CHP kongrelerini çarşaf liste ile yapmak istiyor

CHP İl Başkanı Erdoğan Isır kongre takvimiyle ilgili açıklama yaptı. İşte CHP'de kongre takviminin ayrıntısı

Büyütmek için resme tıklayın

Cumhuriyet Halk Partisinde kongre takvimi başladı. Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlıklarında üye listeleri Pazartesi sabahı askıya çıkartılarak üyelerin kontrolüne sunulmuştur. Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya üyeleri ilçe başkanlıklarına giderek üyeliklerini 27 Ekim Pazar akşamı saat 18:00 e kadar kontrol edebilir ve eksikler var ise İlçe Başkanlıklarına dilekçe ile başvurabilir.

Kongre takvimi doğrultusunda Mahalle Delegelerinin seçimleri 8 Kasım Cuma- 1 Aralık Pazar tarihleri arasında yapılacaktır.

İlçe Kongrelerinin başlangıç tarihi 14 Aralık Cumartesi,  bitişi ise  27 Ocak Pazartesi olup, Cumhuriyet Halk Partisi İl Kongreleri  ise 3 Şubat Pazartesi günü başlayacak ve 2 Mart Pazartesi sona erecektir.

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı 20 Ekim Pazartesi günü tüm ilçe Başkanları ile kongre sürecine ilişkin bir toplantı yaptı  ve  birlikte uyumla yürütülen iki yıllık  süreçteki çalışmalarından dolayı ilçe başkanlarına teşekkürlerini sundu.

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı, İlçe Başkanlarının ve örgütlerin karar vereceği mahalle delege seçimlerini, bir önceki dönem söz verdikleri gibi mahallerde, üyenin ayağına giderek yapılması yönünde ki isteğini paylaşarak , mahalle delegasyonu belirlenirken aktif görev alan üyeleri ön plana çıkarmalarını rica etti.

İl Başkanı Erdoğan Isır bugüne kadar örgüte ne söz verdilerse yapmaya çalıştıklarını, İl Kongresini de söz verdikleri gibi Kapalı spor salonunda yapacaklarını ve yıllardır özlenen Cumhuriyet Halk Partisi tüzüğünün istediği şekilde ÇARŞAF liste ile yapmak istediklerini belirtti. Örgütümüz kimleri istiyorsa görev verebilir, bloklaşmış listeler değil, isteyen üyenin görev alacağı bir kongre istiyoruz dedi.

22 Ekim 2019 Sakarya/ Adapazari- Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.987.019 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?