Başkan teleferik konusunda son noktayı koydu

Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, Kırkpınarlıların karşı çıktığı teleferik projesinin iptali ya da projede yer değişikliğinin söz konusu olmadığını söyledi.

Özcan Özen, Bizim Sakarya Gazetesi'ne  yaptığı açıklamada, teleferik projesinin Sapanca'ya daha faza turist gelmesini sağlayacağını belirterek, eyleme son verilmesi çağrısında da bulundu. Projeye karşı açılan davanın sonuçlandığını ve bir engel bulunmadığını ifade eden Özen, söylenildiği kadar ağaç kesilmeyeceğini de iddia etti. Özen bu konuda şunları kaydetti:

"Biliyorsunuz bu 25 yıllık bir anlaşma Yap-İşlet-Devlet Modeli 1500 metre yukarı gidecek. 61 dönümlük bir ormana kiralanan yer var oraya kullanacaklar artı ağaçta kesilmeyecek. Yani teleferik ayakları yaklaşık 45 metre yukarıda olacak, ağaç kesimi de olmayacak. Sadece ayaklarının yere monte edileceği yeri kesilecek. O da sadece direği monte edebilmek için ama çok ağaç kesilmeyecek diye tahmin ediyorum. Teleferiğin altındaki ağaçlarda kesilmeyecek. Şimdi burada biz bu kardeşlerimize daha önce anlattık, bu kardeşlerimizi çağırdık, 31 Mart'tan sonra 2-3 defa toplantı yaptık. İlki 3 saat sürdü. İkincisi daha kısa sürdü. Mahkemeye vermişlerdi bizi. En son mahkeme kararı çıktı 9’uncu ayda, reddine karar verildi. Yani en uygun alanın burası olduğuna karar verildi."

Özen, "Yapacak bir şey yok bu saatten sonra, çünkü sözleşmesi 1 sene önce yapılmış. Yer teslimatı da yapılmış, yerin şeyi de yapılmış. Mahkeme kararını bekledik, Şu anda benim yapacağım herhangi bir şey yok. Projede anlaşıldığı üzere yeşil alanın katledilmesi diye bir şey de yok" diye konuştu.

11 Ekim 2019 Sakarya/ Sapanca- Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.982.770 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

06

Kirkpinarli - Ey yüce mevlam;teleferik kalkış istasyonu için seçilen yeri (afet toplanma merkezi,mahallenin depremde çadır kurduğu tek yeşil alan,mahallenin tek parkı,trafiğin sapanca da izdiraba döndüğü yer) kim sectiyse,kim önayak olduysa,kim bu işten para (avanta) yediyse,kim yukaridan nemalanacaksa iki yakasını bir araya getirme,akp nin kanını emdiniz ama doymadiniz, paranın köpeği oldunuz.Allah sizi ıslah etsin.Halka hizmet Hak ka hizmetse siz hangi kilisenin muritlerisiniz?

Kırkpınar belediyesi sapanca ya bağlanırken genel hizmet (çöp v.s) dışında Kırkpınar a dokunmayacagiz diyen siyasiler ızdırap içinde can verin inşallah.düşün artık Kırkpınar in yakasından,ve son olarak;

Kıyamette dahi ağaç dikiniz!!!!ki belki cehennem ateşiniz azalır.

Yanıtla . 3Beğen . 2Beğenme 11 Ekim 18:42
05

Yanlış Yaptın Başkan - Yazın yediğin hurmalar kışın kıçını tırmalar Syn. Başkan , reis yaptığını duymasın çizer , çizmezsede İstanbul gibi kaybeder , halka rağmen ben yaparım diyen cezasını çeker , bilirkişinin gösterdiği diğer iki yer olmazmıydı Başkan ?

Yanıtla . 3Beğen . 1Beğenme 11 Ekim 18:35
04

Levent - Yahu ağaçları kesen yakan kimler herkes bilir.Bırakın şu iş güzel olsun..Sıkıntı ağaç değil düzen bozulscak.Evleri aylık 3 bine kirals sonra günlük 2 bine ver..Bunun adı turizm değil yahu günülk 2 bin kim verir aile değil kadın erkek muhabbeti..Maliye kontrol etmez belediye etmez geleceği teleferik kurtarmaz Başkan halkın mantığı düzelmeli

Yanıtla . 1Beğen . 3Beğenme 11 Ekim 17:13
03

Rıza Adıbelli - sapancayı araplara sata sata bitiremediniz o keseceginiz ağaçların hesabını mahşerde ödersiniz.

Yanıtla . 9Beğen . 10Beğenme 11 Ekim 14:24
02

Chatan - Başkan noktayı koymuş millet nederse desin milletin dediği bizi bağlamaz biz bildiğimizi yaparız demiş helal yakısır durmak yok tam yol ileri..

Yanıtla . 7Beğen . 4Beğenme 11 Ekim 14:18
01

Byks - Ne Gerek Var Teleferiğe... Bu ne israftır. İki kişi binecek diye milyon tl para harcamaya.

Daha önemli yapacak işimiz yok mu ?

Yanıtla . 10Beğen . 5Beğenme 11 Ekim 12:33Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?