Sakaryaspor'da süreç ne olacak?

Kulüp başkanlığı görevinden İbrahim Nalbant'ın istifa etmesi sonrası gözler olası bir kongre kararına çevrildi. Yönetim devam kararı almış olsada dernek tüzüğü ne diyor?

Erhan Kaytanbay
Erhan Kaytanbay Tüm Haberleri

Erhan Kaytanbay'ın Haberi/SPOR264.COM

Sakaryaspor'da her gün bir başka durum yaşanıyor. Bugünün konusu ise İbrahim Nalbant'ın istifa etmesi. Sağlık sorunları sebebiyle başkanlık görevinden istifa eden İbrahim Nalbant'tan boşalan göreve ise başkan vekili Hüdaverdi Bahadır geldi.

Peki Sakaryaspor'da dernek tüzüğü ne diyor?

Madde 20 : Olağan Genel Kurul toplantısına üç ay veya daha az bir zaman kala her ne sebeple olursa olsun Kulüp Başkanlığı’nın boşalması veya Yönetim Kurulu’nun üye sayısı, yedek üyelerin de kurula davetine rağmen salt çoğunluğun altına düşmesi halinde, toplanacak ilk Olağan Genel Kurul’da Kulüp Başkanı veya yeni Yönetim Kurulu üyeleri seçilir. İstifa etmemiş üyeler seçime kadar görevlerine devam ederler.

Bu durumda seçilecek yeni Başkan veya Yönetim Kurulu’nun görev süreleri, olağan seçim Genel Kurul toplantısına kadardır.

Yönetim Kurulu’nun istifalar nedeniyle salt çoğunluğun altına düşmesi veya başkanlığın boşalması, olağan genel kurul toplantısına üç aydan fazla bir süre kala olmuş ise; Genel Kurul, tüzüğün 36/b maddesine göre bir ay içinde olağanüstü toplantıya çağrılır

Bu Madde Ne Demek İstiyor?

Kulüp başkanının istifa etmesi sonrası olağan genel kurul toplantısına üç aydan fazla bir süre varsa Genel Kurul bir ay içinde olağanüstü toplanır.

Bu durumda vekaleten başkanlık görevine her ne kadar Hüdaverdi Bahadır gelmiş olsada Sakaryaspor'u bir seçim bekliyor.

17 Ekim 2019 - Spor --- Okunma

Muhabir Erhan Kaytanbay

medyabar.com son bir ayda 3.077.463 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

04

Sakaryasporlu Adam - Nabantcilik yapacak esek at`'ta kalmadi. Sakaryasporun arsivine leke sürdü, Allah cezasini verir isnallah! Nerde 5 milyon? Tüh süratina essek s.....

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 19 Ekim 09:58
03

Kormer - Nalbent cukkayı yaptı byby dedi. Boğazınızda kalsin inşallah.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 18 Ekim 07:38
01

Ss - E Nalbant istifa etti tamam da kağıt üzerinde başkan olarak Zımba gözükmüyor mu? O yüzden seçimi gerektirecek durum oluşmaz ki mantıken. Yanlışsam düzeltin.

Yanıtla . 8Beğen . 4Beğenme 17 Ekim 12:47Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?