Bakanlık tağşiş listesinde açıklamıştı. Köfteci Yusuf, özür diledi...

Tarım ve Orman Bakanlığı taklit, tağşiş yapan firmaları ifşa etmişti. İlimizde de şubesi bulunan Köfteci Yusuf’un yaptırdığı zeytinyağında tağşiş tespit edilmişti. Köfteci Yusuf’tan konuyla ilgili açıklama geldi

Tarım ve Orman Bakanlığı laboratuvar sonucuyla taklit veya tağşiş yapılan ürünleri üreten ya da ithal eden firmaları arasında numune alınan numunede 2 kez tağşiş olduğu tespit edilen Köfteci Yusuf özür diledi. Köfteci Yusuf’un Aktürk Gıda Akaryakıt Nakliye ve Tic. Ltd. Şti.'ye yaptırdığı naturel sızma zeytinyağında da farklı tarihlerde yapılan denetimlerde 2 kez tağşiş tespit edildiği ortaya çıkmıştı. (Tağşiş: Bir şeyin içine başka bir madde karıştırma, karıştırma.) Köfteci Yusuf’un yaptırdığı bu zeytinyağının hangi şubelerde kullanıldığı ise açıklanmamıştı. Köfteci Yusuf’tan, bugün bir açıklama yapıldı. Köfte Yusuf, kamuoyundan özür diledi.

Bakanlığın teşhir listesinde adının yer alan Köfteci Yusuf 5 gün sonra  bugün yazılı bir açıklama yaparak özür diledi. 

Açıklama şöyle:

 “Bugüne kadar defalarca karşılaştığımız marka değerimizi ve siz değerli müşterilerimizin güvenini sarsmaya ve kırmaya yönelik yıpratıcı haber ve paylaşımlara bir yenisinin eklenmesinden kaynaklı konuya açıklık getirmek adına cevabımızdır: Türk Gıda Kodeksine uygun ürün üretmek, siz değerli müşterilerimizin karşısına çıkmak için ön yasal şarttır. İlgili paylaşımlara konu olan zeytinyağı ürünümüzün saflık ve kalite kriterleri analizleri de sürekli olarak şirket politikamız doğrultusunda bağımsız laboratuvarlarca, yasa ve yönetmelikler gereği de Tarım ve Orman Bakanlığınca tüm şubelerimizden habersiz olarak test edilmektedir. Yapılan testlerde zeytinyağımızın uygun ve saf zeytinyağı olduğu teyit edilmiş olup, fakat 2017 yılında Aktürk Gıda Akaryakıt Nakliye ve Tic. Ltd. Şti. firmasından bir bölgede fason olarak alınan natürel sızma zeytinyağı ürününde bakanlık tarafından yapılan analizlerde uygun olmadığı ortaya çıkmış ve bu sebeple muhasebe kayıtlarımızla da ispat edebileceğimiz üzere bir kez alım yapılan firma ile tüm ilişkimiz kesilmiş ve bir daha asla alım yapılmamıştır. Ayrıca ilgili parti numaralı ürünlerin tamamı şubelerimizden ivedilikle geri çekilmiştir. Bu vesile ile siz değerli müşterilerimizden özür diler ve her zaman güvenli ve kaliteli gıda sunmamızın yaşamsal kararlılığımız ve sorumluluğumuz olduğunu tekrar eder, saygılar sunarız.”

17 Ekim 2019 Sakarya/ Adapazari- Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.987.019 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

17

Arifi - Bu koftecinin koftesinin ortasi boş

Lastik gibi bunu begenenlere gelde

Şaşma..soyalı bilmem yuzde kaçı

Serbestmiymis ne..bir kere yedim

Adini bile hatırlamak istemiyorum

En güzeli al etini kasaptan evinde

Ye.

Yanıtla . 8Beğen . 0Beğenme 19 Ekim 23:18
15

By Emre - Yaw he he Çevir kazı yanmasın hep öyle oluyor zaten. Bir kereden bişey olmaz mantığındamısınız tövbe tövbe. Zaten köftesini etini sevmediğim bir firmaydı diğer ürünleride sıkıntılıymış.

Yanıtla . 5Beğen . 1Beğenme 19 Ekim 10:28
14

Kamil Aydın - Ha tamam ozaman bir kerelik olduysa sıkıntı yok,yuhhhhhh be

Yanıtla . 3Beğen . 1Beğenme 18 Ekim 19:08
13

Sakaryalı - bir kerelik fason alınmış ürün deniyor! buradan çıkan sonuç nedir,demekki X firması size zehir satmış olsa kontrol yapılmadan müşteriye yedireceksiniz.dışarda birşey yemeye korkar olduk.

Yanıtla . 5Beğen . 1Beğenme 18 Ekim 13:36
12

Gurme - Günah çıkartmış yok böyle bir yalan birde köfteden numune alınsın baksınlar içinde neler var

Yanıtla . 8Beğen . 3Beğenme 18 Ekim 13:10
11

Saygın Usta - gıda sektöründe hile yaparak halkın sağlığı ile oynayan her kim olursa olsun cezalandırılmalı .kime güvenip ne yiyeceğiz kardeşim etde aynı şey sucuk salam sosis dersen leş peyniri balı hatta ekmeği bile hileli ..allah yardımcımız olsun

Yanıtla . 10Beğen . 1Beğenme 18 Ekim 13:04
10

Saygın Usta - üç kuruş fazla kazanmak için milletin sağlığı ile oynayan herkes en ağır şekilde cezalandırılmalı şahsen ben çocuklarımla bir çok kez adı geçen firmada yemek yedim .biraz vijdan yahu . böyle büyük firmalar bunu yaparsa ..düşünmek lazım

Yanıtla . 3Beğen . 1Beğenme 18 Ekim 12:59
09

Berigel Rıza - sen elinde ki değer olan kazımpaşa köftesini yusufa tercih edersen böyle olur

Yanıtla . 8Beğen . 2Beğenme 18 Ekim 12:41
08

xman - İlgili paylaşımlara konu olan zeytinyağı ürünümüzün saflık ve kalite kriterleri analizleri de sürekli olarak şirket politikamız doğrultusunda bağımsız laboratuvarlarca, yasa ve yönetmelikler gereği de Tarım ve Orman Bakanlığınca tüm şubelerimizden habersiz olarak test edilmektedir. Yapılan testlerde zeytinyağımızın uygun ve saf zeytinyağı olduğu teyit edilmiş olup.... demişsniz. Madem sizin daha önce yaptırdığınız testlerde saf zeytin yağı çıktı yayınlayında görelim sonuçları. Lafla olmaz. Test sonuçlarını göster inanalım. Ben sanmıyorum ki sizin bu testleri yaptıracak bir gıda kalite politikanız, yada sorumlu mühendisiniz olsun.

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 18 Ekim 10:33
07

Karaosman - özür diledin bitti devlet olsa buralartı kapatır herkeze emsal olur yap yap özür bitti

allahtan korkmazlar onları yiyipte hasta hatta kanserojen maddeler varsa içinde cocuklarda yedi ne olacak özür bitti bence en ağır ceza verilmeli

Yanıtla . 4Beğen . 1Beğenme 18 Ekim 09:59
06

Şef 54 - Köfte değil Lastik Adam ucuz veriyor neden acaba nedeni araştırılsın

Yanıtla . 11Beğen . 4Beğenme 18 Ekim 09:22
18

Hakikat - @Şef 54 06 nolu yoruma cevabı: Ağzınıza sağlık kimseye anlatamıyordum. Millet tuturmuş bi köfteci yusuf baskıyla iki kere gittim arabanın içlastiğini yesem daha iyi. Tükürük kofteye kurban ettiler.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 07 Şubat 00:00
16

Haşırt....> - @Şef 54 06 nolu yoruma cevabı: katılıyorum. zeytin yağını ifşa edenler bir de etlere bi el atsın bakalım bir kerelik de olsa hata var mı?

Yanıtla . 3Beğen . 1Beğenme 19 Ekim 17:14
05

Merakli Köfteci̇ - bu açıklamayı yapan avukat işini iyi biliyor ama o soyalı lastik köfte yenmez

Yanıtla . 10Beğen . 3Beğenme 18 Ekim 09:17
03

DELİ MURTAZA :) - BUNLARIN KÖFTESİNİ NASIL YİYOR MİLLET ANLAMIYORUM, SADECE BİR DEFA DENEDİM VE SON OLDU... NE TADI VAR NE TUZU, LASTİK GİBİ, ETTEN BAŞKA HER ŞEYE BENZİYOR... KAZIMPAŞA KÖFTESİ BUNA 5 BASAR

Yanıtla . 58Beğen . 10Beğenme 18 Ekim 01:54
04

Azabular - @DELİ MURTAZA :) 03 nolu yoruma cevabı: 5 değil 500 basar kazımpaşanın köftesi

Yanıtla . 10Beğen . 4Beğenme 18 Ekim 08:47
02

Tufan - Bir ürünü satın alma şartları vardır Kalite kontrol de en önemli unsurudur

Siz geldiğiniz yerin Firması olamamışsınız maalesef

Yanıtla . 28Beğen . 2Beğenme 17 Ekim 23:17
01

Adalı - fason aldığınız zeytinyağının analizini yaptırıp satışa sunmalıydınız.mazeretiniz geçersiz vatandaşı aldatmışsınız.bütün sorumluluk köfteci yusufta....hiiiiç kıvırtmayın.

Yanıtla . 43Beğen . 3Beğenme 17 Ekim 22:57Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?