Kalite etiketleri töreni düzenlendi

eTwinning Kalite Etiketleri düzenlenen törenle öğretmenlere projede yer alan öğrencilere ve okul yöneticilerine takdim edildi.

+19
Haber albümü için resme tıklayın

Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi Konferans salonunda düzenlenen törende Kalite Etiketlerini veren İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş başarılı öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve okul yöneticilerimizle gurur duyduklarını belirtti.

2018 yılında 22 öğretmenimiz 30 Ulusal Kalite Etiketi, 14 Avrupa Kalite Etiketi almaya hak kazandı. 16 okulumuzun yer aldığı bu süreçte kalite etiket sayısının 2019 yılında 2 katından fazla olması bekleniyor.

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş törende yaptığı konuşmasında eTwinning konusunda Sakarya’da önemli bir kültürün oluştuğuna ve başarıların elde edildiğine dikkat çekerek; “Elbette sayısal istatistikler bizlerin yüzlerini güldürüyor ve bizleri çok memnun ediyor. Fakat eğitimde yenilikçi anlayışın yer aldığı ve teknolojinin etkin olarak derslerde kullanıldığı eTwinning platformunu ilimizdeki tüm okullara ve öğretmenlere ulaştırmak gibi bir mesuliyetimiz var. Bu güzel örneklerden herkesin haberdar olmasını arzu ediyoruz. Bu çalışmalarda gayretleri için öğretmenlerimizi, destek veren okul yöneticilerimizi ve projelerde yer alan öğrencilerimizi kutluyorum. Hepsiyle gurur duyuyoruz. Proje çalışmalarının yürütülmesinde katkı sağlayan İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Mehmet Salih Güvendi öncülüğünde Arge birimindeki öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

2015 yılından bu yana eTwinning Sakarya İl Koordinatörü olan Çağatay Özkan, Sakarya ilinde yapılan çalışmalar ve istatistikler hakkında bilgi verdi. Özkan, 2015 yılında 1 Kalite etiketi ile başlayan süreçte bu sayının 2018 de 44’e ulaştığını, 2019’da da kalite etiketi sayısının toplamda 100’e yaklaştığını belirterek, bugüne kadar 2 binden fazla öğretmenimize platform hakkında bilgi verdiklerini, 652 okul, 2022 öğretmenin eTwinning’de kayıtlı olduğunu ve 1061 proje gerçekleştirdiklerini söyledi.

eTwinning Nedir?
2009 yılından beri Türkiye’nin de yer aldığı eTwinning Platformu öğretmenlere okulları için ağ kurma fırsatı sunuyor. Öğretmenler müfredata entegre proje geliştirip derslerini farklı okullar ve disiplinlerle birlikte işliyor. Öğrencilerin aktif yer aldığı ve proje tabanlı öğrenme modelini baz alan platform, teknolojiyi etkin ve güvenli kullanabilecekleri bir alan sunuyor. Türkiye’de Milli Eğitim Bakanlığı YEĞİTEK tarafından koordine edilen platformda bütün istatistiklerde ilk sırada Türkiye yer alıyor. Öğretmenler yürüttükleri proje ile ilgili yaptıkları raporlamalar sonucunda Kalite Etiketi başvurusu yaparak çalışmalarının tescillenmesini sağlıyorlar.

eTwinning Okulu
Öğretmenlerin en az 2 yıl okullarında projelerde aktif olup etiket alması, okul yönetiminin sürece dahil olup çalışmaları koordine etmesi ve okulda eTwinning kültürünün oluşmasının tescillendiği etiket eTwinning Okul Etiketidir. Türkiye genelinde 298 okulun hak kazandığı etikete ilimizde; Aykut Yiğit Ortaokulu, Şehit Ahmet Akyol Ortaokulu, Sait Faik Abasıyanık Ortaokulu, Pamukova Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu sahip oldular.

İşte Kalite Etiketi Alan Okullar ve Öğretmenlerimiz
İlçe             Öğretmen Adı      Okul Adı

Adapazarı Burcu Şık                Aykut Yiğit Ortaokulu
Adapazarı Bürçin Sarıkaya      Aykut Yiğit Ortaokulu
Adapazarı Şule Eşgi               Şehit Ahmet Akyol İlkokulu
Adapazarı Ayşe Yaradanakul Şehit Ahmet Akyol İlkokulu
Adapazarı Nihal Albayrak      Şehit Ahmet Akyol İlkokulu
Adapazarı Kadriye Civelek     Şehit Ahmet Akyol İlkokulu
Adapazarı Öznur Yavuz Savran Şehit Abdullah Ömür İlkokulu
Adapazarı Perihan Tümer          Şehit Mustafa Özen İlkokulu
Adapazarı Asiye Kaya                 Atatürk İlkokulu
Adapazarı Zehra Korkmaz Kılıç  Arif Nihat Asya Ortaokulu
Adapazarı Erkan Bozkan           Sait Faik Abasıyanık Ortaokulu
Erenler Beytullah                      Önce Sakarya Bilim ve Sanat Merkezi
Erenler Oktay Güney              Özel Özteb Ortaokulu
Hendek Muhammed Emin      Keklik Ziya Gökalp Ortaokulu
Kocaali Özlem Gültekin            
Pamukova Serkan Aydoğdu   Fatmahanım İlkokulu
Pamukova Sevil Bahadır       Cumhuriyet İlkokulu
Pamukova Serkan Aslan      Pamukova Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Serdivan Elem Göktaş          Zübeyde Hanım Ortaokulu
Serdivan Emine Coşkuntürk  Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu
Serdivan Ayşegül Kol          Vilayetler Hizmet Birliği Şefkat Anaokulu

16 Ekim 2019 - Eğitim --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.987.019 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?