"Gazetecinin ifadesinin alınması Sakarya'ya yakışmadı"

Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İl Başkanlığı Gazeteci Hüseyin Cumalı'nın dün ifadeye çağrılması ile ilgili basın açıklaması yaptı.

İl Başkanı Erdoğan Isır imzalı açıklama şu şekilde; 


Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İl Başkanı olarak, dün Sakarya Halk Gazetesi Yayın Müdürü Sayın Hüseyin Cumalı’nın yaptığı bir haber nedeniyle ifadeye çağrılmış olmasının üzüntüsünü yaşıyoruz. Yıllardır Sakarya Basını ile hemen hemen her gün beraber paylaşımlarımız oldu. Gösterdikleri samimiyet, içtenlik, azim, çalışkanlıkları ve büyük emekleri için tüm Basınımıza sonsuz teşekkür ediyoruz.
Fakat her törende gördüğümüz ama dikkat etmediğimiz, hepimizin gözünden kaçan protokol arabaları haberini yapan bir basın mensubunun ifadeye çağrılması Sakarya için hiç hoş olmamıştır.
Sayın Cumalının yaptığı haber doğrudur, protokol arabaları her törende düzensiz bir şekilde park etmektedir. Bu durum bizlerin gözünden kaçtığı gibi, Yöneticilerimizin de gözünden kaçmıştır. Sayın Cumalı ya teşekkür etmek gerekirken, yaptığı haber nedeniyle ifadesi alınması Sakarya’mıza yakışmamıştır.
Şahsım Sayın Hüseyin Cumalı ya teşekkür ediyorum, çok daha dikkatli olmamız lazım, haklısınız Sayın Cumalı. Bizler yurttaşlarımızın sorunlarını çözmek için varız. Bizler halkımızla bütünleşmeliyiz. Herkesin hatası olabilir ve basın gördüğünü yazmak zorundadır. Değerli basınımız tüm Sakarya halkımızın sesi olmak zorundadır, bu doğrultuda çalıştıklarına inancımız tamdır.
Sayın Cumalıya tekrar geçmiş olsun diliyorum, Değerli Yöneticilerimizin bu ifade olayından haberi olmadığını düşünmek istiyorum. Bizlerin göremediği, basınımız gördüğü her törende yaşanan olayı gündeme getirdikleri için tekrar tebrik ediyorum.

Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İl Başkanı Erdoğan Isır

01 Kasım 2019 Sakarya/ Adapazari- Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.979.239 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?