞ ÇALIŞIR EYYVVAAHH ÇALIŞMAZ VAH VAHHHHH

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 10 Ekim 15:48
08

Atkafası - Ülkenin satıcısı bu fabrikayı da yağmalayacak belli oldu.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 10 Ekim 12:29
07

Sakarya54 - Nasıl bir zihniyettir ki çalışan fabrika için eyvah başlığı atmak. Şehirde onlarca çalışan fabrika var da biz mi bilmiyoruz. Haberiniz ve başlık tamamen art niyetlidir. Deseniz ki Fabrika ekonomi için şart çalışsın ama bu şekilde olmaz halka zarar vermeden ıslah çalışması yapılarak faaliyet göstersin o zaman sizi alkışlardım. Asıl size eyvah ki ne eyvah

Yanıtla . 6Beğen . 2Beğenme 10 Ekim 12:04
06

Sinan Murat - Yahu fabrika çalışsa kötü kokuyor. Kapansa kriz işsizlik battı gitti. Bu fabrika yaklaşık 40-50 senedir var koku her zaman vardı. Son bir kaç senedir birileri o fabrika oradan kalksın istiyor bu çok belli. Birilerinin çıkarları söz konusu acayip belli ya bu kadar belli etmeyin.

Yanıtla . 12Beğen . 4Beğenme 10 Ekim 10:06
05

sakaryalı - çalışsın tabii bu çok güzel bir şey lakin önlem alınması gerek küspe kokusu ankara caddesine kadar geliyor

Yanıtla . 11Beğen . 1Beğenme 10 Ekim 09:41
04

mert tan - şeker fabrikası bizim kokusundan raatsız olan sabretsin biraz çalışanlar var çifçimiz var. sabredin.

Yanıtla . 13Beğen . 1Beğenme 10 Ekim 09:29
03

Ismail - Medyabar başladın fabrika çalışır hemen duman koku karalama kampanyasına başlarsın fabrika kiralanır satıldı karalama kampanyası başlatılsın ya birkerede binlerce kişiye ekmek as olmuş fabrikalarımız de be

Yanıtla . 13Beğen . 4Beğenme 10 Ekim 09:04
02

Fahri - Çark caddesindeki çöp korkularından bin kat daha iyi bir koku. Oh be özlemişiz bu kokuyu dumanı bile mükemmel. Boşa dememiş belediye başkanları huzurun şehri Sakarya.

Yanıtla . 16Beğen . 5Beğenme 10 Ekim 06:45
01

Şaşkın - Zamanında kurulmuş fabrikanın etrafına evlerin kurulması yanlış insanlar bu fabrika'dan evlerine ekmek parası götürüyor.

Yanıtla . 19Beğen . 1Beğenme 10 Ekim 00:29Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?