TSK'ya Türk Büro Sen'den destek

Türk Büro Sen Sakarya Şube Başkanı, TSK'nin Fırat'ın doğusuna düzenleyeceği Barış Pınarı Harekatına dair destekleyici açıklamalarda bulundu.

Türk Büro Sen Sakarya Şube Başkanı Kenan TOKA, Ordumuzun Fırat'ın Doğusuna düzenleyeceği Barış Pınarı Harekâtına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Toka, Konfederasyonumuzun varlığıyla ve dualarıyla Mehmetçiğimizin yanında olduğunu vurguladığı açıklamasında şunları söyledi:

"Devletimizin bekası, milletimizin huzur ve güvenliği için, yanı başımızda belli odaklarca desteklenerek büyütülen ve askeri bir güç haline getirilmek istenilen terör örgütünün bertaraf edilmesi maksadıyla Türk Ordusu’nun Fırat’ın Doğusuna başlatmayı planladığı Barış Pınarı Harekâtının hayırlı olmasını dileriz. "

Toka terör örgütünü lanetleyerek, "Bu harekâtla inşallah; bölgenin huzur ve güvenliğini sağlayacak, yıllardır türlü vahşetlere tabi tutulan bölge halkının kurtuluşuna vesile olacak, barış ve adaletin hâkim kılınmasına katkıda bulunacağız. Bununla birlikte Türk milletinin ve Devletinin bölgedeki varlığına kast eden terör örgütlerine ve on binlerce kilometre öteden gelerek yaşamakta olduğumuz topraklarımıza fiili müdahalede bulunup, kendince yeni bir düzen kurmak, Türk milletine ayar vermek, hesap sormak ve bedel ödetmek gibi bir gaflete kapılan sözüm ona büyük devletlere Türk’ün iradesini, kararlılığını ve gücünü bir kere daha göstereceğiz. "dedi.

Bu harekatın bir barış harekatı olduğunu tekrar hatırlatan Toka,"Sınırlarımız ötesinden ülkemizin güvenliğini, varlığını ve üniter yapısını tehdit eden teröristlerin kökü kazınıncaya dek bu mücadele sürecektir.  Türk Ordusu, hem sınırlarımız içinde yaşayan milyonların bekası hem evlerinden yurtlarından koparılarak dünyanın dört bir yanına savrulmuş aileler için hem de Suriye’deki milyonları yeniden barışla buluşturmak üzere bu harekâtları gerçekleştirmektedir." diyerek Türk ordusunun boyun eğmeyeceğini ifade etti.

Son olarak Mehmetçiğimize bu sözlerle dua etti, "Türkiye Kamu-Sen bütün varlığıyla ve dualarıyla Mehmetçiğin yanındadır. Yüce Rabbimiz ‘den dileğimiz, hiçbir Mehmetçiğimizin burnu dahi kanamadan, ayaklarına taş değmeden bölgemizi kan gölüne çeviren, insanları evlerinden yurtlarından eden zalimler karşısında Türk askerini daima muzaffer kılması yönündedir. Allah muvaffak eylesin. "  

14 Ekim 2019 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.077.463 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?