Kişi başına ortaya çıkan atık su miktarı açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu'nun açıkladığı verilere göre ilimizde belediyeler tarafından kanalizasyon şebekesi ile deşarj edilen kişi başı günlük ortalama atıksu miktarı 174 litre olarak hesaplandı.

Büyütmek için resme tıklayın

Türkiye İstatistik Kurumu tüm belediyelere uygulanan 2018 yılı Belediye Atıksu İstatistikleri Anketi sonuçları açıkladı.

Açıklanan verilere göre, bin 399 belediyeden bin 357'sine kanalizasyon şebekesi ile hizmet verildi. Kanalizasyon şebekesi ile toplanan 4,8 milyar metre küp atıksuyun %yüzde 46,9'u akarsuya, yüzde 40,7'si denize, yüzde 3,1'i baraja, yüzde 1,4'ü göl-gölete, yüzde 0,4'ü araziye ve yüzde 7,5'i diğer alıcı ortamlara deşarj edildi.

Verilerde, kanalizasyon şebekesi ile hizmet verilen belediye nüfusunun toplam belediye nüfusu içindeki payı yüzde 90,7 olarak tespit edildi. Atıksu arıtma tesisleri ile hizmet verilen belediye nüfusunun toplam belediye nüfusuna oranı ise yüzde 78,7 olarak hesaplandı.

Belediyeler tarafından kanalizasyon şebekesi ile deşarj edilen kişi başı günlük ortalama atıksu miktarı 188 litre olarak hesaplandı.

İlimizde ise belediyeler tarafından kanalizasyon şebekesi ile deşarj edilen kişi başı günlük ortalama atıksu miktarı 174 litre olarak hesaplandı.

18 Ekim 2019 Sakarya- Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.111.264 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.