'Barış ancak savaşla elde edilir'

Vatan Partisi İl Başkanı Kemal Ağralı "Barış Pınarı" harekatı açıklaması yaptı.Açıklamasında devletimizi ve silahlı kuvvetlerimizi desteklediklerini söyledi.

Dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın emriyle başlatılan 'Barış Pınarı' harekatı için Vatan Partisi İl Başkanı Kemal Ağralı'da açıklamada bulundu. Ağralı yaptığı açıklamada,"Türk Silahlı Kuvvetlerinin Fıratın Doğusuna yapmış olduğun askeri harekât Türkiye’nin bağımsızlığı, egemenliği, toprak bütünlüğü ve uluslar arası açısından meşru ve haklıdır.Hedef: Amerika’nın Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyinde oluşturduğu ikinci İsrail devletini ( Kürdistan) ortadan kaldırılması ve Amerika’nın kara gücüm dediği PKK’nın bitirilmesidir.

Bugün PKK’yı bitirmenin iki koşulu bulunmaktadır. Birincisi Türkiye’nin silah kullanma kararlığıdır, ikincisi PKK’nın bitirilmesi için Suriye başta olmak üzere İran, Irak, Rusya ile işbirliğidir. Bu açıdan da koşullar tarihi fırsat değerindedir. Türkiye hükümetinin silahlı güç kullanma kararlılığı ve Mehmetçiğin kahramanlığıyla kesin zafer kazanacağı koşullar oluşmuştur. Türkiye’nin 24 Temmuz 2015’ten bu yana PKK’yı hendeklere gömme, 15 Temmuz FETÖ darbesini bastırma, Fırat Kalkanı ve Zeytin dalı harekatlarıyla kazandığı büyük zaferler kesin zafer yolunu açmıştır. Bu yolda sonuca ulaşmak için önümüzdeki harekâtın hedefi güvenli bölge değil PKK terör örgütünü bitirmek ve Kandile beyaz bayrak çektirmek olmalıdır. Bunun için devletimizin Suriye ile 1998 yılında Adana Mutabakatıyla açtığı yolda ilerlemek ve Batı Asya ülkeleriyle ortak başarı modelini izlemek, bizi kesin zafere götürecek biricik çözümdür." dedi.

Son olarak, "Vatan Partisi olarak devletimizi ve silahlı kuvvetlerimizi destekliyoruz.Barış ancak savaş ile elde edilir" dedi.

10 Ekim 2019 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.000.844 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?